51

Odp: Monitorowanie łącza WAN i WWAN. Statystyka miesięczna.

Cezary napisał/a:

Muszę wyprostować to co nazmyślałem, spojrzałem w źródła żeby dowiedzieć się co on robi.. On nie przeniosi baz do flash samodzielnie. Opcja w konfigu pokazuje gdzie są bazy umieszczone i właśnie tam są zapisywane. Jeżeli nie ma tej opcji w konfigu to domyślnie przyjmuje właśnie /usr/share/nlbwmon/db. Więc trzeba samodzielnie zatroszczyć się o właściwe położenie baz na dysku usb lub ich backup.

A jednak dobrze myślałem smile
Jeżeli bazy są domyślnie w /var to po restarcie giną (normalne). Jeżeli będą w pamięci nieulotnej, to przetrwają.

Wally

52

Odp: Monitorowanie łącza WAN i WWAN. Statystyka miesięczna.

Tak, bardzo dziękujemy za tą sugestię.

Teraz wszystko śmiga aż miło.

53

Odp: Monitorowanie łącza WAN i WWAN. Statystyka miesięczna.

Witam ponownie,

nieoczekiwanie po 1,5 miesiącu pracy pakiet Bandwitch monitor sie zepsuł,
objaw jest taki, że 1-wszy okres zapamietał i dobrze pokazuje,
a dwa kolejne było dobrze do wczoraj i w tej chwili pokazuje jakieś głupoty,
jakby dane się zamazały, nie wiem o co chodzi.

Cezary, potrafisz jakoś pomóc?
dzięki.

54

Odp: Monitorowanie łącza WAN i WWAN. Statystyka miesięczna.

Usuń pliki z danymi za bieżący miesiąc?

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

55

Odp: Monitorowanie łącza WAN i WWAN. Statystyka miesięczna.

Witaj Cezary,

problem z Netlink Monitor nadal istnieje,
objaw jest następujący: po czystej nowej konfiguracji system zlicza dane prawidłowo przez pierwszy miesiąc,
kiedy włącza się się kolejny okres zaczynają się problemy, źle liczy, zaniża wartości transferu, jakby się restartował co kawałek, gubi stacje IP.

Czy pojawił się może jakiś nowy pomysł od mojego poprzedniego pytania, jak ten problem rozwiązać?

Narzędzie jest bardzo przydatne, tylko nie do końca chce działać.

A może brakuje mi pamięci np?

dzieki za pomoc.

56

Odp: Monitorowanie łącza WAN i WWAN. Statystyka miesięczna.

Zgłoś buga na https://github.com/ericpaulbishop/gargoyle/issues może ktoś się spotkał z tym.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.