1

(57 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Cezary, ano doczytalem ze do tego routera openwrt nie ma trybu failsaife - to jest Edimax 6200N-3G - tuttaj tylko uaktywnia się TFTP server aby wgrać od nowa cudowny soft.... pozostaje mi wiec chyba wymiana huba USB w ciemno albo kosrzystac z innej platformy (np. rasbpberry bo tam są juz nawet 4 porty usb i wydajniejszy procek, o miejscu na "dysku" nie wspomne) bo nerwy mi puszczą gdy kupie inny router  i okaze się ze znowu cos nie działa wink

2

(57 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

tak masz racje, dogrywalem luci pozniej. Ale niestety bez pendrive w routerze nie moge sie do niego zalogowac. Router się pinguje ale dostepu do niego brak, putty podaje komunikat : connection refused wiec lipa, a przed extrootem normalnie dzialalo przeciez, nie wiem co mam nie tak..

taka mam konfiguracje gdy wlozony jest pendrive z extrootem:

root@OpenWrt:~# mount
rootfs on / type rootfs (rw)
/dev/root on /rom type squashfs (ro,relatime)
proc on /proc type proc (rw,noatime)
sysfs on /sys type sysfs (rw,noatime)
tmpfs on /tmp type tmpfs (rw,nosuid,nodev,noatime)
/dev/sda1 on /overlay type ext4 (rw,relatime,data=ordered)
overlayfs:/overlay on / type overlayfs (rw,noatime,lowerdir=/,upperdir=/overlay)
tmpfs on /dev type tmpfs (rw,relatime,size=512k,mode=755)
devpts on /dev/pts type devpts (rw,relatime,mode=600)
debugfs on /sys/kernel/debug type debugfs (rw,noatime)


root@OpenWrt:~# df -h
Filesystem                Size      Used Available Use% Mounted on
rootfs                    7.2G     30.6M      7.2G   0% /
/dev/root                 2.3M      2.3M         0 100% /rom
tmpfs                    14.3M    516.0K     13.8M   4% /tmp
/dev/sda1                 7.2G     30.6M      7.2G   0% /overlay
overlayfs:/overlay        7.2G     30.6M      7.2G   0% /
tmpfs                   512.0K         0    512.0K   0% /dev

3

(57 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

tak, rozumiem, router sie uruchamia, pingi do niego idą ale nie mozna sie zalogowac ani via www (luci) ani ssh czy telnet. Nie kumam tego.

4

(57 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Cezary a jak uruchomic router bez extroota - dysponujesz jakims linkiem ? Chetnie bym sprawdzil bezposrednio plytke i router spiete razem - bez huba..

a taki kwiatek ?

Fri Jul 24 11:09:08 2015 kern.info kernel: [    4.120000] usbcore: registered new interface driver hub
Fri Jul 24 11:09:08 2015 kern.debug kernel: [    4.610000] hub 1-0:1.0: no of_node; not parsing pinctrl DT
Fri Jul 24 11:09:08 2015 kern.info kernel: [    4.610000] hub 1-0:1.0: USB hub found
Fri Jul 24 11:09:08 2015 kern.info kernel: [    4.610000] hub 1-0:1.0: 1 port detected
Fri Jul 24 11:09:08 2015 kern.debug kernel: [    5.790000] hub 1-1:1.0: no of_node; not parsing pinctrl DT
Fri Jul 24 11:09:08 2015 kern.info kernel: [    5.790000] hub 1-1:1.0: USB hub found
Fri Jul 24 11:09:08 2015 kern.info kernel: [    5.810000] hub 1-1:1.0: 4 ports detected

5

(57 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

tylko jak ? to jest taka sama karta jak ktos miał w wątku powyzej, usbrelay z allegro 8 przekaznikow na pokladzie, miniusb, jakis atmel..
Nie wiem ale czuje ze to hub usb psuje zabawe, ale moge się mylic. Linuxa znam, ale z openwrt i takimi mini platformami pierwszy raz się w sumie stykam dosłownie... Siedze nad tym caly dzien, googluje i nadal jestem w czarnej D** a router mial podlewac ogrodek... wink

w logread mam cos takiego jeszcze;

Fri Jul 24 11:09:08 2015 kern.info kernel: [    4.120000] usbcore: registered new interface driver hub
Fri Jul 24 11:09:08 2015 kern.debug kernel: [    4.610000] hub 1-0:1.0: no of_node; not parsing pinctrl DT
Fri Jul 24 11:09:08 2015 kern.info kernel: [    4.610000] hub 1-0:1.0: USB hub found
Fri Jul 24 11:09:08 2015 kern.info kernel: [    4.610000] hub 1-0:1.0: 1 port detected
Fri Jul 24 11:09:08 2015 kern.debug kernel: [    5.790000] hub 1-1:1.0: no of_node; not parsing pinctrl DT
Fri Jul 24 11:09:08 2015 kern.info kernel: [    5.790000] hub 1-1:1.0: USB hub found
Fri Jul 24 11:09:08 2015 kern.info kernel: [    5.810000] hub 1-1:1.0: 4 ports detected

6

(57 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

niestety...

root@OpenWrt:~# picocom -b 57600 /dev/ttyUSB0
picocom v1.7

port is        : /dev/ttyUSB0
flowcontrol    : none
baudrate is    : 57600
parity is      : none
databits are   : 8
escape is      : C-a
local echo is  : no
noinit is      : no
noreset is     : no
nolock is      : no
send_cmd is    : sz -vv
receive_cmd is : rz -vv

pingi rosną do 2000ms pojda ze 3-4 jak przy poprzedniej komedzie stty i nastepuje reboot.

Mam Huba starszego - pasywnego Hama 4 porty i wszystko dziala (router) dopuki nie zaczne coś ryć z ttyUSB0......

7

(57 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Koledzy witam wszystkich bo to mój pierwszy post. Zabrałem się za montaz tego samego co wszyscy powyżej wink

mam router:
OpenWrt Barrier Breaker (r44550)                             |
| Build time: 2015-03-07 10:16 CET                             |
|                                                              |
| Cezary Jackiewicz (obsy), http://eko.one.pl                  |
|                                                              |
----------------------------------------------------------------
| Machine: Edimax 3g-6200n   

zrobiłem extroota i ogolnie ogarnalem konfiguracje(lighthttpd + php). Teraz walcze z nieszczęsną płytką. Mam problem bo wszystko przeklikałem w/g poradnika powyżej no i gdy chce wysterować przekaźnik przez strone WWW - restartuje mi sie router. Co moze byc przyczyna ? Ma ktoś jakis pomysl ? Bez podlaczonej plytki router z wpietym pendrivem dzialal bez problemow ponad tydzień "mieszając" powietrze w pokoju. A dzisiaj z tą płytką - zonk..... brak mi pomyslow.

generalnie zauwazylem ze samo ustawienie predkosci portu z konsoli powoduje reset routera:

stty -F /dev/ttyUSB0 57600

i mam resecik....