Moze inaczej.
System mi wstaje z flasha, a chciałbym z przygotowanego wcześniej (w wersji 1.9.03) extroot (/dev/sda1).
Znam temat z wersji 1.6.x.x ale to rozwiązanie nie działa.
Jak go zmusić aby znowu startował z extroot-a.
Pozdrawiam
Tomek
Nie jesteś zalogowany. Proszę się zalogować lub zarejestrować.
eko.one.pl → Posty przez tomek_rachwal
Strony 1
Moze inaczej.
System mi wstaje z flasha, a chciałbym z przygotowanego wcześniej (w wersji 1.9.03) extroot (/dev/sda1).
Znam temat z wersji 1.6.x.x ale to rozwiązanie nie działa.
Jak go zmusić aby znowu startował z extroot-a.
Pozdrawiam
Tomek
Witam
Po upgrade z 1.9.0.3 do 1.9.1.1 zniknął mi extroot.
W wersjach 1.6.x.x. była komenda /etc/init.d/fstab overlay_enable
W 1.9.1.1 takiej opcji nie ma.
Jak go zmusić do podmiany pliku z sumą kontrolną aby znowu zaczął działać z extroot ?
Z góry dzięki za pomoc.
Pozdrawiam
Tomek
No i pomogło.
Po resecie ustawień ponownym i ręcznym wprowadzeniu ustawień zaczęło działać.
Dzięki za pomoc !
Pozdrawiam
Tomek
Zwykle aktualizacje robię z zachowaniem ustawień.
Tym razem też taki zrobiłem.
Pozdrawiam
Tomek
Oczywiście ...
:~# uci show share_users
share_users.jurek=user
share_users.jurek.password_salt='siA3vP48bdTBucAItfsZwetOjtn5'
share_users.jurek.password_sha1='012237195f8f8bc148647b5f97bc9fa91d53294a '
share_users.tom=user
share_users.tom.password_salt='qwfPsnqUtnkqjPamWnQ6DU9'
share_users.tom.password_sha1='01f412fc470b9fcbc217ddefba637cb5d92261ed '
root@WDR3600_JUREKP:~#
Pozdrawiam
Tomek
Mam na myśli, że od strony PC mam komunikat 'Odmowa dostępu'.
Mam dokładnie taki sam objaw jak pisałem w 1-szym poście, czyli 1.9.0.2+brak coreutils-sha1sum.
W logu brak jakichkolwiek informacji nt.
Pozdrawiam
Tomek
Witam
Dzięki za szybką odpowiedź!
Doinstalowałem coreutils-sha1sum i pomogło.
Niestety po restarcie znowu nie można podłączyć dysku.
Wrzuciłem 1.9.0.3 i nadal to samo ...
Pozdrawiam
Tomek
Witam
Mam problem z udostępnianiem dysku USB po sieci (CIFS+NFS).
Z poziomu kompa próbuje zmapować dysk, podaję ścieżkę, pyta o login/hasło i ... "Odmowa dostępu".
W logu urządzenia nic nie widać.
Ciekawe jest to, że w zakładce System -> Nośniki USB widać tylko ostatnio dodanego użytkownika, mimo, że w edycji szczegółowej widać wszystkich użytkowników dodanych do systemu.
Na drugim takim samym urządzeniu z Gargoyle 1.6.2.2 wszystko działa poprawnie.
Może ktoś miał podobny problem i pomoże rozwiązać problem.
Pozdrawiam
Tomek
Witam
Mam dwa urządzenia WDR3600.
Na jednym (gargoyle 1.6.2.2) z publicznym adresem uruchomiłem serwer openvpn i wygenerowałem dane dla Klienta.
Zgrałem te dane jako plik zip (via interfejs https).
Na drugim (gargoyle 1.9.0.1) bez publicznego adresu chce uruchomić openvpn klient. Mam dane klienta w pliku zip, wchodzę w zakładkę Konfiguracja ->OpenVpn. Wybieram Klienta i wskazuje plik *.zip. Po kliknięciu "zapisz zmiany" pojawia się błąd:
"Nie można znaleźć pliku konfiguracji"
Próbowałem na różne sposoby, bo interfejs pozwala skonfigurować klienta na 3 sposoby i zawsze to samo.
Nie wiem co robię źle.
Z góry dzięki za pomoc !
Pozdrawiam
Tomek
Strony 1
eko.one.pl → Posty przez tomek_rachwal
Forum oparte o PunBB, wspierane przez Informer Technologies, Inc