1,526 (edytowany przez sty 2018-12-03 05:39:31)

Odp: Co kupić do OpenWrt? Poradnik kupującego

@fido - jak chcesz mieć sprawnie, szybko i wystarczająco wydajnie (czyli All-In-One) po prostu kup jeden z ostatnich modeli ASUS z wbudowanym modemem 2G/3G/4G - np. Asus 4G-AC68U lub jakiś wydajny router do którego po USB wepniesz jakiś modem LTE (w sumie też ASUS ma całą gamę takich modeli z już wbudowanym softem do obsługi tego + USB) lub coś na czym da się posadzić OpenWrt+jakiś modem LTE.
Jak coś z ASUS byś pod modem na USB kupował, to osobiście polecam RT-AC86U - sam sobie takiego niedawno sprawiłem, posadziłem tam Merlina i gra, i buczy, i podskakuje xD - mocny sprzęcior z dual wan o różnych konfiguracjach, co ma być tym głównym wan, a co tym dodatkowym (i tu, i tu może być LTE lub kablowe, lub mieszane)...podobno dla graczy, ale mi to akurat rybka, bo nie gram w gry w ogóle.
WIFI w tym modelu to po prostu bajka - b. dobry zasięg i sporo sprzęciorów naraz obsłuży. Wszystko przetestowałem o czym piszę, więc stąd moja rekomendacja.
Lub po prostu po kosztach kup Xiaomi Mi Wifi Router 3G - będziesz miał tanio i w sumie wystarczająco wydajnie, biorąc pod uwagę rozsyłanie internetu którego źródłem jest klucz 3G/4G (zasięg WIFI niestety nie za ostry) - czyli router pod OpenWrt lub na oryginalnych sterach pod Padavan.

1,527

Odp: Co kupić do OpenWrt? Poradnik kupującego

@sty chyba zapomniałeś czego ten wątek dotyczy - oba asusy to urządzenia na broadcomie, więc polecanie ich pod openwrt jest bez sensu. A jeżeli polecasz je ot tak sobie bo są dobre to w złym wątku to piszesz.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

1,528 (edytowany przez sty 2018-12-03 05:48:34)

Odp: Co kupić do OpenWrt? Poradnik kupującego

Cezary napisał/a:

@sty chyba zapomniałeś czego ten wątek dotyczy - oba asusy to urządzenia na broadcomie, więc polecanie ich pod openwrt jest bez sensu. A jeżeli polecasz je ot tak sobie bo są dobre to w złym wątku to piszesz.

Chyba nie czytałeś uważnie - przecież wspominam, że na tym tańszym można posadzić OpenWrt...także...

1,529 (edytowany przez matt_at 2018-12-03 23:13:28)

Odp: Co kupić do OpenWrt? Poradnik kupującego

Panowie dotychcasz użytkuje Netgear WNDR4300 ale jako że zaadaptowałem poddasze i w miedzy czasie zmieniłem dostawcę internetu router przestał spełniac moje oczekiwania. Póki co nie biorę nic szybszego niż 50Mb/s ponieważ na 2,4 rzadko osiągam 32... Na 5Ghz  i na kablu jest ok. mieszkam na wsi i zakłóceń z wifi nie ma ( ze 3 sieci mi znajduje)  Dodatkowo tak jak mówiłem dom się powiekszył i w niektórych miejscach zasięg pokazuje 1 kreskę ale internetu nie ma.

Co zatem polecacie do warunków:
3 kondygnacje  - router może byc na środkowej
Musi miec piekielnie duży zasięg
Musi być szybki - głownie 2,4 ghz z 5 nikt nie korzysta.
No cena żeby nie była z kosmosu.
Od razu mówie - dotychczas jestem zmuszony do korzystania z 2 routerów - ale to powoduje że są 2 sieci. Telefony czasem świrują bo widzą sieć ledwo ledwo ale neta nie ma i trzeba ręcznie przełaczać na mocniejszą. Chciałbym ten problem wyeliminować
Na raz korzysta. Wifi jakies 8 odbiorników .

