51 (edytowany przez Focus 2024-04-03 23:03:32)

Odp: Przekierowanie portu na modemie Huawei HiLink

Cezary napisał/a:

No dobra, ale po raz trzeci - to i tak się na nic nie zda bez włączonej usługi u operatora.

No tak, było już o tym pisane, więc pominąłem tą kwestię i odniosłem się do tego
"Praktycznie nic nie można na nim ustawić poza trybem połączenia się z siecią - ręczny i automatyczny".
Skoro teraz nie ma żadnych innych opcji to po wgraniu innego softu i webui powinien mieć więcej opcji.
No ale jak nie ma publicznego IP to tethering nic nie zmieni.

Odp: Przekierowanie portu na modemie Huawei HiLink

Tak więc jestem po wizycie u operatora - i na chwilę obecną PLAY nie udostępnia publicznego IP - pozostaje więc VPS - myślałem o aruba za 10 zł miesięcznie to jeszcze nie ma źle - tam postawić vpn i może w ten sposób uda mi się to obejść ?

53

Odp: Przekierowanie portu na modemie Huawei HiLink

Napisałem podobny poradnik - zobacz https://eko.one.pl/forum/viewtopic.php? … 16#p291616

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

Odp: Przekierowanie portu na modemie Huawei HiLink

O super zobaczę czy to zadziała - potrzebuję to by mieć dostęp do kamer na działce - tam będzie wdr3600 z openwrt i tym nieszczęsnym modemem i internetem z play - kamery są 2 mają możliwość upnp ale z braky ip publicznego to i tak kiszka - więc może uda mi się zrobić tunel od routera do VPS i wówczas puścić to tak bym mógł mieć podgląd na kamery

55

Odp: Przekierowanie portu na modemie Huawei HiLink

Tylko zauważ że tam wiele rzeczy jest specyficznych dla mikrusa - na innych VPS'ach może by i pewnie będzie inaczej. O ideologię chodzi.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

56

Odp: Przekierowanie portu na modemie Huawei HiLink

nowicki.krzysztof.78 napisał/a:

Tak więc jestem po wizycie u operatora - i na chwilę obecną PLAY nie udostępnia publicznego IP - pozostaje więc VPS - myślałem o aruba za 10 zł miesięcznie to jeszcze nie ma źle - tam postawić vpn i może w ten sposób uda mi się to obejść ?

W Orange masz publiczny adres IP i nazywa się Orange VPN.
Do wyboru jest IP dynamiczne i statyczne.
Ten drugi kosztuje dodatkowe 20 zł/mies.
Trzeba jeszcze doliczyć koszt internetu.

Odp: Przekierowanie portu na modemie Huawei HiLink

Zrobiłem wszystko w/g poradnika - niestety ping z openwrt na mikrusa nie działa - i tu problemem chyba znowu jest ten modem który na siłe działa na ip 192.168.1.1 i taką mi ustawia bramę na moim WDR3600

Odp: Przekierowanie portu na modemie Huawei HiLink

W WDR3600 lan mam ustawiony na 192.168.2.1 i wszystkie podpinane urządzenia dostają z tej adresacji IP ale sam internet siedzi na 192.168.1.1 i przypuszczam, że przez to tak się dzieje czyli nadal mi blokuje ten modem

59

Odp: Przekierowanie portu na modemie Huawei HiLink

Napiłem w poradniku że nie można mieć adresacji 192.168.1.x. Masz gui w modemie możliwość zmiany adresacji?

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

Odp: Przekierowanie portu na modemie Huawei HiLink

Wszystko postawione - udało się po długich męczarniach - okazało się, że miałem literówkę w kluczu - kamery śmigają smile