1

(88 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Witam.

Czy przy takiej konfiguracji tplinka, jest możliwość ogladania iptv na komputerze przez lan?

Szyfrowanie na ap jest ustawione na wpa+wpa2

ale zaraz sprawdze i ewentualnie zmienie.

Ustawienia na ap:
security mode: wpa-personal
wpa mode: wpa or wpa2
cipher type: tkip and aes

po zmianie na wpa only tez nic.

Zauwazylem, ze w ssh na pierwszej stronie przy wan jest pusto, czy tam nie powinien byc adres ip karty usb przypisany przez dhcp AP?

Jesli tak, to wyglada na to, ze karta sie nie laczy z AP, ale po podlaczeniu jej bezposrednio do pc nie ma zadnych problemow z polaczeniem.

----------------------------------------------------------------
|                                                              |
| Gargoyle PL 1.6.0.2 (bdaacfc)                                |
| OpenWrt Attitude Adjustment 12.09.1 (r39585)                 |
| Build time: 2014-02-15 09:09 CET                             |
|                                                              |
| Cezary Jackiewicz (obsy), http://eko.one.pl                  |
|                                                              |
----------------------------------------------------------------
| Machine: TP-Link TL-WDR3500 v1                               |
| Uptime: 0d, 00:03:42                                         |
| Load: 1.07 0.99 0.42                                         |
| Flash: total: 1.5MB, free: 1.2MB, used: 23%                  |
| Memory: total: 123.7MB, free: 106.5MB, used: 13%             |
| WAN:                                                         |
| LAN: 192.168.1.1                                             |
| WLAN: mode: ap, ssid: TPLINKJAR 2.4g, channel: 5, conn: 2    |
| WLAN: mode: ap, ssid: TPLINKJAR 5.0g, channel: 36, conn: 0   |
| WLAN: mode: sta, ssid: nazwa ap, channel: 6, conn: 0   |
----------------------------------------------------------------

witam ponownie.

Wiec walki z konfiguracja ciag dalszy. Ustawilem interfacy tak jak poleciles, i mimo tego cos nie dziala.

Tutaj moj konfig:

NETWORK

network.loopback=interface
network.loopback.ifname=lo
network.loopback.proto=static
network.loopback.ipaddr=127.0.0.1
network.loopback.netmask=255.0.0.0
network.lan=interface
network.lan.ifname=eth0
network.lan.type=bridge
network.lan.proto=static
network.lan.ipaddr=192.168.1.1
network.lan.netmask=255.255.255.0
network.lan.dns=192.168.1.1
network.wan=interface
network.wan.ifname=eth1
network.wan.proto=dhcp
network.@switch[0]=switch
network.@switch[0].name=eth0
network.@switch[0].reset=1
network.@switch[0].enable_vlan=1
network.@switch_vlan[0]=switch_vlan
network.@switch_vlan[0].device=eth0
network.@switch_vlan[0].vlan=1
network.@switch_vlan[0].ports=0 1 2 3 4


WIRELESS

wireless.radio0=wifi-device
wireless.radio0.type=mac80211
wireless.radio0.hwmode=11ng
wireless.radio0.path=platform/ar934x_wmac
wireless.radio0.htmode=HT20
wireless.radio0.ht_capab=LDPC SHORT-GI-20 SHORT-GI-40 TX-STBC RX-STBC1 DSSS_CCK-40
wireless.radio0.disabled=0
wireless.radio0.noscan=1
wireless.radio0.channel=5
wireless.@wifi-iface[0]=wifi-iface
wireless.@wifi-iface[0].device=radio0
wireless.@wifi-iface[0].network=lan
wireless.@wifi-iface[0].mode=ap
wireless.@wifi-iface[0].encryption=psk
wireless.@wifi-iface[0].ssid=TPLINKJAR 2.4g
wireless.@wifi-iface[0].key=haslo
wireless.radio1=wifi-device
wireless.radio1.type=mac80211
wireless.radio1.hwmode=11na
wireless.radio1.path=pci0000:00/0000:00:00.0
wireless.radio1.htmode=HT20
wireless.radio1.ht_capab=LDPC SHORT-GI-20 SHORT-GI-40 TX-STBC RX-STBC1 DSSS_CCK-40
wireless.radio1.disabled=0
wireless.radio1.noscan=1
wireless.radio1.channel=36
wireless.@wifi-iface[1]=wifi-iface
wireless.@wifi-iface[1].device=radio1
wireless.@wifi-iface[1].network=lan
wireless.@wifi-iface[1].mode=ap
wireless.@wifi-iface[1].encryption=psk
wireless.@wifi-iface[1].ssid=TPLINKJAR 5.0g
wireless.@wifi-iface[1].key=haslo
wireless.radio2=wifi-device
wireless.radio2.type=mac80211
wireless.radio2.hwmode=11ng
wireless.radio2.path=platform/ehci-platform/usb1/1-1/1-1:1.0
wireless.radio2.htmode=HT20
wireless.radio2.ht_capab=GF SHORT-GI-20 SHORT-GI-40 RX-STBC1
wireless.radio2.disabled=0
wireless.radio2.noscan=1
wireless.radio2.channel=1
wireless.@wifi-iface[2]=wifi-iface
wireless.@wifi-iface[2].device=radio2
wireless.@wifi-iface[2].encryption=psk
wireless.@wifi-iface[2].network=wan
wireless.@wifi-iface[2].mode=sta
wireless.@wifi-iface[2].ssid=tu mam nazwe ap s ktorym ma sie laczyc karta usb
wireless.@wifi-iface[2].key=haslo

Jak co jeszcze trzeba ustawic?
pozdrawiam

co do tych danych w zakladkach, to ja sie jeszcze dokladnie nie przygladalem bo nie mialem wczoraj czasu, dzis bede konczyl (mam nadzieje) konfiguracje i napisze czy wszystko na tym routerku dziala. Co do konfiguracji w gui, to dziala zaraz po firstboot, ale wystarczy, ze cokolwiek zmieni sie przez ssh i ta zakladka robi sie pusta (rubryki bez danych), jednak wszystko dziala tak jak ustawione przez ssh, przynajmniej u mnie tak jest wink

Pozdrawiam

witam Cezary.

Dzieki, za szybka reakcje, rozumiem ze chodzi o plik /etc/config/wireless? Mogbys napisac tylko jescze jaka komenda odczytac zawartosc konfiga i jaka go edytowac, poniewaz to moje pierwsze spodkanie z openwrt w ogole w zyciu :-) ale dzieki info z tego forum juz sporo wiem, i z wasza pomoca mysle ze wszystko bedzie dzialac wink

witam.

Posiadam router jak w temacie, chcialbym podlaczyc do niego karte wifi na usb, ktora bedzie dzialac jako klient i rozsylac internet na karte wifi routera. Do tej pory zainstalowalem najnowsza wersje gargoyle pl oraz zainstalowalem kmod-rt73-usb.

Po podlaczeniu sie przez ssh o routera widnieja 3 wlany, wiec karta na usb jest chyba wykrywana.
Czy moglby ktos jasno mi wytlumaczyc jak skonfigurowac teraz te karty, w taki sposob aby karta usb laczyla sie z ap i przesylala wszystko na wifi routera oraz lan?

Z gory dziekuje za wszelka pomoc