1,530

Odp: Co kupić do OpenWrt? Poradnik kupującego

No właśnie po jednym routerze/ap na każde piętro. Możesz tak je ustawić aby dawały tą samą sieć. Mogą być kolejne WNDR4300.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

1,531

Odp: Co kupić do OpenWrt? Poradnik kupującego

3 kondygnacje to raczej niezbyt jednym AP?

1,532

Odp: Co kupić do OpenWrt? Poradnik kupującego

matt_at napisał/a:

Od razu mówie - dotychczas jestem zmuszony do korzystania z 2 routerów - ale to powoduje że są 2 sieci. Telefony czasem świrują bo widzą sieć ledwo ledwo ale neta nie ma i trzeba ręcznie przełaczać na mocniejszą. Chciałbym ten problem wyeliminować
Na raz korzysta. Wifi jakies 8 odbiorników .

Ustaw sobie na wszystkich to samo ssid i hasło oraz dwa z trzech do pracy jako ap. Powinno pomóc.

Mam i używam: Fujitsu Futro S720, Netgear R6220, Unielec U7621-06, TP-Linki 1043 V1, V2, Linksysy EA7500v2, AeroHive AP350, Linksys EA8500, ZTE MF286d.
Mam: D-Linki DWR-921, DWR-118, DWR-116, TP-Link WDR-4900 v1, Checkpoint L-50, Linksysy 1900ACS, LB-Link BL-W1200,

1,533 (edytowany przez Sigma 2018-12-04 09:35:54)

Odp: Co kupić do OpenWrt? Poradnik kupującego

Jak urządzenia klienckie w miarę nowe, można jeszcze odpalić 802.11r/FastTransition. Działa dobrze na tym Netgear, będzie działać dobrze na 3 wink

OpenWrt: WAX206/NWA50AX/EA6350v3 || W szufladzie: WNDR4300/TL-WDR4300/SR3200

1,534 (edytowany przez matt_at 2018-12-04 10:21:51)

Odp: Co kupić do OpenWrt? Poradnik kupującego

Odpowiadając:
odbiorniki 2012 w góre. Niestety 2 z nich nie obsługują standardu N.
Posiadam WNDR4300(ddwrt), jako 2 router TP-Link TL-WR740N(ddwrt), jeszcze dodatkowo dokupiłem na usb xiaomi reapeater 2. Problem polega na tym że jak ustawie to samo ssid i hasło. To sieć wykrywana jest 1 ale jak podepnę się pod 1 router np netgear to będzie się działo rak jak mówiłem . Jak odejde daleko od niego to Nie przełączy się na inny router bo twierdzi że zasięg jest. A internet... 1 Mb/s
Routery konfigurowałem w trybie bridge.
@Sigma nie mam pojęcia co to jest.

1,535

Odp: Co kupić do OpenWrt? Poradnik kupującego

Temat dotyczy zakupu urządzeń pod openwrt. Nie dość żę nie masz tam openwrt to śmiecisz w wątki problemami z konfiguracją całkiem innego software.

Co kupić - już dostałeś odpowiedź. A tak zapraszam na openrouter.info.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

1,536

Odp: Co kupić do OpenWrt? Poradnik kupującego

Odbiorniki pewnie za stare na 802.11r... Słowem wyjaśnienia - w dużym uproszczeniu to mechanizm ułatwiający urządzeniom przełączanie się między różnymi AP w ramach jednego SSID. W Openwrt do wyklikania z GUI obecnie.

Co do Twojego problemu - przełączaniem między AP zarządza klient, większość stara się utrzymać połączenie tak długo, jak długo się da. Możesz zawsze zmniejszyć moc radia w AP - to wymusz szybsze przełączenie.

Ale szczegóły to nie na tym forum - to forum Openwrt, więc pewnie nikt Ci nie pomoże jak to ustawić na ddwrt.

