Albo ktos poleci jakas inna wkladke, ktora by dzialala?
Nie jesteś zalogowany. Proszę się zalogować lub zarejestrować.
eko.one.pl → Posty przez RaDeoN1992
Albo ktos poleci jakas inna wkladke, ktora by dzialala?
Musisz skomplikować/spatchowac sfp.c i ew ustawienia soc pod Twoją wkładkę. Obrazy z repo większości XGSPon nie rozpoznają poprawnie
Gdzie znajde jakiś poradnik jak to skompilować?
Prawdopodobnie okazało się że moja wkładka źle działa na sfd1 a na sfp2 jest ok. Jutro jak operator będzie online to się potwierdzi.
Cześć
walczę z portem SFP na Bannan BPI R4 na OpenWrt 24.10.5 target mediatek filogic i nie mogę podnieść linku na eth2
Objawy
ethtool eth2 pokazuje Link detected no oraz Speed Unknown albo czasem 1000Mb full ale nadal bez link
ip link eth2 ma NO CARRIER
ping do 192.168.100.1 po ręcznym adresie na eth2 nie działa
w logach mam sfp1 Unable to ascertain link mode
SFP i i2c
i2c bus widzi 0x50 i 0x51
z 0x50 mogę czytać dane modułu i kernel go rozpoznaje
sfp1: module DSNW H650SFP rev 10
GPIO od SFP
po wpięciu wkładki mod def0 zmienia stan więc wykrycie fizyczne działa
natomiast los jest hi oraz tx fault bywa hi
tx disable jest ustawione jako out hi więc wygląda jakby nadajnik był wyłączony
próbowałem też wymuszać tx disable na 0 przez gpioset bez sterownika sfp ale link nadal nie wstaje
Najważniejsze info od operatora
mój poprzedni ONT to Dasan H665
operator mówi, że w ogóle nie widzi mojej wkładki aby dodać ją do systemu i aktywować
czy ktoś uruchamiał DSNW H650SFP na Bannan BPI R4 i wie co jeszcze sprawdzić po stronie OpenWrt
czy to wygląda bardziej na brak autoryzacji wkładki u operatora niż problem w konfiguracji linku na routerze
Witam. Szukam routera z wifi 6e albo 7. Posiadam do 120m2 i chciałbym mieć jedno porządne urządzenie na kilka lat z niskimi opóźnieniami na wifi. Doradźcie coś ![]()
Masz Czarku doświadczenie, więc doradź jakiś ze wsparciem OpenWrt.
To może inaczej. Mam neta z upc 1gb, czy router 1gb/s wystarczy do tej prędkości? Bo sam modem ma do 1.3gb/s.
hhhmmm a jakiś gotowy router, który też posiada wifi? ![]()
Po kabelku oczywiście ![]()
Kartę mam ale routera nie mam takiego powyżej 1Gb/s
Witam, poszukuje routera z prędkością powyżej 1Gb/s np 1.2-5Gb/s i z wsparciem OpenWrt. Wybór byłby prosty, ponieważ wybrałbym Archer AX1500 tylko brak wsparcia OpenWrt. Router ma być skonfigurowany pod NordVPN a chyba na domyślnym oprogramowaniu, które ma Archer AX1500 tego nie zrobię.
Tak jak na openwrt dhcp nie dziala, trzeba recznie
Jakaś instrukcja jak to ustawić w gargoyle?
Co to są za wersje AA?
