Przejdź do treści forum
eko.one.pl
OpenWrt, Linux, USB, notebooki i inne ciekawe rzeczy
Nie jesteś zalogowany. Proszę się zalogować lub zarejestrować.
Aktywne tematy Tematy bez odpowiedzi
Opcje wyszukiwania
ambrozy5 napisał/a:markow1977 napisał/a:ambrozy5 napisał/a: To dlaczego sobie nie utworzysz ap tylko na iot? Ja mam wlasnie vapa o ssid iotszit z krotkim haslem i wsio esp dziala a strasznie szybko mi ich przybywa.
No właśnie chciałem tak zrobić, radio 2.4 na niskim haśle dla urządzeń IOT.
Tylko jak zmieniam szyfrowanie, albo hasło na prostsze, na komórkach tracę internet i nie mogę wtedy dodać żadnych urządzeń.
No, ale po kiego wszystko na jednym ap masz? Utworz virtual ap i do niego te iot przepnij.
Dzięki, chyba się tym sposobem udało.
ambrozy5 napisał/a:markow1977 napisał/a:Piterus napisał/a:A w opcjach nie masz tylko WPA2? Takie podwójny standard zabezpieczeń też może wprowadzać zamieszanie.
Nie, w sieci 2,4 do której chciałem podpiąć to urządzenie jest ustawione WPA/WPA2
To dlaczego sobie nie utworzysz ap tylko na iot? Ja mam wlasnie vapa o ssid iotszit z krotkim haslem i wsio esp dziala a strasznie szybko mi ich przybywa.
No właśnie chciałem tak zrobić, radio 2.4 na niskim haśle dla urządzeń IOT.
Tylko jak zmieniam szyfrowanie, albo hasło na prostsze, na komórkach tracę internet i nie mogę wtedy dodać żadnych urządzeń.
Piterus napisał/a:markow1977 napisał/a:Na obu radiach mam zmienione na WPA/WPA2
A w opcjach nie masz tylko WPA2? Takie podwójny standard zabezpieczeń też może wprowadzać zamieszanie.
Nie, w sieci 2,4 do której chciałem podpiąć to urządzenie jest ustawione WPA/WPA2
adreskontaktowy napisał/a:Mam chińskie gniazdko na WIFI za $2, które nie chciało się połączyć na wskazywanej sieci (po zeskanowaniu WIFI).
Więc ręcznie zdefiniowałem nazwę sieci i wskazałem szyfrowanie.
Połączyło się i działa, a mam ustawione 'WPA2-PSK/WPA3-SAE Mixed Mode'.
Może warto spróbować zrobić tak samo?
Choć z bardzo starym gniazdkiem D-LINK to nie zadziałało i musiałem zrobić sieć gościnną z WPA-PSK (nie 'WPA-PSK/WPA2-PSK Mixed Mode').
Niestety mam upierdliwy odkurzacz Dreame, który nie chce się podłączyć do sieci, jedną z przyczyn może być silne hasło ze znakami specjalnymi.
Dlatego chciałem to sprawdzić i zmienić hasło/zmniejszyć szyfrowanie.
I tu się zaczyna problem, bo trzeba go dodać przez komórkę, i jak robię to co powyżej (zmiana hasła/zmniejszenie bezpieczeństwa szyfrowania) pojawia się problem na komórkach, z brakiem Internetu.
Cezary napisał/a:To zmien na wpa2 na obu radiach. Niektóre komórki kłamią że potrafią wpa3
Na obu radiach mam zmienione na WPA/WPA2, jednak na radiu 2,4 nadal po zmianie hasła na prostsze nie działa Internet na komórkach. Zresztą na drugim radiu to samo. Jakby gdzieś to hasło się na stałe zapisało.
Szyfrowanie WPA2/WPA3 PSK mam ustawione tylko na 2 radio dla 5Ghz, dla 2,4 mam WPA/WPA2 PSK
Chyba, że gdzieś indziej jest to ustawione.
