A jak skończysz to będą dostępne źródła ( chciałbym z ciekawości zobaczyć ja można by to rozwiązać )
Nie jesteś zalogowany. Proszę się zalogować lub zarejestrować.
eko.one.pl → Posty przez dob46
A jak skończysz to będą dostępne źródła ( chciałbym z ciekawości zobaczyć ja można by to rozwiązać )
A na pewno dobrze ustawiłeś APN ? (Może głupie pytanie )
Zaloguj się na antenę i daj wynik komendy :
ucfg get config wan lteDziałają.
A na jakiej wersji firmware modemu
Cześć!
Czy jakiś specjalista byłby w stanie napisać krok po kroku jaka konfiguracja jest wymagana, żeby ODU ruszyło? Niestety nie bardzo rozumiem skrypt, a docelowo chciałbym zrobić router na OPNsense, więc i tak by nie zadziałał ze względu na zastosowanie komendy UCI. Już tracę nadzieję, że projekt swojego routera z zastosowaniem tej anteny wypaliRouter z anteną mam od Play jeśli to ma jakieś znaczenie.
Będę bardzo wdzięczny za wszelką pomoc, dziękuję!
W skrócie:
1. Antena sama się łączy z poprawnie skonfigurowanym APN numer 3 ( można konfigurować przez interfejs webowy )
2. Usunąłem zbędne elementy ze skryptu ( skrypt nie obsługuje odnawiania adresu , według dokumentacji skrypt jest źle napisany ). Ale to i tak jest wydmuszka do dalszej pracy
#!/bin/bash
# z komendą NC https://stackoverflow.com/questions/709801/creating-a-script-for-a-telnet-session
#funkcja która czeka dopóki adres anteny będzie pingowalny
check_connectivity() {
while ! ping -c 13 169.254.0.1 &> /dev/null
do
sleep 0.1
done
}
show_adr(){
#Wyświetla dane z komendy cgcontrdp
#Internet jest udostępniany w vlanach, zaczynając od VLAN100
echo IP "$ip"
echo Maska podsieci "$netmask"
echo Brama "$gateway"
echo DNS1 "$dns1"
echo DNS2 "$dns2"
}
cereg() {
#sprawdza czy modem jest zarejestrowany w sieci
e=$((echo AT+CEREG?
sleep 2
) | nc 169.254.0.1 7788 )
echo "$e" | tr '\r\n' ' ' | awk -F" " '{ print $2 }' | awk -F"," '{print $2}'
}
# ta funkcja dzieli wynik komendy AT+CGCONTRDP=3 na mniejsze cżeści
cgcontrdp() {
e=$((echo AT+CGCONTRDP=3
sleep 2
) | nc 169.254.0.1 7788)
ip=$(echo "$e" | grep CGCONTRDP | awk -F"\"" '{ print $4 }' | awk -F"." '{ print $1"."$2"."$3"."$4 }')
netmask=$(echo "$e" | grep CGCONTRDP | awk -F"\"" '{ print $4 }' | awk -F"." '{ print $5"."$6"."$7"."$8 }')
gateway=$(echo "$e" | grep CGCONTRDP | awk -F"\"" '{ print $6 }')
if [ -e $dns1 ]; then
dns1=$(echo "$e" | grep CGCONTRDP | awk -F"\"" '{ print $8 }')
fi
if [ -e $dns2 ]; then
if [ $set_dns2 -eq 1 ]; then
dns2=$(echo "$e" | grep CGCONTRDP | awk -F"\"" '{ print $10 }')
fi
fi
}
check_connectivity
var1=$(cereg)
while [ $var1 -ne 1 ]
do
var1=$(cereg)
done
cgcontrdp
show_adrMam pytanie czy komuś działają SMS w Orange ? Moja wersja firmware to BD_MF286DMODULEV1.0.0B01 . Modem włożony w zewnętrzny adapter USB
Pomogło wywalenie bridge i zostawienie samego wi-fi w interfejsie
Witam, mam problem z ustawianiem MTU dla interfejsów Wi-Fi - mimo że mam ustawione w zakładce urządzenia ustawione MTU 1540 dla phy1-ap1 i phy1-ap2 to po restarcie i tak mam MTU 1500. W /etc/rc.local nie mogę tego wstawić bo wtedy jeszcze nie istnieją te interfejsy. Powiększone MTU jest mi potrzebne do przepuszczenia tunelu GRETAP bez fragmentacji. Wersja OpenWrt to 23.05.
