Też się da tak na szybko przelaczenie hilinka przykład z wgetem modem E3372 hilink

#!/bin/sh

MODE=$1
IPADDR=192.168.8.1

# pobranie tokena
TOKEN=$(wget -qO- http://$IPADDR/api/webserver/token | grep token | cut -d '>' -f2 | cut -d '<' -f1)

case "$MODE" in
    "auto") NETMODE=00
    ;;
    "2g") NETMODE=01
    ;;
    "3g") NETMODE=02
    ;;
    "lte") NETMODE=03
    ;;
    *) NETMODE=00
    ;;
esac

# rozlaczenie
wget -qO- http://$IPADDR/api/dialup/dial --post-data="<request><Action>0</Action></request>" --header "__RequestVerificationToken: $TOKEN" --header "Content-Type: text/xml"
sleep 1
# przelaczenie
wget -qO- http://$IPADDR/api/net/net-mode --post-data="<request><NetworkMode>$NETMODE</NetworkMode><NetworkBand>3FFFFFFF</NetworkBand><LTEBand>800C5</LTEBand></request>" --header "__RequestVerificationToken: $TOKEN" --header "Content-Type: text/xml"
sleep 1

# polaczenie
wget -qO- http://$IPADDR/api/dialup/dial --post-data="<request><Action>1</Action></request>" --header "__RequestVerificationToken: $TOKEN" --header "Content-Type: text/xml"

Proponuje zainteresowac sie api hilinka i stanie sie jasnosc.

2

(32 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Jeżeli się domyślam to potrzebujesz przełączać modem w tryb gsm w nocy (polsat ma transfer nocny właśnie tylko dla gsm).
Ja to rozwiązałem u siebie pisząc prosty prymitywny skrypcik (wtedy nie działa opcja MODE w konfiguracji network) np. modem.sh gdzie wywołuje go z opcją poprzez crona (nigdy mnie nie zawiódł).

#!/bin/sh

MODE=0

start() {
    ifup wan
    sleep 2
    /etc/init.d/firewall restart
}

stop() {
    ifdown wan
}

switch_mode() {
    stop
    sleep 2
    echo -e 'AT^SYSCFGEX="0'$MODE'",3FFFFFFF,1,2,7FFFFFFFFFFFFFFF,,\r' > /dev/cdc-wdm0
    sleep 2
    start
}

if [ "$1" = "start" ]
then
    echo "Start polaczenia WAN"
    start
fi

if [ "$1" = "stop" ]
then
    echo "Stop polaczenia WAN"
    stop
fi

if [ "$1" = "restart" ]
then
    echo "Restart polaczenia WAN"
    stop
    sleep 2
    start
fi

if [ "$1" = "gsm" ]
then
    echo "Start polaczenia WAN w trybie gsm"
    MODE=1
    switch_mode
fi

if [ "$1" = "umts" ]
then
    echo "Start polaczenia WAN w trybie UMTS"
    MODE=2
    switch_mode
fi

if [ "$1" = "lte" ]
then
    echo "Start polaczenia WAN w trybie LTE"
    MODE=3
    switch_mode   
fi

if [ "$1" = "auto" ]
then
    echo "Start polaczenia WAN w trybie auto"
    MODE=0
    switch_mode   
fi

wywołanie (skrypt skopiowany do /usr/bin) przykłady:
1. /usr/bin/modem.sh start - start WAN
2. /usr/bin/modem.sh stop - stop WAN
3. /usr/bin/modem.sh umts - tryb umts dla modemu szybciej niż gsm i polsat zalicza do transferu nocnego
4. 3. /usr/bin/modem.sh lte