451

Odp: Netgear R6220 instalacje OpenWrt

Jeżeli nie chce startować to masz problem na poziomie sprzętu jakiś. Np. coś z pamięcią lub zasilacz szwankuje itp.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

452

Przywróciłem oryginalny firmware, póki co działa normalnie, zobaczymy w dłuższym okresie czasu.
Szkoda, bo na OpenWRT osiągałem lepsze transfery i korzystałem z SSH, no ale stabilność jednak ważniejsza.

453 (edytowany przez marcin19883 2020-10-05 18:19:20)

jaaycoop napisał/a:

Cześć,
mam problem z moim R6220 działającym na OpenWrt 19.07 z luci.
od jakichś dwóch tygodni, po pewnym czasie od włączenia routera, przestają wczytywać się strony

Tak jak Cezary piszę, masz problem z zasilaczem. Sprawdź multimetrem napięcie i natężenie. W innym routerze miałem problem z wczytywaniem stron, rozłaczaniem połączenia w modemie lte i okazało się, że zasilanie było niestabilne. Obecnie mam r6220 i jest stabilny jak skała smile

454

Witam

Chciałbym swój router wypróbować z nowym softem bo jest tam jedna ciekawa funkcja którą chce dokładnie sprawdzić na tym sprzęcie.

Z wndr4300 nie mam problemu bo daję go w tryb aby pobrał przez tftp i pięknie się instaluje.

R6220 nie chcę uwalić więc może to proste pytanie ale jak do niego wgrać snapshota?

Mógłby ktoś napisać krop po kroku jak to zrobić dobrze?

Rozumiem, że muszę ściągnąć ten plik openwrt-ramips-mt7621-netgear_r6220-squashfs-factory.img i co dalej? Na ustawieniach mi nie zależy.

Z góry dzięki za odpowiedź.

Pozdrawiam

455

Nie da się uwalić R6220 praktycznie, dopóki nie napiszesz bootloadera lub partycji z danymi kalibracyjnymi. Resztę przypadków uratuje nmrpflash.

Factory wgrywasz z OFW.
Z openwrt sysupgrade bez zachowania konfiguracji. Tylko pamiętaj, że snapshot nie ma luci z defaulta.

Mam i używam: Linksysy 1900ACS, LB-Link BL-W1200, Netgear R6220, Unielec U7621-06, TP-Linki 1043 V1, V2.
Mam: D-Linki DWR-921, DWR-118, DWR-116, TP-Link WDR-4900 v1, Checkpoint L-50.

456

Żarło, żarło i zdechło, ale chyba nie do końca. Nic nie grzebałem w Netgear a zmieniłem ustawienia w frizboxie wpiętym za R6220. Konkretnie to ustawiłem Fritza z routera na "głupiego" switch'a.
Po tym zabiegu Netgear przestał łączyć z Internetem. Nie mam zielonego pojęcia czy to jedno z drugim miało jakikolwiek związek ze sobą.
A sytuacja jest taka, że komputer pokazuje połączenie z R6220, tzn. otrzymuje  IP i brama jest tak jak była ale po wpisaniu IP routera a nie nie da się wejść do Luci ani na PuTTY nie łączy z netgearem.
Mogę cokolwiek zrobić bez twardego resetu bo nie jestem pewny czy mam beckup ustawień a nie chcę tego wszystkiego ustawiać od nowa. Tak jakby nie było DNS albo sam nie wiem co (ikonka sieciówki na kompie normalna big_smile)

457

Uruchom go w failsafe i sobie zczytaj ustawienia.

458 (edytowany przez gonzales 2020-10-31 20:31:31)

Dzięki. Jednak znalazłem jakiś beckup i zrobiłem klasyczny reset przy okazji aktualizując soft.
I tutaj pytania. Czy zalecane jest dokonanie aktualizacji wszystkich zainstalowanych domyślnie pakietów, jest tego z 50 szt.?
Z tego co się już zorientowałem to raczej nie zalecane jest robienie tego "hurtowo" ale może coś się zmieniło?
Jeżeli można hurtem to jaką komendą w terminalu?

I w kwestii pakietów. Korzystam z połączenia pppoe i dosyć często router łapie zwiechy w sensie rozłącza połączenie internetowe.
Czy przyczynę tego zrywania znajdę gdzieś w standardowych logach? Jeżeli tak to gdzie?
Czy do tego typu diagnostyki potrzebuję doinstalować jakiś pakiet i jaki jeżeli tak?
Nie jest demon wydajności ale też według mnie wystarczająco wydajny do obsługi tego rodzaju połączenia.

459

Nie robisz aktualizacji pakietów, nie tych systemowych które miałeś już w obrazie. Jeżeli masz potrzebę to wgraj nowy obraz.

Są tylko jedne logi - odczytywane przez logread. Przeczytaj faq na górze tej strony.

460

Cezary napisał/a:

Nie robisz aktualizacji pakietów, nie tych systemowych które miałeś już w obrazie. Jeżeli masz potrzebę to wgraj nowy obraz.

No właśnie po aktualizacji obrazu coś dużo tych pakietów mi pokazuje do zaktualizowania po opkg list-upgradable.
Nie wiem czy się precyzyjnie wyraziłem. Pakiety doinstalowane przeze mnie wiem, że muszę dograć po aktualizacji obrazu.

461

Nie możesz aktualizować pakietów systemowych, nawet jeżeli je widzisz w nowych wersjach. Nie kmod*, base-files, ubus/uboxy itd.

Pisałem - jeżeli masz potrzebę - wgraj aktualny obraz. Jeżeli nie masz potrzeby to nie aktualizuj bo rozwalisz sobie system.

462

Cezary napisał/a:

Są tylko jedne logi - odczytywane przez logread. Przeczytaj faq na górze tej strony.