@diemsi
W skrócie:
1. Domyślnie jest aktywny na antenie serwer DHCP ( więc nie trzeba ustawiać stałego IP).
2. W konfiguracji ZTE antena ma IP 169.254.0.1, włączone VLANy i włączone ipatc ( program nasłuchujący na porcie 7788 odpowiedzialny za obsługę komend AT; obsługuje tylko jedno połączenie jednocześnie ).
3. Domyślnie pierwszym aktywnym profilem PDN jest profil numer 3.
4. Programem do konfiguracji z linii poleceń ucfg ale nie potrafię znaleźć do niego dokumentacji.
Mój skrypt (nie ma komentarzy więc może być niezrozumiały ):
#!/bin/bash
dns1=""
dns2=""
set_dns2=1
ifnt=zte100
ifnt6_lan=lan
ifnt6=zte101
ifnt6_bare=$(uci get network.$ifnt6.device)
ip_uplink=$(ifconfig eth1.5 2>/dev/null|awk '/inet addr:/ {print $2}'|sed 's/addr://')
uplink() {
while [ -z $ip_uplink ]
do
sleep 0.1
ip_uplink=$(ifconfig eth1.5 2>/dev/null|awk '/inet addr:/ {print $2}'|sed 's/addr://')
done
}
check_connectivity() {
while ! ping -c 13 169.254.0.1 &> /dev/null
do
sleep 0.1
done
}
uci_set() {
uci set network.$ifnt.ipaddr="$ip"
uci set network.$ifnt.netmask="$netmask"
uci set network.$ifnt.gateway="$gateway"
uci del network.$ifnt.dns
uci add_list network.$ifnt.dns="$dns1"
if [ -n $dns2 ]; then
uci add_list network.$ifnt.dns="$dns2"
fi
uci commit network
/etc/init.d/network reload
}
uci_set_v6() {
uci del network.$ifnt6_lan.ip6addr
uci set network.$ifnt6_lan.ip6addr="$ipv6_hex/64"
uci set network.lan.ip6prefix="$prefixv6_hex"
uci del network.$ifnt6_lan.dns
uci add_list network.$ifnt6_lan.dns="$dns1v6_hex"
uci add_list network.$ifnt6_lan.dns="$dns2v6_hex"
uci commit network
/etc/init.d/network reload
}
cereg() {
e=$((echo AT+CEREG?
sleep 2
) | nc 169.254.0.1 7788 )
echo "$e" | tr '\r\n' ' ' | awk -F" " '{ print $2 }' | awk -F"," '{print $2}'
}
cgcontrdp() {
e=$((echo AT+CGCONTRDP=3
sleep 2
) | nc 169.254.0.1 7788)
ip=$(echo "$e" | grep CGCONTRDP | awk -F"\"" '{ print $4 }' | awk -F"." '{ print $1"."$2"."$3"."$4 }')
netmask=$(echo "$e" | grep CGCONTRDP | awk -F"\"" '{ print $4 }' | awk -F"." '{ print $5"."$6"."$7"."$8 }')
gateway=$(echo "$e" | grep CGCONTRDP | awk -F"\"" '{ print $6 }')
if [ -e $dns1 ]; then
dns1=$(echo "$e" | grep CGCONTRDP | awk -F"\"" '{ print $8 }')
fi
if [ -e $dns2 ]; then
if [ $set_dns2 -eq 1 ]; then
dns2=$(echo "$e" | grep CGCONTRDP | awk -F"\"" '{ print $10 }')
fi
fi
}
cgcontrdpv6() {
ev6=$((echo AT+CGCONTRDP=4
sleep 2
) | nc 169.254.0.1 7788)
ipv6_dec=$(echo "$ev6" | grep CGCONTRDP | awk -F"\"" '{ print $4 }' | awk -F"." '{ print $1"."$2"."$3"."$4"."$5"."$6"."$7"."$8"."$9"."$10"."$11"."$12"."$13"."$14"."$15"."$16 }')
