1

(16 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Używam obrazu od lpm11 ( BARRIER BREAKER (14.07, r42625)
z linka podanego przez Ciebie powyżej. instaluje i kopiuje  wszystko według opisu.
Już nie wyskakuje mi bład przy komendach:
/etc/init.d/oscam enable
/etc/init.d/oscam start
może problemem było to że plik startowy  edytowałem notepad2.

Jednak nie mogę uruchomić (webbif) oscama w przeglądarce.

Jeżeli zainstaluje oscama  z pliku ipk oscam_11209-1_lantiq.ipk (ze strony eco) wyskakuje błąd //usr/lib/opkg/info/oscam.postinst: line 4: default_postinst: not found
Collected errors:
* pkg_run_script: package "oscam" postinst script returned status 127.
* opkg_configure: oscam.postinst returned 127.

ale wszystko dziala i mogę spokojnie zalogować się do webbif.

2

(16 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Po wpisaniu  :

root@OpenWrt:~# /etc/init.d/oscam enable
'bin/sh: can't open '/etc/rc.common



root@OpenWrt:~# /etc/init.d/oscam start
'bin/sh: can't open '/etc/rc.common

3

(16 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Po przeniesieniu wpisów do <config interface 'wan'>  nie było internetu, więc musi zostać tak jak jest.
Wpis MTU skasowałem, (mtu 1492- taka wartość była w routerze netii).

Posiadam czytnik phoenix na ftdi ale używam oscama  z pliku ipk.

Próbowałem też z binarki ale nie zadziałało.
Skopiowałem tak:

Binarka w /usr/bin, prawa 755
Pliki konfiguracyjne oscam /etc/oscam
Skrypt start|stop do /etc/init.d  prawa 755

4

(16 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Po długiej walce z TD-W8970B wreszcie działa internet z netii (annex B adsl).
Ustawienia w pliku network może komuś się przyda:

config atm-bridge 'atm'
    option vpi '8'
    option vci '35'
    option encaps 'llc'
    option payload 'bridged'

config interface 'wan'
    option ifname 'nas0'
    option proto 'pppoe'
    option ipv6 '0'
    option username 'xxxxxxxxxx'
    option password 'xxxxxxxxxx'
    option mtu '1492' - bez tej wartości nie było internetu

config vdsl 'dsl'
    option annex 'b'
    option firmware '/lib/firmware/vdsl.bin'
    option tone 'bv'
    option xfer_mode 'atm'


Może ktoś ma czysty openwrt (tzn. z Luci ale bez dodatków) ponieważ brakuje mi miejsca na oscam a nie chcę używać extroota.

5

(16 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Zamówiłem sobie z niemiec TD-W8970B, jak tylko przyjdzie to napisze czy zadziałał na annexsie B (adsl).

Dziękuję za wiadomości dotyczące modelu TD-W8970

6

(16 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Po podmianie kilku znalezionych plików vdsl.bin dla annexu B router nie złapał synchronizacji,
więc odpuszczam i pozostaje przy starej konfiguracji czyli modem dialogu i TL-WR1043ND V1.

7

(16 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Plik mam z tej samej strony i nie działa.
Plik ze strony eko z annexem b również nie działa

Zmiany w pliku network również robiłem, kmod-ltq-ptm-vr9 jest zainstalowany.

Brak więcej pomysłów.
Router testuje na łączu z dialogu (annex B) i netii (annex B).

8

(16 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Witam.

Posiadam tp-link TD-W8970 z wgranym luci-15.05-lantiq-xrx200-TDW8970-sysupgrade.image.

Na łaczu z annexem A synchronizuje się i działa bez problemu

a na  łączu z annexem B po zmianie pliku vdsl.bin na annex B router nie chce się zsynchronizować.

Czy ten router zadziała na linii dialogu lub netii z annexem B.