Dziękuję za podpowiedź. Postaram się nauczyć jak to zrobić i wypróbuję.
Strony 1
Nie jesteś zalogowany. Proszę się zalogować lub zarejestrować.
eko.one.pl → Posty przez mstrab
Strony 1
Dziękuję za podpowiedź. Postaram się nauczyć jak to zrobić i wypróbuję.
"Jak extender nie jest połączony, to wszystko działa prawidłowo?"
No właśnie nie. Nawet po odłączeniu extendera Tplink nie pozwala na połączenie innych niż windows komputerów i to pomimo reinstalcji firmware'u na oryginalny czy gargulcowy.
Extender konfigurowałem na ustawieniach domyślnych przez wizarda. W tej chwili odłączyłem go od Tplinka.
Status jest taki:
Hardware Version WN3000RP
Firmware Version V1.0.1.36_1.1.47
GUI Language Version V1.0.1.36_2.1.9.5
Connection Status to Existing Network
Name (SSID) AMBOPK
Link Rate 0 Mbps
Connection Status Disconnected Connect
Extender IP Info
MAC Address 20:4E:7F:1B:FC:D2
IP Address 192.168.1.236
DHCP Client ON
IP Subnet Mask 255.255.255.0
Gateway IP Address 0.0.0.0
Domain Name Server 0.0.0.0
Extender Wireless Setting
Name (SSID) AMBOPK_EXT
Region Europe
Channel 1(P)+5(S)
Wireless mode: Up to 300Mbps
Wireless AP On
Broadcast Name On
Wi-Fi Protected Setup Configured
Tajemnicy cd
Dziś rano zainstalowałem oryginalny firmware - Wszystkie komputery i komórki połączyły się bezproblemowo.
Zainstalowalem extender - Znowu wszystko się zawaliło.
Zainstalowałem Gargoyle - tylko windows działa.
Zainstalowałem orginalny firmware - tylko windows działa.
Nie wiem co o tym sadzić? Wymienić router?
PRzed chwilą sprawdziłem przy kanale o szerokości 40 oraz innych numerach kanału (poprzedni domyślnie ustawione było na 11). Wydaje mi się jednak, że to nie kwestia mocy sygnału. Nawet gdy komputer z ubuntu stoi tuz przy routerze to i tak nie działa. Poza tym nie tłumaczy to dlaczego komputery z ubuntu przestały widzieć router nawet przy połaczeniu kablem sieciowym.
Prawdę powiedziawszy taka była ustawiona domyślnie i nic tu nie zmieniałem.
Nie not teraz ze strachu odłączyłem extendera. Jeszcze raz zreinstalowałem firmware na TPlinku. Ale wciąż to samo: z wifi łaczy mi się tylko komputer z Windowsem, pozostałe komputery i komórki po podaniu hasła nie mogą się połączyć.
Podbijam wątek. Czy macie Panowie jakiś pomysł jak sobie z tym poradzić?
Cd nastąpił:
Po powrocie do domu podłączyłem komputer z Ubuntu do routera. Zainstalowałem najnowszą wersję sterownika resetując przy tym ustawienia routera. Po restarcie Ubuntu przestało widzieć router, ale po chwili obydwa komputery z Ubuntu połączyły się z internetem. Działało tak przez kilka godzin, po którym to czasie skonfigurowałem extender Netgeara, zresetowałem router... i klops - Ubuntui komórki ponownie przestały móc łączyć się z siecią. Więc jeszcze raz przeinstalowałem firmware, ale tym razem bez sukcesu. Po próbie zalogowania do sieci komputera z ubuntu / androidem pojawia się żądanie hasła do wifi po czym nie następuje połączenie tylko wieczna "próba" łączenia się. Android mówi "uzyskiwanie adresu IP".
O co w tym wszystkim chodzi?
Ok. Teraz idę do roboty. Po południu dam znać co wyszło.
Staram się osobie to jakoś po chłopsku wytłumaczyć:
- wpuszcza tylko 1 komputer. Nie wpuszcza 2 komputerów pod Ubuntu, komórki pod androidem i komórki pod symbianem.