Na stałe jak ustawie IP to działa i nawet kompy się pingują ale na lanie się nie widzą
root@OpenWrt:~# uci show network
network.loopback=interface
network.loopback.ifname=lo
network.loopback.proto=static
network.loopback.ipaddr=127.0.0.1
network.loopback.netmask=255.0.0.0
network.lan=interface
network.lan.ifname=eth0.1
network.lan.type=bridge
network.lan.proto=static
network.lan.netmask=255.255.255.0
network.lan.ipaddr=192.168.2.1
network.wan=interface
network.wan.ifname=eth0.2
network.wan.proto=dhcp
network.@switch[0]=switch
network.@switch[0].name=rtl8366rb
network.@switch[0].reset=1
network.@switch[0].enable_vlan=1
network.@switch_vlan[0]=switch_vlan
network.@switch_vlan[0].device=rtl8366rb
network.@switch_vlan[0].vlan=1
network.@switch_vlan[0].ports=1 2 3 4 5t
network.@switch_vlan[1]=switch_vlan
network.@switch_vlan[1].device=rtl8366rb
network.@switch_vlan[1].vlan=2
network.@switch_vlan[1].ports=0 5t
network.wwan=interface
network.wwan.proto=dhcp
network.stabridge=interface
network.stabridge.proto=relay
network.stabridge.network=lan wwan
root@OpenWrt:~# uci show wireless
wireless.radio0=wifi-device
wireless.radio0.type=mac80211
wireless.radio0.channel=11
wireless.radio0.macaddr=74:ea:3a:e4:d2:be
wireless.radio0.hwmode=11ng
wireless.radio0.htmode=HT20
wireless.radio0.ht_capab=SHORT-GI-40 DSSS_CCK-40
wireless.radio0.disabled=0
wireless.radio0.txpower=27
wireless.radio0.country=US
wireless.@wifi-iface[0]=wifi-iface
wireless.@wifi-iface[0].device=radio0
wireless.@wifi-iface[0].mode=sta
wireless.@wifi-iface[0].ssid=RaD
wireless.@wifi-iface[0].encryption=psk2
wireless.@wifi-iface[0].key=01_03-2013/@dmin1992
wireless.@wifi-iface[0].network=wwan
wireless.@wifi-iface[1]=wifi-iface
wireless.@wifi-iface[1].device=radio0
wireless.@wifi-iface[1].network=lan
wireless.@wifi-iface[1].mode=ap
wireless.@wifi-iface[1].key=01_03-2013/@dmin1992
wireless.@wifi-iface[1].ssid=RaD
wireless.@wifi-iface[1].encryption=none
root@OpenWrt:~# uci show dhcp
dhcp.@dnsmasq[0]=dnsmasq
dhcp.@dnsmasq[0].domainneeded=1
dhcp.@dnsmasq[0].boguspriv=1
dhcp.@dnsmasq[0].filterwin2k=0
dhcp.@dnsmasq[0].localise_queries=1
dhcp.@dnsmasq[0].rebind_protection=1
dhcp.@dnsmasq[0].rebind_localhost=1
dhcp.@dnsmasq[0].local=/lan/
dhcp.@dnsmasq[0].domain=lan
dhcp.@dnsmasq[0].expandhosts=1
dhcp.@dnsmasq[0].nonegcache=0
dhcp.@dnsmasq[0].authoritative=1
dhcp.@dnsmasq[0].readethers=1
dhcp.@dnsmasq[0].leasefile=/tmp/dhcp.leases
dhcp.@dnsmasq[0].resolvfile=/tmp/resolv.conf.auto
dhcp.lan=dhcp
dhcp.lan.interface=lan
dhcp.lan.start=100
dhcp.lan.limit=150
dhcp.lan.leasetime=12h
dhcp.lan.ignore=1
dhcp.wan=dhcp
dhcp.wan.interface=wan
dhcp.wan.ignore=1
root@OpenWrt:~# ifconfig
br-lan Link encap:Ethernet HWaddr 74:EA:3A:E4:D2:BE
inet addr:192.168.2.1 Bcast:192.168.2.255 Mask:255.255.255.0
UP BROADCAST RUNNING MULTICAST MTU:1500 Metric:1
RX packets:3015 errors:0 dropped:0 overruns:0 frame:0
TX packets:1520 errors:0 dropped:0 overruns:0 carrier:0
collisions:0 txqueuelen:0
RX bytes:469485 (458.4 KiB) TX bytes:316957 (309.5 KiB)
eth0 Link encap:Ethernet HWaddr 74:EA:3A:E4:D2:BE
UP BROADCAST RUNNING MULTICAST MTU:1500 Metric:1
RX packets:1817 errors:0 dropped:0 overruns:93775 frame:0