Przed chwilą znowu zaliczyłem zwiechę połączenie ale jak chciałem zrobić logread to nie mogłem połączyć się z routerem.
Może to nie połączenie na WAN-ie się wysypuje tylko coś z LAN-em jest nie tak?

463

Tego już nikt ci nie powie dopóki sam nie sprawdzisz co się dzieje. Jeżeli nie możesz się z nim połączyć to go rozbierz, podłącz konsolę szeregową i łap na bieżąco co na niej wypływa.

464 (edytowany przez Zuzia 2020-11-02 18:27:14)

Pytanie do wszystkich użytkowników, jak obecnie wygląda wsparcie w OpenWrt dla WiFi i wydajność LAN-WAN? Nada się pod łącze 1 Gbps?

465

Przecież wsparcie istnieje "od zawsze", wydajność też jest znana - publikowałem z flow i bez, ktoś tu później wrzucał testy na bardziej aktualnych softach. Skąd więc to pytanie?

466

Pytanie stąd, że kompiluję z mastera i nie chcę narobić się na darmo.

467

Mastera nie kompiluj smile Własnie zrąbali opkg, nie instaluje zależności i duplikuje wpisy w konfigu repo. Zepsuli to ze 4 dni temu.

468

Lada moment naprawią: https://github.com/openwrt/openwrt/pull/3561

469

Zuzia napisał/a:

Pytanie do wszystkich użytkowników, jak obecnie wygląda wsparcie w OpenWrt dla WiFi i wydajność LAN-WAN? Nada się pod łącze 1 Gbps?

Obrazy Cezarego zamykają u mnie łącze LAN-WAN 1Gbps ale między 2 kompami z iperf3.
Nawet jeśli ta metoda nie jest idealna to na tych samych kablach oraz komputerach obraz z gałęzi "master" niestety nie może przebić 700 Mbps z Flowoffloading.

Na Mastera trzeba jeszcze poczekać, aż ktoś odkryje tajemnicę niemocy...

* WR1043v1 16MB@64MB * || * WT3020-16MB * || * Xiaomi Miwifi Mini * || Netgear R6220 *
* E3276 HiLink + RTL2832 + IT9135 + Siano + EC103 *

470

Dziękuję za informację. Poczekam, aż master poradzi sobie z tematem.

471 (edytowany przez sts 2020-11-14 10:53:21)

Witam testuje właśnie ten sprzęt R6220 na oryginalnym oprogramowaniu i mam takie prędkości kopiowania ze swojego serwera.
Po lanie moim zdanie jest wszystko ok.

[https://i.ibb.co/Z6b1KdQ/lan.jpg

wifi 2.4 odległość od routera 20cm, karta wifi Intel(R) Dual Band Wireless-AC 8260

https://i.ibb.co/THNxVyF/spped2.jpg

wifi 5Ghz odległość od routera 20cm, karta wifi Intel(R) Dual Band Wireless-AC 8260

https://i.ibb.co/QKcfJ8G/wif5.jpg

Dla porównania 1043 v1 (oprogramowanie oryginalne) z wifi 2.4 przez 2 ściany podczas kopiowania szybkość połączenia spada z 300 Mb/s do 90-150 Mb/s

https://i.ibb.co/jzVX7N8/tp.jpg

Czy te prędkości kopiowania sa normalne? czy zyskam na predkosci wifi po zmianie na oprogramowania Garego ? Czy może coś tu jeszcze można ustawić by polepszyć prędkości kopiowania danych z mojego lokalnego serwera?

A tu jeszcze predkosci kopiowania plików z dysku 2.5 (7200obr./NTFS) cala w obudowie usb 3.0
wifi 5
https://i.ibb.co/PgDqgXv/usb.jpg

i lan 1Gb/s
https://i.ibb.co/XZ91qYg/usblan.jpg

472 (edytowany przez steel_rat 2020-11-13 23:41:11)

Jak dla mnie masz super szybkości jeśli chodzi o 2,4 GHz. Co do 5GHz to mogło by być szybciej. Tak naprawdę po wifi oczekuj szybkości +/- połowa szybkości wynegocjowanej. Czyli jak masz wynegocjowane 150 Mb/s to realna szybkość będzie około 75Mb/s. Tak jest dla wszystkich wifi. Co do dysku USB to zwykle jest lepiej na LAN. Na wifi jeszcze procesor musi zaszyfrować transmisję.

473 (edytowany przez MiG25 2020-11-14 08:32:21)

Przy sieci 2.4Ghz Na oryginale nie bylo opcji Noscan ,przez co zamiast dual band 300MB zawsze ustawiał się na 150MB jak u Ciebie. Na openwrt tu będzie 300 po włączeniu noscan.

474

Właściwie nie widzialem opcji podobnej do noscan w OFW. Tak noscan w openwrt wymusi pasmo jakie masz ustawione. Z mojego doświadczenia wiem że wifi lepiej działa na OFW niż na otwartym oprogramowaniu. Może masz ustawione w r6220 pasmo 20/40 a nie samo 40?
Tak więc jak niepotrzebujesz więcej opcji a dobre wifi to zostań przy OFW. Jak jednak chcesz mieć więcej możliwości to wgrywaj openwrt. Tylko wtedy może się trochę (albo więcej niż trochę) pogorszyć wifi ale to już naprawdę kwestia routera i jakości otwartych sterowników do niego.

475

Zmieniłem oprogramowanie na luci-19.07 w jaki sposób zmienić  adres ip routera na inny  (np:192.168.1.123) i jak wyłączyć dhcp? urządzenie ma pracować jako AP z tą samą pula adresów mojej sieci.  Adres bramy internetowej u mnie to 192.168.1.1