- problem zatem powinien być gdzieś w routerze, a nie gdzie indziej. Może w jakiś sposób podłączenie drukarki spowodowało błąd w plikach konfiguracyjnych routera?
Zastanawiam się co z tym zrobić? Zreinstalować OpenWrt na Tplinku?
Wygląd na to, że tak:
Nov 18 23:29:30 Gargoyle daemon.info hostapd: wlan0: STA 20:16:d8:08:5b:da WPA: group key handshake completed (RSN)
Nov 18 23:29:39 Gargoyle daemon.info hostapd: wlan0: STA f0:7b:cb:20:c4:14 IEEE 802.11: authenticated
Nov 18 23:29:39 Gargoyle daemon.info hostapd: wlan0: STA f0:7b:cb:20:c4:14 IEEE 802.11: associated (aid 2)
Nov 18 23:29:39 Gargoyle daemon.info hostapd: wlan0: STA f0:7b:cb:20:c4:14 WPA: pairwise key handshake completed (RSN)
Nov 18 23:29:39 Gargoyle daemon.info dnsmasq-dhcp[2187]: DHCPDISCOVER(br-lan) 192.168.1.105 f0:7b:cb:20:c4:14
Nov 18 23:29:39 Gargoyle daemon.info dnsmasq-dhcp[2187]: DHCPOFFER(br-lan) 192.168.1.105 f0:7b:cb:20:c4:14
Nov 18 23:29:39 Gargoyle daemon.info dnsmasq-dhcp[2187]: DHCPDISCOVER(br-lan) 192.168.1.105 f0:7b:cb:20:c4:14
Nov 18 23:29:39 Gargoyle daemon.info dnsmasq-dhcp[2187]: DHCPOFFER(br-lan) 192.168.1.105 f0:7b:cb:20:c4:14
Nov 18 23:29:41 Gargoyle daemon.info dnsmasq-dhcp[2187]: DHCPDISCOVER(br-lan) 192.168.1.105 f0:7b:cb:20:c4:14
Nov 18 23:29:41 Gargoyle daemon.info dnsmasq-dhcp[2187]: DHCPOFFER(br-lan) 192.168.1.105 f0:7b:cb:20:c4:14
Nov 18 23:29:41 Gargoyle daemon.info dnsmasq-dhcp[2187]: DHCPDISCOVER(br-lan) 192.168.1.105 f0:7b:cb:20:c4:14
Nov 18 23:29:41 Gargoyle daemon.info dnsmasq-dhcp[2187]: DHCPOFFER(br-lan) 192.168.1.105 f0:7b:cb:20:c4:14
Nov 18 23:29:49 Gargoyle daemon.info dnsmasq-dhcp[2187]: DHCPDISCOVER(br-lan) 192.168.1.105 f0:7b:cb:20:c4:14
Nov 18 23:29:49 Gargoyle daemon.info dnsmasq-dhcp[2187]: DHCPOFFER(br-lan) 192.168.1.105 f0:7b:cb:20:c4:14
Nov 18 23:29:49 Gargoyle daemon.info dnsmasq-dhcp[2187]: DHCPDISCOVER(br-lan) 192.168.1.105 f0:7b:cb:20:c4:14
Nov 18 23:29:49 Gargoyle daemon.info dnsmasq-dhcp[2187]: DHCPOFFER(br-lan) 192.168.1.105 f0:7b:cb:20:c4:14
Nov 18 23:29:54 Gargoyle kern.warn kernel: [ 115.340000] br-lan: received packet on eth1 with own address as source address
Nov 18 23:29:55 Gargoyle kern.warn kernel: [ 116.340000] br-lan: received packet on eth1 with own address as source address
Nov 18 23:29:55 Gargoyle daemon.info dnsmasq-dhcp[2187]: DHCPDISCOVER(br-lan) 192.168.1.105 f0:7b:cb:20:c4:14
Nov 18 23:29:55 Gargoyle daemon.info dnsmasq-dhcp[2187]: DHCPOFFER(br-lan) 192.168.1.105 f0:7b:cb:20:c4:14