OpenWrt: WAX206/NWA50AX/EA6350v3 || W szufladzie: WNDR4300/TL-WDR4300/SR3200

1,537

Odp: Co kupić do OpenWrt? Poradnik kupującego

Usunąłem openwrt bo na nim miałem mniejsze predkości po wifi

1,538 (edytowany przez werwaok 2018-12-09 19:10:59)

Odp: Co kupić do OpenWrt? Poradnik kupującego

Polecicie kilka najtańszych modeli z dużą pamięcią (żeby co najmniej ze 3MB zostały po instalacji lede/openwrt może być bez luci)

Na most bezprzewodowy

1,539

Odp: Co kupić do OpenWrt? Poradnik kupującego

W pierwszy poście masz.

A tyle to pewnie zostaje na każdym 8M jak wgrasz obraz bez luci.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

1,540

Odp: Co kupić do OpenWrt? Poradnik kupującego

Cezary napisał/a:

W pierwszy poście masz.

A tyle to pewnie zostaje na każdym 8M jak wgrasz obraz bez luci.

No to tak dla pewności, żeby było 16MB.
Cezary rzuć proszę kilka popularnych modeli co bym przeczesał olx i allegro, proszę wink

1,541

Odp: Co kupić do OpenWrt? Poradnik kupującego

TP-Link TL-WR842N v3, TP-Link TL-WR1043 v4/v5, Xiaomi Mi WiFi Router 3G

Tu masz wyszukiwarkę, możesz sobie poszukać po parametrach: https://eko.one.pl/routerdatabase/index.php

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

1,542

Odp: Co kupić do OpenWrt? Poradnik kupującego

Sory, że tak Cię męczę, ale czy to jest v4 lub v5
https://img01-olxpl.akamaized.net/img-olxpl/775816455_3_1000x700_router-tl-wr1043nd-router-tl-wr740n-modem-motorola-sb5101e-routery-i-modemy.jpg
Bo co do każdego dzwonię, to mają już spakowane i pochowane po piwnicach i innych pawlaczach wink

1,543

Odp: Co kupić do OpenWrt? Poradnik kupującego

V5 ma anteny na stałe. Ten nie ma.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

1,544

Odp: Co kupić do OpenWrt? Poradnik kupującego

Dzięki, no to jutro oby za pierwszym strzałem okazał się co najmniej V4 wink

1,545

Odp: Co kupić do OpenWrt? Poradnik kupującego

https://img01-olxpl.akamaized.net/img-olxpl/772896630_1_1000x700_router-wifi-tp-link-wr1043n-3-anteny-450mbps-lodz.jpg
Tu chyba nie widać czy są nakręcane czy na stałe?

1,546

Odp: Co kupić do OpenWrt? Poradnik kupującego

Ma ikonę od usb. v5 nie ma usb.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

1,547

Odp: Co kupić do OpenWrt? Poradnik kupującego

Coś mi umknęło czy to jest to czego szukam i za pół darmo?
https://allegro.pl/oferta/router-wifi-n … 7675188649

1,548

Odp: Co kupić do OpenWrt? Poradnik kupującego

Po tyle są po prostu.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

1,549

Odp: Co kupić do OpenWrt? Poradnik kupującego

I on nie jest gorszy od 1043 v4/v5?
Działa na nim bezproblemowo OpenWRT/LEDE i zmieści się paru-megabajtowy hosts?

1,550

Odp: Co kupić do OpenWrt? Poradnik kupującego

werwaok napisał/a:

Coś mi umknęło czy to jest to czego szukam i za pół darmo?
https://allegro.pl/oferta/router-wifi-n … 7675188649

Wewnętrzne anteny na most bezprzewodowy będą ok?

Mam i używam: Fujitsu Futro S720, Netgear R6220, Unielec U7621-06, TP-Linki 1043 V1, V2, Linksysy EA7500v2, AeroHive AP350, Linksys EA8500, ZTE MF286d.
Mam: D-Linki DWR-921, DWR-118, DWR-116, TP-Link WDR-4900 v1, Checkpoint L-50, Linksysy 1900ACS, LB-Link BL-W1200,