To popraw tytuł. Masz źle adresację.
Tytuł poprawiony.
Co do adresacji, to nie wiem czy dobrze zrozumiałem.
Jako bramę ustawiam IP modemu. Ale to ma być w tej samej podsieci (192.168.8.x) czy może być tak jak jest teraz?
Nie jesteś zalogowany. Proszę się zalogować lub zarejestrować.
eko.one.pl → Posty przez mono65
Strony 1
To popraw tytuł. Masz źle adresację.
Tytuł poprawiony.
Co do adresacji, to nie wiem czy dobrze zrozumiałem.
Jako bramę ustawiam IP modemu. Ale to ma być w tej samej podsieci (192.168.8.x) czy może być tak jak jest teraz?
Oczywiście to jest OpenWrt a nie DD-wrt.
Ale jeżeli to nie to forum to bardzo przepraszam
Witam,
Postanowiłem ponownie wykorzystać malinkę jako router na ddwrt. Modem hlink działa bez problemu, połączenie VPN PPTP również działa bez zarzutu. Z racji tego, że jest dostępny tylko jeden port LAN to podczas konfiguracji ustawiony był jako DHCP Client.
Ponieważ wszystko działało już jak należy, to chciałem aby ten port działał jako DHCP serwer (potrzebuje podłączyć tylko jedno urządzenie do internetu).
Z tego co zrozumiałem to działają teraz 3 sieci:
- od internetu mobilnego
- VPN
- serwer dhcp z jednym klientem
Wpisywałem kilka konfiguracji, za każdym razem na porcie LAN otrzymuje IP ale bez dostępu do Internetu.
A tak wyglądają ustawienia serwera DHCP
Z góry dziękuje za podsunięcie wskazówek
Jeszcze raz chciałbym podziękować za okazaną pomoc ale znowu pojawił się problem nad którym męczę się samodzielnie od dłuższego czasu i już skończyły mi się pomysły.
Router łączy się z Internetem przez modem. Ponadto łączy się za pomocą pptp z moim serwerem VTP. Połączenie nawiązywane jest poprawniej, jednak nie można połączyć się przez VPN z routerem.
Domyślam się, że trzeba coś zmienić w trasach, ale nie wiem za bardzo co. Tak to teraz wygląda.
Tak. A teraz masz dodatkowy interfejs (przez ifconfig -a zobacz), Zrob na nim dhcp i masz. Ew. ip na lan musisz zmienić, choć pewnie nie bo wan dostanie 192.168.8.100 czy coś takiego.
Działa! Wielkie dzięki.
Tylko powiedz mi proszę, czy za każdym razem po uruchomieniu systemu będę musiał wydawać polecenie usbmode -s?
mono65 napisał/a:Cezary napisał/a:to usbmode -s zrób z palca
Polecenie zwróci jakieś potwierdzenie?
Nie. W logach powinno być o wykryciu nowego urządzenia, w /sys powinno też się coś nowego pojawić.
W takim razie to się chyba zmieniło
T: Bus=01 Lev=03 Prnt=04 Port=03 Cnt=01 Dev#= 6 Spd=480 MxCh= 0
D: Ver= 2.10 Cls=02(comm.) Sub=00 Prot=00 MxPS=64 #Cfgs= 1
P: Vendor=12d1 ProdID=14dc Rev= 1.02
S: Manufacturer=HUAWEI_MOBILE
S: Product=HUAWEI_MOBILE
C:* #Ifs= 3 Cfg#= 1 Atr=c0 MxPwr= 2mA
I:* If#= 0 Alt= 0 #EPs= 1 Cls=02(comm.) Sub=06 Prot=00 Driver=cdc_ether
E: Ad=83(I) Atr=03(Int.) MxPS= 16 Ivl=2ms
I:* If#= 1 Alt= 0 #EPs= 2 Cls=0a(data ) Sub=06 Prot=00 Driver=cdc_ether
E: Ad=82(I) Atr=02(Bulk) MxPS= 512 Ivl=0ms
E: Ad=02(O) Atr=02(Bulk) MxPS= 512 Ivl=0ms
I:* If#= 2 Alt= 0 #EPs= 2 Cls=08(stor.) Sub=06 Prot=50 Driver=usb-storage
E: Ad=84(I) Atr=02(Bulk) MxPS= 512 Ivl=0ms
E: Ad=03(O) Atr=02(Bulk) MxPS= 512 Ivl=125usto usbmode -s zrób z palca
Polecenie zwróci jakieś potwierdzenie?
usb-modeswitch zainstaluj bo masz modem nie przełączony.
Wychodzi na to, że mam zainstalowane (przy próbie instalacji mam taki błąd Package usb-modeswitch (2014-07-18-01ecc3b9764d1dd89cf36ede0a2d98f9adb0cd33) installed in root is up to date.)