Nov 18 23:29:55 Gargoyle daemon.info dnsmasq-dhcp[2187]: DHCPDISCOVER(br-lan) 192.168.1.105 f0:7b:cb:20:c4:14
Nov 18 23:29:55 Gargoyle daemon.info dnsmasq-dhcp[2187]: DHCPOFFER(br-lan) 192.168.1.105 f0:7b:cb:20:c4:14
Nov 18 23:30:08 Gargoyle daemon.info dnsmasq-dhcp[2187]: DHCPDISCOVER(br-lan) 192.168.1.105 f0:7b:cb:20:c4:14
Nov 18 23:30:08 Gargoyle daemon.info dnsmasq-dhcp[2187]: DHCPOFFER(br-lan) 192.168.1.105 f0:7b:cb:20:c4:14
Nov 18 23:30:08 Gargoyle daemon.info dnsmasq-dhcp[2187]: DHCPDISCOVER(br-lan) 192.168.1.105 f0:7b:cb:20:c4:14
Nov 18 23:30:08 Gargoyle daemon.info dnsmasq-dhcp[2187]: DHCPOFFER(br-lan) 192.168.1.105 f0:7b:cb:20:c4:14
Success
No tak. Ale kabel odpięty. Router ze 3 razy powtórnie uruchomiony, a problem nie ulega zmianie.
Witam,
Od kilku miesięcy korzystam z TP-Link TL-MR3420 z Gargoyle by obsy. System połączony jest z internetem przez modem 3G Orange. Sygnał wifi jest replikowany przez router netgear WN3000RP. Dziś podłączyłem do TP-Linka drukarkę przez kabel sieciowy. No i się posypało. Z 3 komputerów (1x Win, 2x ubuntu) i 2 komórek mających dostęp przez router do internetu został mi tylko jeden (i to o dziwo Windows). Ubuntu w ogóle nie chcą się łączyć z siecią domową bezpośrednio przez TPlink, a jak już się połączą przez Netgear to z internetem już nie.
Najlepsze jest to, że poza włożeniem kabla sieciowego do slotu w TP-Linku nic w ustawieniach nie zmieniałem.
BTW oczywiście cały sprzęt zresetowałem po pojawieniu się problemów.
Będę bardzo wdzięczny za sugestie co z tym diabelstwem zrobić?
Konfiguracja:
Nazwa urządzenia:
Gargoyle
Wersja Gargoyle:
1.5.9.6 (r35839), by obsy
Model:
TP-Link TL-MR3420 v2
Konfiguracja urządzenia:
Brama sieciowa
Zajętość pamięci RAM:
14.4MB / 28.5MB (50.8%)
Połączenia:
40/4096
Średnie obciążenie CPU:
0.00 / 0.01 / 0.05 (1/5/15 min.)
Czas pracy:
0 dni, 0 godz., 51 min.
Bieżąca data i czas:
2013-11-18 22:47 CET
Adres IP LAN:
192.168.1.1
Maska podsieci LAN:
255.255.255.0
Adres MAC LAN:
A0:F3:C1:DA:F9:BC
Adres IP WAN:
5.185.79.4
Maska podsieci WAN:
255.255.255.255
Adres MAC WAN:
-
Adres bramy WAN:
10.64.64.64
Serwer(y) DNS WAN:
217.116.100.100
217.116.104.104
Siła sygnału:
29% (-95dBm, CSQ: 9)
Tryb pracy Wi-Fi:
Punkt dostępowy (AP)
Adres MAC bezprzewodowy:
A0:F3:C1:DA:F9:BC
Nazwa AP (SSID):
marjo dabrowka
QoS (wysyłanie):
Wyłączone
QoS (pobieranie):
Wyłączone
Strony 1
eko.one.pl → Posty przez mstrab
Forum oparte o PunBB, wspierane przez Informer Technologies, Inc