Cron działa doskonale smile OK, w taki razie poczytam o extroot-cie, bo edycja poprzez vi jest niewygodna.

Przy próbie zainstalowania nano wywala błąd, zbyt mało dostępnej pamięci:

Collected errors: * verify_pkg_installable: Only have 72kb available on filesystem /overlay, pkg libncurses needs 328

@Cezary bardzo Ci dziękuję za pomoc :piwo:

Czy poleceniem "echo" mogę również usuwać wpisy z crontab-a?

Cezary napisał/a:

Edytorem vi. Lub przez echo... skorzystaj z "graficznego konfigruatora" to tam będziesz miał pełne polecenie jakie masz wydać.

Chcę się upewnić - wydając polecenie w "konsoli":

echo "* 1 * * 1-5 uci set wireless.@wifi-device[0].disabled=1; wifi"" >> /etc/crontabs/root

Wyłączę WiFi, o pierwszej w nocy, w każdy dzień od poniedziałku do piątku.

W jaki sposób dodać wpis do crontab-a?

http://images35.fotosik.pl/555/6094ffca47209591m.jpg

Dzięki za naprowadzenie, zabieram się za lekturę.

Nie chcę zakładać nowego tematu, więc podłączę się pod ten.
Wgrałem Gargoyle PL do MR3420, skonfigurowałem, wszystko śmiga jak należy.

Brakuje mi jedynie użytecznej funkcji, która znajduje się np. w Tomato, a mianowicie, harmonogramu wyłączania WiFi na zaplanowany okres (np. w wyznaczonych dniach w godz. 8-16).

Czy istnieje możliwość dogrania takiej funkcji? Muszę wspomnieć, że w temacie linuxa jest "lajkonikiem" wink

Będę wdzięczny za wszelkie uwagi.