#netmaskv6_dec=$(echo "$ev6" | grep CGCONTRDP | awk -F"\"" '{ print $4 }' | awk -F"." '{ print $17"."$18"."$19"."$20"."$22"."$23"."$24"."$25"."$26"."$27"."$28"."$29"."$30"."$31"."$32 }')
#gatewayv6_dec=$(echo "$ev6" | grep CGCONTRDP | awk -F"\"" '{ print $6 }')
dns1v6_dec=$(echo "$ev6" | grep CGCONTRDP | awk -F"\"" '{ print $8 }')
dns2v6_dec=$(echo "$ev6" | grep CGCONTRDP | awk -F"\"" '{ print $10 }')
ipv6_hex=$(printf '%02X' ${ipv6_dec//./ } | sed 's/.\{4\}/&:/g;s/:$//')
prefixv6_hex=$(echo "$ipv6_hex" | awk -F: '{print $1":"$2":"$3":"$4"::/64"}')
#netmaskv6_hex=$(printf '%02X' ${netmaskv6_dec//./ } | sed 's/.\{4\}/&:/g;s/:$//')
#gatewayv6_hex=$(printf '%02X' ${gatewayv6_dec//./ } | sed 's/.\{4\}/&:/g;s/:$//')
#dns1v6_hex=$(printf '%02X' ${dns1v6_dec//./ } | sed 's/.\{4\}/&:/g;s/:$//')
#dns2v6_hex=$(printf '%02X' ${dns2v6_dec//./ } | sed 's/.\{4\}/&:/g;s/:$//')
}
activatepdp4() {
pdp1=$((echo AT%GPDNTYPE=4,1
sleep 2
echo AT+CGACT=1,4
sleep 10
) | nc 169.254.0.1 7788)
}
remove_pci_earfcn_lock() {
ea1=$((echo AT%GLOCKCELL=1,0,-1
sleep 1
echo AT%GLOCKCELL=2,0,-1
sleep 1
echo AT%GLOCKCELL=3,0,-1
sleep 1
echo AT%GLOCKCELL=4,0,-1
sleep 1
echo AT%GLOCKCELL=5,0,-1
sleep 1) | nc 169.254.0.1 7788)
}
set_pci_earfcn_lock() {
#AT%GLOCKCELL=id,earfcn,pci
ea2=$((echo AT%GLOCKCELL=1,75,489
sleep 1) | nc 169.254.0.1 7788)
}
uplink
check_connectivity
var1=$(cereg)
while [ $var1 -ne 1 ]
do
var1=$(cereg)
done
cgcontrdp
uci_set
activatepdp4
cgcontrdpv6
uci_set_v6
ifup $ifnt
echo " IPIPIP $ip "
#set_pci_earfcn_lock
ifup $ifnt6
ip -f inet6 route add default dev $ifnt6_bare@diemsi U mnie działało bez pakietów ALIVE, nie umiałem aktywować diód na antenie. Tylko nie wiem jak to wygląda z odnowienieniem IP bo ja brałem go z komend AT. Co do VLAN to 1 sesja LTE ma 100 , druga ma 101 i tak dalej. Co do odpalenia anteny na OpenWrt to w sobotę albo niedzielę wstawię skrypt który udało mi się zrobić.
Tylko że nawet konsultant nie chce mi aktywować tego APN
Klient:
Dzień dobry, mam pytanie czy jest możliwość aktywacji APN vpnipv6 dla usługi Orange VPN dla numeru X ?
Konsultant:
Proszę o chwile
Na tym numerze Orange VPN jest aktywny
Klient:
Ale czy jest możliwość aktywacji APN dla IPV6 ?
Konsultant:
Ta sprawa wymaga szerszych uprawnień, dlatego teraz przełączę naszą rozmowę do specjalisty. Za
chwilę odezwie się Doradca, proszę się nie rozłączać
Konsultant:
Dzień dobry, już zapoznaję się z treścią poprzedniej rozmowy.
Niestety, jest możliwość tylko ipv4Dzięki za pomoc.
