101

Odp: Wps na TP-Link TL-WDR4300

uci show wireless

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

102 (edytowany przez manek75 2017-05-06 22:56:03)

Odp: Wps na TP-Link TL-WDR4300

Postawiłem wszystko od nowa i jest dalej problem. Używam jeszcze fritzwlan repeater 1750e i może tutaj się coś dzieje
Po postawieniu systemu WPS śmiga i odpowiedz z konsoli
uci show wireless

odpowiedz z konsoli
wireless.radio0=wifi-device
wireless.radio0.type='mac80211'
wireless.radio0.channel='11'
wireless.radio0.hwmode='11g'
wireless.radio0.path='platform/ar934x_wmac'
wireless.radio0.htmode='HT20'
wireless.radio0.noscan='1'
wireless.radio0.country='PL'
wireless.radio1=wifi-device
wireless.radio1.type='mac80211'
wireless.radio1.channel='36'
wireless.radio1.hwmode='11a'
wireless.radio1.path='pci0000:00/0000:00:00.0'
wireless.radio1.htmode='HT20'
wireless.radio1.noscan='1'
wireless.radio1.country='PL'
wireless.ap_g=wifi-iface
wireless.ap_g.device='radio0'
wireless.ap_g.mode='ap'
wireless.ap_g.network='lan'
wireless.ap_g.disassoc_low_ack='0'
wireless.ap_g.ssid='DOM'
wireless.ap_g.encryption='psk2'
wireless.ap_g.key='1235512345'
wireless.ap_g.wps_pushbutton='1'
wireless.ap_a=wifi-iface
wireless.ap_a.device='radio1'
wireless.ap_a.mode='ap'
wireless.ap_a.network='lan'
wireless.ap_a.disassoc_low_ack='0'
wireless.ap_a.ssid='DOM'
wireless.ap_a.encryption='psk2'
wireless.ap_a.key='1235512345'
wireless.ap_a.wps_pushbutton='1'

a jak zmieniłem klucz to WPS nie działa a to odp z konsoli

root@Gargoyle:~# uci show wireless
wireless.radio0=wifi-device
wireless.radio0.type='mac80211'
wireless.radio0.channel='11'
wireless.radio0.hwmode='11g'
wireless.radio0.path='platform/ar934x_wmac'
wireless.radio0.htmode='HT20'
wireless.radio0.noscan='1'
wireless.radio0.country='PL'
wireless.radio1=wifi-device
wireless.radio1.type='mac80211'
wireless.radio1.channel='36'
wireless.radio1.hwmode='11a'
wireless.radio1.path='pci0000:00/0000:00:00.0'
wireless.radio1.htmode='HT20'
wireless.radio1.noscan='1'
wireless.radio1.country='PL'
wireless.ap_g=wifi-iface
wireless.ap_g.device='radio0'
wireless.ap_g.mode='ap'
wireless.ap_g.network='lan'
wireless.ap_g.disassoc_low_ack='0'
wireless.ap_g.ssid='DOM'
wireless.ap_g.encryption='psk2'
wireless.ap_g.key='1234612345'
wireless.ap_a=wifi-iface
wireless.ap_a.device='radio1'
wireless.ap_a.mode='ap'
wireless.ap_a.network='lan'
wireless.ap_a.disassoc_low_ack='0'
wireless.ap_a.ssid='DOM'
wireless.ap_a.encryption='psk2'
wireless.ap_a.key='1234612345'

więc coś jest nie tak, po prostu zmienia się plik wireless i trzeba komendami wpisać ponownie aby działało. Fritz odłączony więc to nie ma nic wspólnego z tym problemem. Plik ten powinien zmieniać tylko klucz a zmienia więcej po tej operacji.

103

Odp: Wps na TP-Link TL-WDR4300

Gargoyle zmienia wszystko. Ono nie ma pojęcia że coś zostało zmienione ręcznie. Zasada ogólna - jak zmieniasz coś ręcznie to nie zmieniaj później nic w gui bo to zostanie nadpisane. Trzeba było hasło zmienić ręcznie w konfigu.

Widzisz że wywaliło opcje bo gargoyle tego nie zna. Modyfikujesz coś ręcznie to później zmieniaj ręcznie a nie przez gui,

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.