Cezary napisał/a:

To popraw tytuł. Masz źle adresację.

Tytuł poprawiony.

Co do adresacji, to nie wiem czy dobrze zrozumiałem.
Jako bramę ustawiam IP modemu. Ale to ma być w tej samej podsieci (192.168.8.x) czy może być tak jak jest teraz?

Oczywiście to jest OpenWrt a nie DD-wrt.

Ale jeżeli to nie to forum to bardzo przepraszam

Witam,

Postanowiłem ponownie wykorzystać malinkę jako router na ddwrt. Modem hlink działa bez problemu, połączenie VPN PPTP również działa bez zarzutu. Z racji tego, że jest dostępny tylko jeden port LAN to podczas konfiguracji ustawiony był jako DHCP Client.
Ponieważ wszystko działało już jak należy, to chciałem aby ten port działał jako DHCP serwer (potrzebuje podłączyć tylko jedno urządzenie do internetu).
Z tego co zrozumiałem to działają teraz 3 sieci:
- od internetu mobilnego
- VPN
- serwer dhcp z jednym klientem
PunBB bbcode test


Wpisywałem kilka konfiguracji, za każdym razem na porcie LAN otrzymuje IP ale bez dostępu do Internetu.
PunBB bbcode test

A tak wyglądają ustawienia serwera DHCP
PunBB bbcode test

Z góry dziękuje za podsunięcie wskazówek

Jeszcze raz chciałbym podziękować za okazaną pomoc ale znowu pojawił się problem nad którym męczę się samodzielnie od dłuższego czasu i już skończyły mi się pomysły.

Router łączy się z Internetem przez modem. Ponadto łączy się za pomocą pptp z moim serwerem VTP. Połączenie nawiązywane jest poprawniej, jednak nie można połączyć się przez VPN z routerem.
Domyślam się, że trzeba coś zmienić w trasach, ale nie wiem za bardzo co. Tak to teraz wygląda.
PunBB bbcode test

Cezary napisał/a:

Tak. A teraz masz dodatkowy interfejs (przez ifconfig -a zobacz), Zrob na nim dhcp i masz. Ew. ip na lan musisz zmienić, choć pewnie nie bo wan dostanie 192.168.8.100 czy coś takiego.

Działa! Wielkie dzięki.

Tylko powiedz mi proszę, czy za każdym razem po uruchomieniu systemu będę musiał wydawać polecenie  usbmode -s?

Cezary napisał/a:
mono65 napisał/a:
Cezary napisał/a:

to usbmode -s zrób z palca

Polecenie zwróci jakieś potwierdzenie?

Nie. W logach powinno być o wykryciu nowego urządzenia, w /sys powinno też się coś nowego pojawić.

W takim razie to się chyba zmieniło

T:  Bus=01 Lev=03 Prnt=04 Port=03 Cnt=01 Dev#=  6 Spd=480  MxCh= 0
D:  Ver= 2.10 Cls=02(comm.) Sub=00 Prot=00 MxPS=64 #Cfgs=  1
P:  Vendor=12d1 ProdID=14dc Rev= 1.02
S:  Manufacturer=HUAWEI_MOBILE
S:  Product=HUAWEI_MOBILE
C:* #Ifs= 3 Cfg#= 1 Atr=c0 MxPwr=  2mA
I:* If#= 0 Alt= 0 #EPs= 1 Cls=02(comm.) Sub=06 Prot=00 Driver=cdc_ether
E:  Ad=83(I) Atr=03(Int.) MxPS=  16 Ivl=2ms
I:* If#= 1 Alt= 0 #EPs= 2 Cls=0a(data ) Sub=06 Prot=00 Driver=cdc_ether
E:  Ad=82(I) Atr=02(Bulk) MxPS= 512 Ivl=0ms
E:  Ad=02(O) Atr=02(Bulk) MxPS= 512 Ivl=0ms
I:* If#= 2 Alt= 0 #EPs= 2 Cls=08(stor.) Sub=06 Prot=50 Driver=usb-storage
E:  Ad=84(I) Atr=02(Bulk) MxPS= 512 Ivl=0ms
E:  Ad=03(O) Atr=02(Bulk) MxPS= 512 Ivl=125us
Cezary napisał/a:

to usbmode -s zrób z palca

Polecenie zwróci jakieś potwierdzenie?

Cezary napisał/a:

usb-modeswitch zainstaluj bo masz modem nie przełączony.

Wychodzi na to, że mam zainstalowane (przy próbie instalacji mam taki błąd Package usb-modeswitch (2014-07-18-01ecc3b9764d1dd89cf36ede0a2d98f9adb0cd33) installed in root is up to date.)

