26

Odp: Reanimacja linksysa wrt160nl po gargoyle 1.9

Masz usb0, ustaw tak: http://eko.one.pl/?p=openwrt-3g#obsugam … stlessquot jeżeli nie ma w gui (choć twierdzę że powinno się wyświetlić).

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

27 (edytowany przez Sebastian 2017-05-14 09:46:45)

Odp: Reanimacja linksysa wrt160nl po gargoyle 1.9

Dzień dobry.
W związku z tym, że co jakiś czas nie udaje mi się prawidłowo zaktualizować oprogramowania (z wiadomym skutkiem), stwierdziłem iż przydałby mi się kabel szeregowy. Widzę na allegro przejściówki usb - rj45, ale nie wiem czy to jest takie proste? Jeśli to zły trop, to czy ktoś podjąłby się przygotowania dla mnie takiego kabla lub wskazał sprzedawcę?

RUTX11, wrt160nl, AirRouter

28

Odp: Reanimacja linksysa wrt160nl po gargoyle 1.9

Ten może być: http://allegro.pl/konwerter-usb-uart-tt … 78022.html

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

29

Odp: Reanimacja linksysa wrt160nl po gargoyle 1.9

Dziękuję za namiar na przejściówkę, a do tych pięciu przewodów mam przylutować kabel z RJ45 na końcu?

RUTX11, wrt160nl, AirRouter

30

Odp: Reanimacja linksysa wrt160nl po gargoyle 1.9

Jaki kabel RJ45? Trzy z nich łączysz do routera do portu uart (w środku na płytce).

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

31 (edytowany przez Sebastian 2017-05-14 10:18:31)

Odp: Reanimacja linksysa wrt160nl po gargoyle 1.9

No bo myślałem nad podłączeniem przez LAN.
http://farm4.static.flickr.com/3462/373 … 66f0_b.jpg
No chyba, że źle zrozumiałem.

RUTX11, wrt160nl, AirRouter

32

Odp: Reanimacja linksysa wrt160nl po gargoyle 1.9

Źle zrozumiałeś. O ile spojrzałeś do routera to złącze szegoweo jest tam gdzie ethernet ale po DRUGIEJ stronie, na płytce. Weź lupę i zobacz jak to wygląda w gnieździe i gdzie są piny od ethernetu a gdzie od seriala.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

33 (edytowany przez Sebastian 2017-06-10 12:52:51)

Odp: Reanimacja linksysa wrt160nl po gargoyle 1.9

Jestem na etapie otwartego w putty okna konsoli na COM3 i po uruchomieniu routera zaczyna się jakaś aktywność na diodach konwertera UART, ale w oknie konsoli nie pojawiają się żadne wpisy. Co może być przyczyną?

Prawidłowa odpowiedź. big_smile
Jak przeczytałem czasami połączenie RX -  RX i TX - TX nie będzie działać.
Faktycznie w moim przypadku zadziałało połączenie pina TX routera z pinem RX konwertera i odpowiednio pina RX routera z pinem TX konwertera. Cały czas mówimy o tym cudownym konwerterze do którego namiary podał mi Cezary. Jeszcze raz dziękuję.

RUTX11, wrt160nl, AirRouter

34

Odp: Reanimacja linksysa wrt160nl po gargoyle 1.9

Nigdy się nie łączy RX z RX i TX z TX (lini odbiorczej z odbiorczą i nadawczej z nadawczą). Zawsze odbiorcza  z nadawczą (RX - TX) i  TX z RX. Same podstawy fizyki.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.