Internet na komórkach działa tylko ze starym hasłem dla Szyfrowanie: mixed WPA/WPA2 PSK (CCMP) lub wyższe.
Zmiana hasła na jakiekolwiek inne niż to które działa, powoduje brak internetu na komórkach, nawet na tym samym poziomie szyfrowania, na którym działało stare hasło.
Jakaś totalna magia dla mnie.
Cezary napisał/a:To od ipv6, zignoruj to.
Znalazłem taki wątek, bardzo podobny przypadek:
https://forum.openwrt.org/t/devices-con … net/179760
Cezary napisał/a:Kombinuj z nimi, coś musi w nich siedzieć.
A ta linia nie ma na to przełożenia, bo sam już nie wiem co mam zrobić.
Wed Jan 29 20:33:57 2025 daemon.warn odhcpd[2043]: No default route present, overriding ra_lifetime to 0!
Cezary napisał/a:To zostaje ci jeszcze reset systemu sieciowego w androidze czy iphone. Po stronie routera działa, wszystko jest po stronie komórek.
Reset ustawień na Androidzie nie pomógł, Internetu na telefonach nadal brak.
Cezary napisał/a:AP-STA-POSSIBLE-PSK-MISMATCH
to oznacza że się nie podłączył bo zle hasło podał. Zapomnij sieć i podłącz się jeszcze raz podając nowe hasło.
Po zapomnieniu sieci i podłączeniu z nowym hasłem - nadal brak internetu na komórkach.
W logach już nie ma informacji o złym podłączeniu.
Wed Jan 29 19:55:51 2025 daemon.notice hostapd: phy0-ap0: AP-STA-DISCONNECTED 50:3d:c6:0b:e6:dc
Wed Jan 29 19:56:24 2025 daemon.info hostapd: phy0-ap0: STA 50:3d:c6:0b:e6:dc IEEE 802.11: authenticated
Wed Jan 29 19:56:24 2025 daemon.info hostapd: phy0-ap0: STA 50:3d:c6:0b:e6:dc IEEE 802.11: associated (aid 2)
Wed Jan 29 19:56:25 2025 daemon.notice hostapd: phy0-ap0: AP-STA-CONNECTED 50:3d:c6:0b:e6:dc auth_alg=open
Wed Jan 29 19:56:25 2025 daemon.info hostapd: phy0-ap0: STA 50:3d:c6:0b:e6:dc WPA: pairwise key handshake completed (RSN)
Wed Jan 29 19:56:25 2025 daemon.notice hostapd: phy0-ap0: EAPOL-4WAY-HS-COMPLETED 50:3d:c6:0b:e6:dc
Wed Jan 29 19:56:25 2025 daemon.info dnsmasq-dhcp[1]: DHCPDISCOVER(br-lan) 50:3d:c6:0b:e6:dc
Wed Jan 29 19:56:25 2025 daemon.info dnsmasq-dhcp[1]: DHCPOFFER(br-lan) 192.168.2.142 50:3d:c6:0b:e6:dc
Wed Jan 29 19:56:25 2025 daemon.info dnsmasq-dhcp[1]: DHCPREQUEST(br-lan) 192.168.2.142 50:3d:c6:0b:e6:dc
Wed Jan 29 19:56:25 2025 daemon.info dnsmasq-dhcp[1]: DHCPACK(br-lan) 192.168.2.142 50:3d:c6:0b:e6:dc
Wed Jan 29 19:56:25 2025 daemon.warn odhcpd[2043]: No default route present, overriding ra_lifetime to 0!
Cezary napisał/a:Podłącz się laptopem i sprawdź czy jest internet. Jak nie - sprawdź jaki adres IP dostałeś, jaki gateway, jaki dns. Jeżeli dobrze - sprawdź czy ping do 8.8.8.8 i do google.com działa. Jeżeli działa to działa, coś z komórką masz. Jak nie działa to pokaż konfigi.
Na Laptopie wszystko działa, da się podłączyć do ustawionej tak sieci WIFI i jest Internet, nie ma na komórkach, sprawdzone na 2 telefonach.
