Przejdź do treści forum
eko.one.pl
OpenWrt, Linux, USB, notebooki i inne ciekawe rzeczy
Nie jesteś zalogowany. Proszę się zalogować lub zarejestrować.
Aktywne tematy Tematy bez odpowiedzi
Opcje wyszukiwania
To znowu ja 
Udało się podmontować mtdblock3 gdzieś na boku i pooglądać pliki. Wszystko wygląda tak, jak wg mnie ma wyglądać. Zmieniłem w system aby logował do pliku, wskazując mu log_file=/overlay/log.txt
Niestety po restartcie routera w normalnym trybie, poczekaniu 3 minut i ponownym restarcie w failsafe, poszukiwania pliku log.txt na mtdblock3 kończą się fiaskiem.
P.S.
sprawdziłem po podmontowaniu mtdbloc3 w bin jest busybox i nawet da sie go uruchomić.
wróciłbym może do próby naprawy mount_root. Co dokładnie ta komenda robi?
Można wykonać wszystkie jej składowe "po kawałku" ?
Może wtedy pojawi się jakiś mądrzejszy komunikat z błędem ?
Jak rozumiem, muszę te logi przekierować na dysk lub coś innego podłączonego do USB,
A może jest wewnątrz routuera jakiś kawałek pamięci, który się nie utraci po resecie?
Bo wg mnie router jak jest już w tym stanie, że nie startuje, to zwis występuje raczej na początku samego bootowania, więc sporo przed podmontowaniem dysków
Nie instalowałem żadnego basha ani nic takiego
Jedyne co zrobiłem na routerze to:
konfiguracja sieci, firewala, wirelesa
zainstalowanie samba-server36, transmission-daemon,transmission-web, minidlna i tyle
dla świętego spokoju wgrałem jeszcze raz najnowszy firmware (z 22.12.2012).
dodam jeszcze, że przed zrobieniem firstboota, jak próbowałem zrobić mount_root, to miałem dokładnie taki sam efekt.
czy to oznacza, żę router jest uwalony?
nie ma żadnej możliwości (oprócz dolutowania kabla) aby widzieć komunikaty ze startu systemu?
Uff
wracam do walki z routerem po przerwie świątecznej
otóż:
zrobiłem firstboot
pokonfigurowałem sobie mniej więcej tak jak chciałem
i przy jednym z restartów router znowu zawisł (objaw taki jak poprzednio)
po wejściu w failsafe i wydaniu komendy mount_root
dostaję:
/sbin/mount_root: line 1: pi_include: not found
/sbin/mount_root: line 1: pi_include: not found
/sbin/mount_root: line 1: set_jffs_mp: not found
/sbin/mount_root: line 1: determine_root_device: not found
/sbin/mount_root: line 1: can't create /.extroot.md5sum: Read-only file system
switching to jffs2
/sbin/mount_root: line 1: /bin/busybox: not found
/sbin/mount_root: line 1: /bin/busybox: not found
Po tym router przestaje być używalny, bo wydanie jakiejkolwiek komendy (vi, ls, itp) daje jedynie komunikat:
/bin/ash: <komenda>: not found
Cześć
Jakiś czas temu wgrałem w mojego TP-Linka nowy firmware Attitude Adjustment beta. Router generalnie działał przez jakiś czas, aż tu nagle... dziś na chwilę wywaliło korki i router już się nie podniósł.
Aktualnie status jest taki:
normalny start: ciągle miga dioda sys i nigdy nie przestaje (czekałem prawie godzinę). Router nie działa, nie ma do niego dostępu przez ssh
tryb failsafe: da się zalogować do routerka przez telnet, ale nie za bardzo wiem co mogę dalej z nim zrobić w tym trybie
wiem, że najprostszym rozwiązaniem jest zrobić firstboot i poustawiać wszystko od nowa, ale chciałbym wcześniej dowiedzieć się na czym on się wiesza przy normalnym starcie i być może naprawić błąd
Da się jakoś w trybie failsafe podglądnąć dmesga z ostatniego startu routera?
Gdzie tego szukać?
Podmontowałem sobie /dev/mtd3 gdzieś na boczku i tam szukałem, ale nic nie znalazłem.
Znalezione posty: 5