wwan0 Link encap:UNSPEC HWaddr 00-00-00-00-00-00-00-00-00-00-00-00-00-00-00-00
inet addr:xx.xx.xx.xx P-t-P:xx.xx.xx.xx Mask:255.255.255.252
inet6 addr: fe80::531d:1f5c:4b41:815d/64 Scope:Link
inet6 addr: 2a00:f41:8042:c502:e099:b123:f722:b872/128 Scope:Global
UP POINTOPOINT RUNNING NOARP MULTICAST MTU:1500 Metric:1
RX packets:878 errors:0 dropped:0 overruns:0 frame:0
TX packets:943 errors:0 dropped:0 overruns:0 carrier:0
collisions:0 txqueuelen:1000
RX bytes:229941 (224.5 KiB) TX bytes:133717 (130.5 KiB)
Witam ,mam 2 pytania odnośnie MF286D ( operator Orange ) :
1. Czy jest możliwość uruchomienia dwóch APN po QMI ( jeden vpn, drugi internetipv6 )
2. Jeśli pierwsze jest nieosiągalne to mam pytanie czy jest możliwość przyspieszenia połączenia przy protokole 3g ( po 3g osiągam około 25 Mbit/s , a na QMI około 80 Mbit/s )
Jestem zainteresowany APN internetipv6 gdyż jest stabilniejszy niż tunel z he.net. Porównanie:
--------------
he.net :
--- google.com ping statistics ---
150 packets transmitted, 138 received, 8% packet loss, time 149679ms
rtt min/avg/max/mdev = 55.308/84.167/238.681/40.458 ms
-------------
Orange :
--- google.com ping statistics ---
150 packets transmitted, 150 packets received, 0% packet loss
round-trip min/avg/max = 25.634/30.669/51.714 ms
Mam pytanie czy urządzenia T-mobile występują w wersji MF286R czy nie ? I jeśli tak to czy da się je odróżnić z zewnątrz ( do jednej osoby napisałem o wersję oprogramowania to mi wysłała zdjęcie etykiety )
Tylko że sprzęty Teltoniki przekraczają mój budżet
Mam pytanie czy ktoś wie czy jest możliwe uzyskanie konfiguracji MultiPDN ?
Podłączyłem laptopa w miejscie anteny, poczułem zapach spalenizny i to tyle
@smereka tak jak ja podałem 24v na Ethernet laptopa i siadło ( na szczęście działa gniazdo w stacji dokowania )
Odnośnie APN mi chodzi o to żeby korzystać jednocześnie z ipv4 ( apn vpn ) jak i ipv6 ( apn internetipv6 ).
Jeszcze mam szalony pomysł żeby nabyć WF830 i wsadzić. Tylko pytanie czy podobnie wygląda komunkacja ?
Ja też mam zasilacz gigabitowy poe ( ale 24v ). Tylko mam pytania jeśli chciałbym użyć mf286d.
1. Czy da się ustawić kilka APN przez qmi
2. Jak by wyglądało przypisanie publicznego IP do klienta ( mam od Orange publiczne IP zmienne co sesję, a jako klient by służył Netgear R7800 na OpenWrt )
No i mf298f nie zasilę raczej poe jednocześnie z gigabit ethernetem
Tylko gdzie dostanę w jakiejś sensownej cenie ( router kosztuje ponad 1000 zł ). Myślałem o RBM11G i do tego jakiś modem LTE cat 6.
Tak bo :
-Po uarcie brak komunikatów
-nie posiadam wiedzy jak naprawiać taka elektronikę.
-patrząc na lutowanie modemu do płytki naprawa mogła by kosztować majątek ( układy przylutowane do płytki pośredniej a ta płytka przylutowana BGA do głównej płyty )
Witam, mam pytanie co byście polecili jako zastępcza płytka do MF258K.
Oryginał prawdopodobnie nie znajduję pamięci ( po UART mam tylko
GMD7243A Init...
.SD:1
N-Cfg val:7324 ecc:2, page:0, addr:1i koniec )
Aktualnie siedzę na Alcatel MW70VK
Wymagania :
- Zasilanie przez POE ( po MF258K mam zasilacz 24v 0,5A )
- W miarę możliwości podobne wymiary ( 14,5 cm x 10 cm )
- Możliwość przypisania IP od operatora do klienta ( mam abonament w Orange z opcją Orange VPN )
- W miarę możliwości jednoczesnego korzystania z APN vpn i intenetipv6
- Prędkości podobne do MW70VK ( lte cat.7 Download Mbps: 80.61 Upload Mbps: 21.12)
Wstępnie budżet do 400 zł
https://fccid.io/2AU8HMGL5606A/User-Man … 799568.pdf
Od innego modelu ale pasuje hasło do konta root w antenie i parę komend
U mnie w MF258K SSH było aktywne w standardzie tylko trzeba było zmienić hasło roota za pomocą spreparowanego pliku konfiguracyjnego.
eko.one.pl → Posty przez dob46
Forum oparte o PunBB, wspierane przez Informer Technologies, Inc