1

(3 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie)

OK, działa.
Najlepiej kupić przez allegro przejściówkę UART-USB, mnie to kosztowało 12,5 z przesyłką. Trzeba uważać, bo pewnie będzie problem ze sterownikami do tej przejściówki, trzeba poszukać, na grylewicz.pl znalazłem działające sterowniki. A informacje jak wygląda złącze UART najlepiej wziąć stąd, jest dobre zdjęcie.

Potem już ładnie leci według tego co jest napisane. Z tym, że mi np. źle się przylutowało i bałem się, że już całkiem zepsułem. Gdzieś wiertarką zdarłem styki.

I nadal uważam, że 6 wersji oprogramowania na jeden router to lekka przesada. Jak ktoś jest pro i się chce bawić to niech se sam napisze lub znajdzie. A zwykły człowiek, który używa routera do Internetu, a nie zabawy to chciałby jednak mieć mniej życiowych dylematów.
Tak piszę, bo mimo wszystko uważam że to wartościowy projekt, który kiedyś polecałem znajomym. I do teraz nie miałem z gargoyle problemów.

2

(3 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie)

Dzięki.

3

(3 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie)

Witam wszystkich, a głównie Cezarego,
Przez nieuwagę zainstalowałem wersję dla 8MB na swoim niezmodyfikowanym routerze. Już sobie wszystko poczytałem, jak skombinuję kabel od RSa to pewnie uda mi się naprawić.

Mam jednak pytanka, propozycje i informacje:
-Czy failsafe nie zadziała? Próbowałem i nie zadziałał (RJ w WAN i przyciskanie przycisku podczas startu systemu). Router ogólnie wyświetla diodami właściwie to co powinien wyświetlać, z tym że podczas włączania failsafe nadal pokazuje tylko złącze LAN, w które wpięte jest urządzenie. Tzn. nie miga szybko i się nie łączy z putty. Byłbym bardzo szczęśliwy, gdyby ktoś przeprowadził eksperyment i sprawdził, może jednak failsafe działa, a ja coś źle robię. Oszczędziłoby mi to problemów kupowaniem kabla i lutowaniem.
-Czy jest opcja jakoś wyróżnienia tych obrazów dla zmodyfikowanych wersji? Nie wiem ilu ludzi korzysta z routerów ze zwiększonym flaszem, ale jak ktoś głównie z Gargoyle korzysta, a nie śledzi każdego newsa to może się troszkę nie połapać jak ja. Wziąłem ctrl+f, mr3420 i ściągnąłem sysupgrade.bin. A tu psikus trzeba jeszcze sprawdzać, żeby to 8MB nie było...
-Nowy interfejs od wersji 1.5 jakoś nie działa na IE. Taka sobie informacja.
-Jakbym miał kupować router tymczasowy to lepszy będzie Asus RT-N10U czy TL-WR842ND? A może coś innego? Zależy mi na niskiej cenie i obsłudze 3G, bowiem korzystam z mobilnego Orange i Aero2.

4

(6 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie)

To nie jest takie proste, bo bym to spróbował od razu. Poprzez interfejs na stronie Gargoyla musiałbym wpisywać każdy ip osobno i trwałoby to zbyt długo i nie dało gwarancji skuteczności. Sprawdzałem i nie udało mi się wprowadzać przedziałów.
Zapewne jest jakiś plik konfiguracyjny firewalla, który musiałbym znaleźć, dowiedzieć się co i jak do niego wpisywać. (Bez extroota i nano będę musiał się bawić...)

Najprawdopodobniej sobie odpuszczę, bo ta metoda nie gwarantuje skuteczności, bo może być, że jakiegoś IP nie uwzględnię, albo będzie przepuszczać też te uwzględnione z powodu https. Zresztą skoro przez openDNS przepuszcza https to wątpię, że mi się uda.

5

(6 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie)

@ Cezary
Rozumiem, że nic się nie da zrobić? Nie jestem profesjonalnym administratorem sieci i właściwości protokołu https nie są dla mnie takie oczywiste. Oczywiście wiem, że https nie zablokuję tak jak "zwykłych" protokołów, dlatego się pytam i poddaję taki roboczy pomysł. Jest jakaś możliwość blokady przedziałów IP?

@ Szymon_Zy
Dzięki za pomysł. Spróbowałem skorzystać na według informacji na tej stronie. Niestety ta metoda - o ile czegoś nie przeoczyłem - zablokuje mi facebooka na wszystkie urządzenia, a tego bym nie chciał. A poza tym wydaje się nieskuteczna - https nie blokuje. Tobie blokuje?

