Problem rozwiązany, dla potomnych napiszę jak.

Okazuje się, że dodanie wywołania ajaxa w poleceniach, które nie działały pomaga.
Dlaczego to normalnie działa bez nie wnikam.
Ważne że pomogło.

Cezary napisał/a:

gargoyle_header_footer --help

He, he. No tak. To zdecydowanie pomogło. Zmieniałem nie ten parametr. Kopia działa.
Dzięki.

Pozostaje tylko problem z wybiórczym działaniem przy braku zalogowania.

Cezary napisał/a:

A dodawanie/usuwania url działa?

Nie, nie działa.

Działa tylko funkcja uruchomienia stacji.

Który parametr w gargoyle_header_footer muszsę zmienić z "iradio" na "radio" (jest ich 4) aby poprawnie wywołać te nowe skrypty stworzone przez mnie?

Też mi się wydawało, że musi, ale nie chce hmm
Jak jestem zalogowany, to działa poprawnie, ale jak jestem wylogowany, to działa tylko część.
Może jeszcze jakiś skrypt blokuje brak logowania?

A co z tym drugim pytaniem? Co pominąłem, że duplikat nie działa w ogóle?

Witam,

Uruchomiłem radio internetowe na swoim routerze. Z nowym pluginem w gargoyle było to banalne big_smile (madplayer)
Mogę sterować radiem przez stronę i jest to bardzo fajnie rozwiązane, jednak chciałbym mieć dostęp do tej strony bez logowania.

Usunąłem linijkę wymagającą logowanie:

eval $( gargoyle_session_validator -c "$COOKIE_hash" -e "$COOKIE_exp" -a "$HTTP_USER_AGENT" -i "$REMOTE_ADDR" -r "login.sh" -t $(uci get gargoyle.global.session_timeout) -b "$COOKIE_browser_time"  )

w skrypcie /www/iradio.sh oraz /www/utility/run_commands.sh.

W ten sposób uzyskałem częściowe działanie skryptu iradio.js, otóż mogę przełączać stacje radiowe i je włączać, natomiast nie działa mi cześć odpowiedzialna za wyłączenie radia.

Co jeszcze muszę poprawić?


I pytanie dodatkowe.

Chciałem zrobić sobie uproszczoną wersję tej strony generowanej przez iradio.sh (tylko włączanie stacji i wyłączanie radia), ale nie mogę jej zdublować. Zacząłem od prostej rzeczy, czyli stworzyłem kopię tych skryptów:

/www/iradio.sh (link do /plugin_root/www/iradio.sh)
/www/js/iradio.js (link do /plugin_root/www/js/iradio.js)

zmieniając nazwę z "iradio" na "radio", czyli

/www/radio.sh (link do /plugin_root/www/radio.sh)
/www/js/radio.js (link do /plugin_root/www/js/radio.js)

oraz modyfikując linijkę w radio.sh na następującą

 gargoyle_header_footer -h -s "status" -p "iradio" -c "internal.css" -j "table.js radio.js" -z "radio.js" iradio

ale nie działa skrypt java. Może źle ustawiam parametry?
Wyświetla się tylko to co jest generowane przez radio.sh (czyli formularz do dodawania i usuwania stacji), ale nie działa i brakuje listy stacji.
Prawa nowych plików ustawione są na 777.

Co zrobić, aby móc uruchomić swoją wersję strony do radia internetowego?

To co jest bardzo mi się podoba, ale chciałbym to uprościć i wyłączyć logowanie do tej jednej strony.

PS.
Czy z parametrem -j wczytywane są tłumaczenia do gargoyle_header_footer?

7

(14 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Zgadza się.
Downgrade bootloadera robi się wgrywając starszy FW z BL np. obraz wr1043nv1_de_3_9_17_up_boot(100331).bin. Aby go wgrać należy mieć jakikolwiek oryginalny FW TPlinka w routerze, bo bezpośrednio na openwrt się nie da.
- jeśli ktoś ma już oryginalny FW, to może wgrać od razu ten obraz ze starym BL.
- jeśli ktoś ma openwrt musi wcześniej wgrać oryginalny FW bez BL, np. obraz tplink.bin.

Czy dobrze rozumiem?
Chodzi mi tylko o to, że jeśli już jest oryginalny FW na routerze, to nie trzeba wgrywać tplink.bin, można od razu wgrać FW ze starym bootloaderem (wr1043nv1_de_3_9_17_up_boot(100331).bin).

8

(14 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Rozumiem, że to jest odpowiedź na moje drugie pytanie odnośnie wgrywania FW z bootloaderem na router z openwrt.
Dzięki, to dużo tłumaczy.

A co z koniecznością wgrywania tplink.bin w celu przejścia na openwrt?
Jeśli wgrany jest nowy FW oryginalny, to chyba można od razu wgrać obraz wr1043nv1_de_3_9_17_up_boot(100331).bin ze starym bootloaderem, bez konieczności wgrywania tplink.bin.

9

(14 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Czy jeśli router ma wgrany najnowszy oryginalny FW (blokujący WAN) to można od razu przejść do kroku 3, czy wgranie starego FW tplink.bin coś zmienia i jest wymagane?

PS.
Między tymi obrazami w http://ecco.selfip.net/test/x/ jest różnica w wielkości. Wynika to z obecności lub braku bootloadera.
Moje pytanie jest bardziej ogólne, czy można wgrać na router z openwrt przez www obraz (dowolny oryginalny) posiadający bootloader? Mam wrażenie, że ile razy próbowałem wgrać FW z bootloaderem to się router wykrzaczał  musiałem mu robić reanimację kabelkiem. Natomiast wgranie tego FW z BL na router z oryginalnym FW działa.

10

(50 odpowiedzi, napisanych Termometr)

Najprościej chyba jest zrobić to na mikrokontrolerze, koszt nie powinien przekroczyć 15 - 20 zł.
http://www.poempelfox.de/ds1820tousb/