TX packets:2869 errors:0 dropped:0 overruns:0 carrier:0
collisions:0 txqueuelen:1000
RX bytes:287686 (280.9 KiB) TX bytes:718978 (702.1 KiB)
Interrupt:4
eth0.1 Link encap:Ethernet HWaddr 74:EA:3A:E4:D2:BE
UP BROADCAST RUNNING MULTICAST MTU:1500 Metric:1
RX packets:1595 errors:0 dropped:0 overruns:0 frame:0
TX packets:2600 errors:0 dropped:0 overruns:0 carrier:0
collisions:0 txqueuelen:0
RX bytes:231700 (226.2 KiB) TX bytes:609224 (594.9 KiB)
eth0.2 Link encap:Ethernet HWaddr 74:EA:3A:E4:D2:BE
UP BROADCAST RUNNING MULTICAST MTU:1500 Metric:1
RX packets:0 errors:0 dropped:0 overruns:0 frame:0
TX packets:267 errors:0 dropped:0 overruns:0 carrier:0
collisions:0 txqueuelen:0
RX bytes:0 (0.0 B) TX bytes:108669 (106.1 KiB)
lo Link encap:Local Loopback
inet addr:127.0.0.1 Mask:255.0.0.0
UP LOOPBACK RUNNING MTU:16436 Metric:1
RX packets:23 errors:0 dropped:0 overruns:0 frame:0
TX packets:23 errors:0 dropped:0 overruns:0 carrier:0
collisions:0 txqueuelen:0
RX bytes:2180 (2.1 KiB) TX bytes:2180 (2.1 KiB)
mon.wlan0 Link encap:UNSPEC HWaddr 74-EA-3A-E4-D2-BE-00-00-00-00-00-00-00-00-00-00
UP BROADCAST RUNNING MULTICAST MTU:1500 Metric:1
RX packets:6691 errors:0 dropped:0 overruns:0 frame:0
TX packets:0 errors:0 dropped:0 overruns:0 carrier:0
collisions:0 txqueuelen:32
RX bytes:1802051 (1.7 MiB) TX bytes:0 (0.0 B)
wlan0 Link encap:Ethernet HWaddr 74:EA:3A:E4:D2:BE
UP BROADCAST RUNNING MULTICAST MTU:1500 Metric:1
RX packets:1863 errors:0 dropped:0 overruns:0 frame:0
TX packets:3332 errors:0 dropped:0 overruns:0 carrier:0
collisions:0 txqueuelen:32
RX bytes:331864 (324.0 KiB) TX bytes:730879 (713.7 KiB)
wlan0-1 Link encap:Ethernet HWaddr 76:EA:3A:E4:D2:BF
inet addr:192.168.0.14 Bcast:192.168.0.255 Mask:255.255.255.0
UP BROADCAST RUNNING MULTICAST MTU:1500 Metric:1
RX packets:818 errors:0 dropped:0 overruns:0 frame:0
TX packets:1843 errors:0 dropped:0 overruns:0 carrier:0
collisions:0 txqueuelen:32
RX bytes:253185 (247.2 KiB) TX bytes:211663 (206.7 KiB)
Więc tak dhcp nie działa trzeba ręcznie wpisać IP itp i brak dostępu do sieci lan podstawowego routera.
No i nie nadaje. Jutro podam pełny network i wireless mam nadzieje, że coś doradzisz.
a ten vap nie powinien być ukryty?
a w network to:
config 'interface' 'lan'
option 'ifname' 'eth1'
option 'type' 'bridge
option 'proto' 'static'
option 'ipaddr' '192.168.1.1'
option 'netmask' '255.255.255.0'
config 'interface' 'wan'
option 'ifname' 'eth0'
option 'proto' 'dhcp'
config 'wifi-device' 'radio0'
option 'type' 'mac80211'
option 'channel' '11'
option 'macaddr' '74:ea:3a:e4:d2:be'
option 'hwmode' '11ng'
option 'htmode' 'HT20'
list 'ht_capab' 'SHORT-GI-40'
list 'ht_capab' 'DSSS_CCK-40'
config 'wifi-iface'
option 'device' 'radio0'
option 'mode' 'sta'
option 'ssid' 'RaD'
option 'encryption' 'psk2'
option 'key' 'haslo'
option 'network' 'wwan'
Co mam dopisać?
Te ustawienia to mam dopisać czy edytować?
To maja byc dane mojej sieci czy nowe?
Dobrze to jak to zrobic?
No ale dostępu do LAN nie będzie?
No właśnie mi chodziło o zwiększenie zasięgu wifi bez tworzenia osobnej sieci.
eko.one.pl → Posty przez RaDeoN1992
Forum oparte o PunBB, wspierane przez Informer Technologies, Inc