6

(6 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie)

Witam,
Zablokowałem Facebooka i nawet działa. Niestety nie ma to, o ile zauważyłem, wpływu na adresy protokołu https, więc właściwie nic to nie daje.
Czyli np. tu nie wlezę: http://pl-pl.facebook.com/,
a tu już jak najbardziej: https://www.facebook.com/?ref=logo.

Może blokowanie IP, ale http://compnetworking.about.com/od/trac … ddress.htm podaje, że tych IP jest dość dużo.
Czy jest na to jakieś sensowne rozwiązanie?

Garg. 1.5.9.6 + tl 3420 v1.
Pozdrawiam.

7

(78 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie)

Nazwa modemu: Huawei E372
VID/PID: 12d1:1506
interfejs do połączenia: /dev/ttyUSB0
interfejs do diagnostyki: nie wiem, bo nie była mi potrzebna, zapewne USB2
interfejs sms: /dev/ttyUSB4
uwagi: modem z dystrybucji Orange

Reszta: mr3420, jakaś iomega 320GB, hub modecoma.

8

(7 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie)

Zrobiłem troszkę inaczej - wyczyściłem i doinstalowałem plugin. Dużo prostsze rozwiązanie smile
Dzięki.

9

(7 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie)

Witam,
Skonfigurowałem serwer ftp w oparciu o instrukcję http://eko.one.pl/?p=openwrt-ftp .
Różnice są minimalne: dysk zewnętrzny montuję w /mnt/dysk, więc tam jest podana ścieżka do tego. Hasła też mam zapisane na tym dysku według instrukcji. Reszta tak samo. Gdy zrobię.

/etc/init.d/vsftpd start
WARNING: Detected file /etc/vsftpd.conf. It will not be used.

Mogę wejść na stronę ftp://...., ale tam jest pustka.
Mr3420 + e372 + 2GB pendrive extroot + 320GB dysk + transmission + próby samby, które chyba sobie podaruję póki co, bo niezbyt działa. Najnowszy soft (26.08.12r.).
Próbowałem konfigurację zapisywać w plikach ftp.conf, /vsftpd/vsftp.conf, ale nie tędy droga zdaje się.
Pozdrawiam,
Alart

10

(6 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie)

Dobra, działa. Napiszę co myślę, może ktoś też będzie miał ten problem.
Najprawdopodobniej router czekając na modem czekał również na pendrivea. Trzeba było poprawić w /etc/rc.local sleep 30 żeby znajdowało się dalej.
Ale może i pendrive sam z siebie słaby.

11

(6 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie)

Nie da się, firmware do speedtoucha ma 750 kb.

Dałem innego pendrive'a, skonfigurowałem wszystko od początku i działa. Jeszcze nie resetowałem. Podejrzewam, że problemem mogło być sleep zbyt wcześnie w pliku /etc/rc.local lub zepsuty gwizdek. Zobaczymy jak zresetuję, teraz muszę korzystać z neta i nie sprawdzę czy już wszystko ok.

12

(6 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie)

No to dziś sprawdziłem. Magic. Włączam: nic, nawet 192.168.1.1 nie działa. Reset. Uruchomiły się stare ustawienia na e173 od t-mobile. Reset. Nie pomogło. Nie udało mi się już uruchomić neostrady.

Podejrzewam pendrive. Speedtouch nie działa bez extroota?

13

(6 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie)

Witam,
Mam router tp-link 3420. Korzystam z niego z oprogramowaniem z tej strony http://ecco.selfip.net/gargoyle-pl/ar71 … actory.bin. Instalowałem z firmware oryginalnego.
Mam extroota na jakimś pendrivie 2Gb. Internet płynie z nieśmiertelnego modemu speedtouch skonfigurowanego wg instrukcji na Waszym portalu. Router odłączam od zasilania kiedy nie korzystam. Problem jest taki:
Czasem jak włączam router to nic nie działa, uruchamia się długo, nie ma wifi, a zdaje się, że wszystko w porządku. Czasem jak włączam tylko miga dioda sys i pwr oczywiście, a speedtouch sygnalizuje brak kontaktu przez usb. Czasem zaś wszystko działa dobrze.
Jak działa źle, to działa dobrze po włączeniu po jakimś czasie, szybki reset za pomocą gniazdka nie rozwiązuje problemu. (tutaj raczej wg mnie brakuje w sprzęcie jakiejś ochrony przed indukcyjnością)

Jak zrobić, żeby zawsze działał dobrze, cóż może być przyczyną złego działania? Może to jest coś prostego?

Aha, mam awersję do kabli, wolałbym poprawić przez wi-fi.
Niby coś te linuxy umiem obsługiwać, ale preferuję GUI, używając konsoli preferuję gotowce:)