Na pewno nie wan6! zainstalowałeś w ogóle sterowniki od tego modemu? Pokaż wynik polecenia cat /sys/kernel/debug/usb/devices
root@OpenWrt:~# cat /sys/kernel/debug/usb/devices
T: Bus=01 Lev=00 Prnt=00 Port=00 Cnt=00 Dev#= 1 Spd=480 MxCh= 1
B: Alloc= 0/800 us ( 0%), #Int= -2, #Iso= 0
D: Ver= 2.00 Cls=09(hub ) Sub=00 Prot=01 MxPS=64 #Cfgs= 1
P: Vendor=1d6b ProdID=0002 Rev= 3.10
S: Manufacturer=Linux 3.10.49 dwc_otg_hcd
S: Product=DWC OTG Controller
S: SerialNumber=bcm2708_usb
C:* #Ifs= 1 Cfg#= 1 Atr=e0 MxPwr= 0mA
I:* If#= 0 Alt= 0 #EPs= 1 Cls=09(hub ) Sub=00 Prot=00 Driver=hub
E: Ad=81(I) Atr=03(Int.) MxPS= 4 Ivl=256ms
T: Bus=01 Lev=01 Prnt=01 Port=00 Cnt=01 Dev#= 2 Spd=480 MxCh= 5
D: Ver= 2.00 Cls=09(hub ) Sub=00 Prot=02 MxPS=64 #Cfgs= 1
P: Vendor=0424 ProdID=9514 Rev= 2.00
C:* #Ifs= 1 Cfg#= 1 Atr=e0 MxPwr= 2mA
I: If#= 0 Alt= 0 #EPs= 1 Cls=09(hub ) Sub=00 Prot=01 Driver=hub
E: Ad=81(I) Atr=03(Int.) MxPS= 1 Ivl=256ms
I:* If#= 0 Alt= 1 #EPs= 1 Cls=09(hub ) Sub=00 Prot=02 Driver=hub
E: Ad=81(I) Atr=03(Int.) MxPS= 1 Ivl=256ms
T: Bus=01 Lev=02 Prnt=02 Port=00 Cnt=01 Dev#= 3 Spd=480 MxCh= 0
D: Ver= 2.00 Cls=ff(vend.) Sub=00 Prot=01 MxPS=64 #Cfgs= 1
P: Vendor=0424 ProdID=ec00 Rev= 2.00
C:* #Ifs= 1 Cfg#= 1 Atr=e0 MxPwr= 2mA
I:* If#= 0 Alt= 0 #EPs= 3 Cls=ff(vend.) Sub=00 Prot=ff Driver=smsc95xx
E: Ad=81(I) Atr=02(Bulk) MxPS= 512 Ivl=0ms
E: Ad=02(O) Atr=02(Bulk) MxPS= 512 Ivl=0ms
E: Ad=83(I) Atr=03(Int.) MxPS= 16 Ivl=1ms
T: Bus=01 Lev=02 Prnt=02 Port=02 Cnt=02 Dev#= 4 Spd=480 MxCh= 4
D: Ver= 2.00 Cls=09(hub ) Sub=00 Prot=01 MxPS=64 #Cfgs= 1
P: Vendor=05e3 ProdID=0608 Rev=77.61
S: Product=USB2.0 Hub
C:* #Ifs= 1 Cfg#= 1 Atr=e0 MxPwr=100mA
I:* If#= 0 Alt= 0 #EPs= 1 Cls=09(hub ) Sub=00 Prot=00 Driver=hub
E: Ad=81(I) Atr=03(Int.) MxPS= 1 Ivl=256ms
T: Bus=01 Lev=03 Prnt=04 Port=03 Cnt=01 Dev#= 5 Spd=480 MxCh= 0
D: Ver= 2.10 Cls=00(>ifc ) Sub=00 Prot=ff MxPS=64 #Cfgs= 1
P: Vendor=12d1 ProdID=1f01 Rev= 1.02
S: Manufacturer=HUAWEI_MOBILE
S: Product=HUAWEI_MOBILE
S: SerialNumber=0123456789ABCDEF
C:* #Ifs= 1 Cfg#= 1 Atr=c0 MxPwr= 2mA
I:* If#= 0 Alt= 0 #EPs= 2 Cls=08(stor.) Sub=06 Prot=50 Driver=usb-storage
E: Ad=81(I) Atr=02(Bulk) MxPS= 512 Ivl=0ms
E: Ad=01(O) Atr=02(Bulk) MxPS= 512 Ivl=125usModem podłączony przez aktywny hub USB
Od kilku dni walczę z konfiguracją Open-WRT na malince. Modem jest widoczny jednak nie mogę nawiązać połączenia z Internetem.
Modem LTE po podłączeniu do komputera dodaje nową sieć 192.168.8.1
Konfiguracja:
Firmware Version OpenWrt Barrier Breaker 14.07 / LuCI Trunk (0.12+svn-r10530
Kernel Version 3.10.49
Po odpaleniu malinki widoczne mam dwa interfejsy:
Konfiguracja, jaka wyświetla się po podłączeniu modemu.
Przekopałem forum, instalowałem różne pakiety i chyba za dużo mieszałem. Próbowałem odpalić modem według tego poradnika: http://eko.one.pl/?p=openwrt-modemygsm
Jednak wydanie polecenia logread | grep CDC nie zwraca żadnej wartości
Więc proszę o pomoc, jakie kroki teraz należy wykonać aby modem udostępnił Internet.
Strony 1
eko.one.pl → Posty przez mono65
Forum oparte o PunBB, wspierane przez Informer Technologies, Inc