Panowie. w wtorek dam zdjęcia, w tej chwili nie mam czasu na to. Dam zdjęcia (dla potomnych) może ktoś wymyśli coś w kierunku tego ,by polepszyć prace i możliwości tego urządzenia . Chciałem poprawić możliwości, by móc podłączyć drukarkę do niego, ale z tego widzę będzie to trudne, lub może nawet nie wykonywalne. Wiec chyba dam sobie spokój z tym sprzętem, i wykorzystam inny (komputer) a dokładnie terminal Terminal HP T5520 800MHz 128MB Wind,lub inny podobny, poszukam , poczytam o takim urządzeniu i zobaczę na ile można je wykorzystać do moich potrzeb,dla tego że patrząc na ceny przykładowych print serverów, lub routerów z usb to taki terminal kosztuje tyle co dwa 8śmio paki browca. Tylko muszę poszukać i poczytać więcej informacji o terminalach i ich możliwościach . A zainspirowało mnie to ,że u mnie w pracy są takie terminale. Co prawda OS-Win jest w nich mocno okrojony, bo one startują s serwera, to wiem że są takie co mają już system na sobie, lub można (rozdmuchać do jakiegoś linuxa. Tym czasem każdemu kto zajrzał do tego tematu, jak i za każdą odpowiedź ,serdecznie dziękuję .

Tak ,płyta ma dwie strony, lecz druga jest pusta. Nie licząc elementów, typu r/c ,po za nimi nic nie ma. Zdjęcie nie wyraźne , kurcze, wybaczcie, robione telefonem, na szybkiego. Wylutowanie blaszek osłonowych ? raczej bym tego nie robił, z tego względu że nie chce uszkodzić routera. Nie chce podchodzi do uP, z lutownicą transformatorową, a grzałkowej aktualnie nie mam.
Po za tym, W jaki sposób można połączyć się za pomocą kabla konsolowego ? Pytam o to , dla tego że to może być alternatywna metoda połączenia się z routerem. Czy do tej metody wymagany jest jakiś dedykowany kabel, czy coś w stylu konwentera uart/usb . I kolejne pytanie. Do tego rodzaju połączeń korzysta się z programu pod urządzenie, czy inne metody.

Panowie, powiem w prost. Próżna była metoda zaglądania do środka. Dla tego że nie ma możliwości zobaczenia czego kolwiek z elektroniki. Wszystko jest skrupulatnie zakryte blaszkami.Które są lutowane do pcb.
Jedyna napisy to - na płycie (ALR-PT3) oraz na osłonie modułu z którego wychodzą dwa przewody do anten wifi  (WF2400) . Po za tym nic więcej nie ma.

http://host1gb.net.pl/download.php?file … 4b46429413

Ja był bym skłonny do zastanowienia się nad tym, w jaki sposób postarać sie zalogować za pomocą konsoli, a nie po gui,lub za pomocą jakiegoś programu przeznaczonego do serwisowania routerów. Jeżeli taki jest. Dla tego że po logowaniu przez gui, jest kompletna bieda,nie ma nic szczególnego, tylko opcje jak w każdym routerze.

Dodaje> po za gniazdami lan,i usbA, ma jeszcze gniazdo mini usb opisane jako (uart). Wyczytałem że takie cudo jest używane do podłączenia przez kabel konsolowy.

broki napisał/a:

IDU-100 to nie jest typowy router. Łączy się go kablem antenowym z zewnętrznym modemem LTE ODU-100. Myślę, że będzie problem aby uruchomić go na jakimś alternatywnym oprogramowaniu.

https://s3-eu-west-1.amazonaws.com/fs.s … 1389779705


Tak zgadza się, na modem też mógł bym się zalogować, jeżeli znam bym hasło, dla tego że próbując logować się tylko przez telnet, po adresie ip,(inny niż routera) pokazuje mi nazwę do logowania, i chce hasło, ale cóż tak łatwo nie jest.

Dziękuję za szybką odpowiedź.
Link do pliku aktualizacji routera IDU-100
http://www.cyfrowypolsat.pl/CMS/media/i … v1.4.9.zip

lub tu w zakładce do pobrania
http://www.cyfrowypolsat.pl/oferta/inte … ternetu.cp

(Plik aktualizacji - wersja 1.4.9 IDU (.zip))

Przyznam że sam chciałem rozebrać pliki ,ale cóż, za mała wiedza by to ogarną.
Chciałem też zasymulować prace routera ,na jakiejś wirtualnej maszynie, ale też jest problem, bo wiedzy brak. Nie jest to ,to samo, co livecd jakiego linuxa.

link do wyniku z nmap-a
http://host1gb.net.pl/download.php?file … f0492547b0

Witam. Na wstępie chciał bym się przywitać, wypada że tu, dla tego że nie zauważyłem działu odpowiedniego.:) Natomiast dalej piszę o co mi chodzi w temacie.

Jest to router od Cyfrowego Polsatu model IDU-100 .Według wszelakich informacji jakie pozyskałem ,jest to produkt firmy Asiatelco. (Atel)

http://www.asiatelco.com/en/newsshow.asp?id=223

O ile dobrze zrozumiałem wszystkie opisy znalezione w sieci ,to jest to typ OpenWRT,lub DD-WRT, nie wiem czy są w tym różnice .Dodatkowo ściągając pliki aktualizacji ,i analizując ich rozszerzenia ,wychodzi na to że jest to jakaś wersja linuksowa systemu.
Nie jestem do końca pewien, ale prawdo podobnie jest to model serii ALR-W Series ,

http://www.asiatelco.com/en/productshow … 0|4|35|38|

Niestety moja wiedza o routerach nie jest wielka, ale wiem że można więcej osiągnąć poprzez zmiany w oprogramowaniu, niż to co oferują w standardzie.
Jednak całe manu jest po polsku, jak by dedykowane do danego modelu urządzenia. Ale wiem że CP bardzo mocno ogranicza możliwości routera, pod swoje potrzeby. Po za tym. Myślę że to samo urządzenie jakim jest owy router, w oryginalnym oprogramowaniu ,ma więcej możliwości niż tylko to co jest.
A wiec myślę że można wgrać oryginalny system,lub (jeżeli jest to możliwe) sprawdzić w tym co jest,czego mu tak na prawdę brakuję,a co może.

Dziś w nocy bawiłem się nmap-em, z tego co mi powiedział ,poniżej wynik tej że zabawy.
Metoda to intensywne skanowanie ,wszystkie porty..


Chciałem dodać wyniki ,ale nie można, chyba dla tego że składa sie z kodu html
Jak dodać na forum załącznik z wynikiem nmapa? .txt ?
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Co chciał bym pozyskać ? Sprawdzenie routera pod kątem oferowanych możliwości jego samego, sprawdzenie czy gniazdo USB jest aktywne (teoretycznie jest, po podłączeniu jakie kolwiek modemu ,zasilanie ono dostaje).
Są jakieś konkretne narzędzia do testowania ?.
Jakimi poleceniami można (bawić się) za pomocą putty,lub telnet,ssh.W celu diagnostyki,testów.
Za wszelkie podpowiedzi serdecznie dziękuję.