Cezary napisał/a:

Na pewno nie wan6! zainstalowałeś w ogóle sterowniki od tego modemu? Pokaż wynik polecenia cat /sys/kernel/debug/usb/devices

root@OpenWrt:~# cat /sys/kernel/debug/usb/devices

T:  Bus=01 Lev=00 Prnt=00 Port=00 Cnt=00 Dev#=  1 Spd=480  MxCh= 1
B:  Alloc=  0/800 us ( 0%), #Int= -2, #Iso=  0
D:  Ver= 2.00 Cls=09(hub  ) Sub=00 Prot=01 MxPS=64 #Cfgs=  1
P:  Vendor=1d6b ProdID=0002 Rev= 3.10
S:  Manufacturer=Linux 3.10.49 dwc_otg_hcd
S:  Product=DWC OTG Controller
S:  SerialNumber=bcm2708_usb
C:* #Ifs= 1 Cfg#= 1 Atr=e0 MxPwr=  0mA
I:* If#= 0 Alt= 0 #EPs= 1 Cls=09(hub  ) Sub=00 Prot=00 Driver=hub
E:  Ad=81(I) Atr=03(Int.) MxPS=   4 Ivl=256ms

T:  Bus=01 Lev=01 Prnt=01 Port=00 Cnt=01 Dev#=  2 Spd=480  MxCh= 5
D:  Ver= 2.00 Cls=09(hub  ) Sub=00 Prot=02 MxPS=64 #Cfgs=  1
P:  Vendor=0424 ProdID=9514 Rev= 2.00
C:* #Ifs= 1 Cfg#= 1 Atr=e0 MxPwr=  2mA
I:  If#= 0 Alt= 0 #EPs= 1 Cls=09(hub  ) Sub=00 Prot=01 Driver=hub
E:  Ad=81(I) Atr=03(Int.) MxPS=   1 Ivl=256ms
I:* If#= 0 Alt= 1 #EPs= 1 Cls=09(hub  ) Sub=00 Prot=02 Driver=hub
E:  Ad=81(I) Atr=03(Int.) MxPS=   1 Ivl=256ms

T:  Bus=01 Lev=02 Prnt=02 Port=00 Cnt=01 Dev#=  3 Spd=480  MxCh= 0
D:  Ver= 2.00 Cls=ff(vend.) Sub=00 Prot=01 MxPS=64 #Cfgs=  1
P:  Vendor=0424 ProdID=ec00 Rev= 2.00
C:* #Ifs= 1 Cfg#= 1 Atr=e0 MxPwr=  2mA
I:* If#= 0 Alt= 0 #EPs= 3 Cls=ff(vend.) Sub=00 Prot=ff Driver=smsc95xx
E:  Ad=81(I) Atr=02(Bulk) MxPS= 512 Ivl=0ms
E:  Ad=02(O) Atr=02(Bulk) MxPS= 512 Ivl=0ms
E:  Ad=83(I) Atr=03(Int.) MxPS=  16 Ivl=1ms

T:  Bus=01 Lev=02 Prnt=02 Port=02 Cnt=02 Dev#=  4 Spd=480  MxCh= 4
D:  Ver= 2.00 Cls=09(hub  ) Sub=00 Prot=01 MxPS=64 #Cfgs=  1
P:  Vendor=05e3 ProdID=0608 Rev=77.61
S:  Product=USB2.0 Hub
C:* #Ifs= 1 Cfg#= 1 Atr=e0 MxPwr=100mA
I:* If#= 0 Alt= 0 #EPs= 1 Cls=09(hub  ) Sub=00 Prot=00 Driver=hub
E:  Ad=81(I) Atr=03(Int.) MxPS=   1 Ivl=256ms

T:  Bus=01 Lev=03 Prnt=04 Port=03 Cnt=01 Dev#=  5 Spd=480  MxCh= 0
D:  Ver= 2.10 Cls=00(>ifc ) Sub=00 Prot=ff MxPS=64 #Cfgs=  1
P:  Vendor=12d1 ProdID=1f01 Rev= 1.02
S:  Manufacturer=HUAWEI_MOBILE
S:  Product=HUAWEI_MOBILE
S:  SerialNumber=0123456789ABCDEF
C:* #Ifs= 1 Cfg#= 1 Atr=c0 MxPwr=  2mA
I:* If#= 0 Alt= 0 #EPs= 2 Cls=08(stor.) Sub=06 Prot=50 Driver=usb-storage
E:  Ad=81(I) Atr=02(Bulk) MxPS= 512 Ivl=0ms
E:  Ad=01(O) Atr=02(Bulk) MxPS= 512 Ivl=125us

Modem podłączony przez aktywny hub USB

Od kilku dni walczę z konfiguracją Open-WRT na malince. Modem jest widoczny jednak nie mogę nawiązać połączenia z Internetem.
Modem LTE po podłączeniu do komputera dodaje nową sieć 192.168.8.1

Konfiguracja:
Firmware Version    OpenWrt Barrier Breaker 14.07 / LuCI Trunk (0.12+svn-r10530
Kernel Version    3.10.49
Po odpaleniu malinki widoczne mam dwa interfejsy:
PunBB bbcode test

Konfiguracja, jaka wyświetla się po podłączeniu modemu.
PunBB bbcode test

Przekopałem forum, instalowałem różne pakiety i chyba za dużo mieszałem. Próbowałem odpalić modem według tego poradnika: http://eko.one.pl/?p=openwrt-modemygsm
Jednak wydanie polecenia logread | grep CDC nie zwraca żadnej wartości


Więc proszę o pomoc, jakie kroki teraz należy wykonać aby modem udostępnił Internet.