Na laptopie jest ping do Google DNS.
Dla mnie duża zagwozdka co jest przyczyną. Tak jakby gdzieś zapisał to jedno hasło WIFI i trzmał je domyślnie dla urządzeń komórkowych.
Jakie konfigi najlepiej pokazać, dopiero zaczynam zabawę z OpenWrt, kiedyś na wskroś znałem Tomato na Linksysie.
Hasło też jest mocne, tylko zamiast znaków specjalnych dodałem kropki. Hasło działa, bo telefony ładnie łączą się do tego WiFI na MediaTek MT7981 802.11ax/b/g/n
W logach pojawia się tylko to:
Wed Jan 29 19:35:25 2025 daemon.info hostapd: phy0-ap0: STA ac:67:84:30:2c:b6 IEEE 802.11: associated (aid 3)
Wed Jan 29 19:35:25 2025 daemon.notice hostapd: phy0-ap0: AP-STA-POSSIBLE-PSK-MISMATCH ac:67:84:30:2c:b6
Wed Jan 29 19:35:26 2025 daemon.notice hostapd: phy0-ap0: AP-STA-POSSIBLE-PSK-MISMATCH ac:67:84:30:2c:b6
Wed Jan 29 19:35:27 2025 daemon.notice hostapd: phy0-ap0: AP-STA-POSSIBLE-PSK-MISMATCH ac:67:84:30:2c:b6
Wed Jan 29 19:35:28 2025 daemon.notice hostapd: phy0-ap0: AP-STA-POSSIBLE-PSK-MISMATCH ac:67:84:30:2c:b6
Wed Jan 29 19:35:29 2025 daemon.info hostapd: phy0-ap0: STA 58:b6:23:63:bf:07 IEEE 802.11: deauthenticated due to local deauth request
Wed Jan 29 19:35:30 2025 daemon.info hostapd: phy0-ap0: STA ac:67:84:30:2c:b6 IEEE 802.11: authenticated
Wed Jan 29 19:35:30 2025 daemon.info hostapd: phy0-ap0: STA ac:67:84:30:2c:b6 IEEE 802.11: associated (aid 3)
Wed Jan 29 19:35:30 2025 daemon.notice hostapd: phy0-ap0: AP-STA-POSSIBLE-PSK-MISMATCH ac:67:84:30:2c:b6
Wed Jan 29 19:35:31 2025 daemon.notice hostapd: phy0-ap0: AP-STA-POSSIBLE-PSK-MISMATCH ac:67:84:30:2c:b6
Wed Jan 29 19:35:31 2025 daemon.info hostapd: phy0-ap0: STA 58:b6:23:63:bf:07 IEEE 802.11: authenticated
Wed Jan 29 19:35:31 2025 daemon.info hostapd: phy0-ap0: STA 58:b6:23:63:bf:07 IEEE 802.11: associated (aid 1)
Wed Jan 29 19:35:31 2025 daemon.notice hostapd: phy0-ap0: AP-STA-POSSIBLE-PSK-MISMATCH 58:b6:23:63:bf:07
Wed Jan 29 19:35:32 2025 daemon.notice hostapd: phy0-ap0: AP-STA-POSSIBLE-PSK-MISMATCH ac:67:84:30:2c:b6
Wed Jan 29 19:35:32 2025 daemon.notice hostapd: phy0-ap0: AP-STA-POSSIBLE-PSK-MISMATCH 58:b6:23:63:bf:07
Hej,
mam następujący problem, ustawiłem dla bezprzewodowej sieci dość silne hasło (znaki specjalne) - WPA/WPA2 PSK (CCMP)
Muszę jednak zmienić na prostsze, bo nie mogę podłączyć urządzeń IOT.
Niestety po zmianie na prostsze hasło, lub zmiana na niższe szyfrowanie, po podłączeniu na komórce sieci WIFI pojawia się komunikat, że nie ma Internetu.
Co może być przyczyną i jak ten problem rozwiązać?
Znalezione posty: 13