Ja niestety nie mogę wpisać hasła w telnet w pkt 14 - czyli praktycznie po całej zmianie firmware i dziwne bo działa ssh ale nie znam hasła, telnet też wpisuje root i generowane hasło które w poprzednich krokach działało a teraz niestety echo. Czy to oprogramowanie zawarte w poradniku ma jakieś nowe standardowe hasło ssh/telnet ?

EDIT
Ponowny reflash pomógł :-)

Mam entware na Boxie S912 do kontroli właśnie temperatur obciążenia  instalowane opkg. Myślałem że na router też można coś takiego doinstalować ale jak nie ma czujnika temperatury to i tak jest to ślepy zaułek.

testuje teraz od 2 miesięcy router z radiatorem od karty grafiki i na razie jest bez rozłączeń - może faktycznie procek się przegrzewał :-) Oryginalny radiator to jakaś kpina :-)


Mały Update...

Wymiana radiatorapomogła, ale udało mi się też zmienić połączenie pomiedzy fritzboxem a Netgear na 5Ghz i włączyć AP na 2.4Ghz. Transfer od razu skoczył do maksimum łącza około 94Mbit/s a połączenie jest w końcu stabilne..

A czy u ciebie gdy zawieszało się wifi to musiałeś zresetować router czy wznawiał sam połączenie? U mnie całkowita zwiecha wifi dopiero plugin ping watch pomagał w przywróceniu wifi po zwieszce. Da się jakoś odczytać temperaturę procka ? Da się zainstalować entware ?

Mam w domu sieć złożoną z 2 routerów Fritzbox 7390/7330 oraz netgear r6620 z najnowszym Gargoyle 1.12.01 Fritzbox 7390 jes routerem głównym z którym łączy sie po WLAN 7330 natywnie jako repeater. Netgear skonfigurowany w bridge mode na WAN przekierowany jako klient wifi. Do netgear podłączony jest komputer kablem rj45. Z Fritzboxami nie mam zadnych problemów jednak na Netgear występuje pod obciążeniem problem rozłączania wifi - dzieje się to głównie gdy pobierane są duże pliki np. gry ze Steam z pełną prędkością łącza (połączenie wifi to około 160-240Mbit/s)

przykladowy moment rozłączenia: (włączony plugin ping watch - używam do resetowania wifi - gdy wlan zawiśnie)

Wed Jan 22 16:39:18 2020 daemon.info dnsmasq[3045]: using 16 more nameservers
Wed Jan 22 16:39:18 2020 daemon.notice netifd: bridge 'br-wan' link is up
Wed Jan 22 16:39:18 2020 daemon.notice netifd: Interface 'wan' has link connectivity
Wed Jan 22 16:39:18 2020 user.notice firewall: Reloading firewall due to ifup of wan (br-wan)
Wed Jan 22 16:39:18 2020 daemon.notice hostapd: wlan0-1: interface state ENABLED->DISABLED
Wed Jan 22 16:39:18 2020 kern.info kernel: [18840.629097] wlan0: deauthenticating from 34:31:c4:5a:5a:7f by local choice (Reason: 3=DEAUTH_LEAVING)
Wed Jan 22 16:39:18 2020 daemon.notice hostapd: wlan0-1: AP-DISABLED
Wed Jan 22 16:39:18 2020 daemon.notice hostapd: wlan0-1: CTRL-EVENT-TERMINATING
Wed Jan 22 16:39:18 2020 daemon.notice netifd: Network device 'wlan0' link is down
Wed Jan 22 16:39:18 2020 daemon.notice hostapd: nl80211: deinit ifname=wlan0-1 disabled_11b_rates=0
Wed Jan 22 16:39:19 2020 kern.info kernel: [18840.741124] device wlan0-1 left promiscuous mode
Wed Jan 22 16:39:19 2020 kern.info kernel: [18840.750516] br-lan: port 2(wlan0-1) entered disabled state
Wed Jan 22 16:39:19 2020 daemon.notice netifd: Network device 'wlan0-1' link is down
Wed Jan 22 16:39:19 2020 kern.info kernel: [18841.001026] br-wan: port 1(wlan0) entered disabled state
Wed Jan 22 16:39:20 2020 daemon.notice netifd: bridge 'br-wan' link is down
Wed Jan 22 16:39:20 2020 daemon.notice netifd: Interface 'wan' has link connectivity loss
Wed Jan 22 16:39:26 2020 kern.info kernel: [18848.310830] IMQ driver unloaded successfully.
Wed Jan 22 16:39:26 2020 kern.info kernel: [18848.361726]     IMQv4: Hooking IMQ after mangle on INPUT, pf=2, hooknum=1, priority=-149
Wed Jan 22 16:39:26 2020 kern.info kernel: [18848.377533]     IMQv6: Hooking IMQ after mangle on INPUT, pf=10, hooknum=1, priority=-149
Wed Jan 22 16:39:26 2020 kern.info kernel: [18848.393531]     IMQv4: Hooking IMQ after mangle on FORWARD, pf=2, hooknum=2, priority=-149
Wed Jan 22 16:39:26 2020 kern.info kernel: [18848.409646]     IMQv6: Hooking IMQ after mangle on FORWARD, pf=10, hooknum=2, priority=-149
Wed Jan 22 16:39:26 2020 kern.info kernel: [18848.425987] IMQ driver loaded successfully. (numdevs = 1, numqueues = 1, imq_dev_accurate_stats = 1)
Wed Jan 22 16:39:26 2020 daemon.err insmod: module is already loaded - cls_fw
Wed Jan 22 16:39:26 2020 daemon.err insmod: module is already loaded - cls_flow
Wed Jan 22 16:39:26 2020 daemon.err insmod: module is already loaded - sch_hfsc
Wed Jan 22 16:39:26 2020 daemon.err insmod: module is already loaded - sch_sfq
Wed Jan 22 16:39:29 2020 kern.info kernel: [18850.836571] br-wan: port 1(wlan0) entered disabled state
Wed Jan 22 16:39:29 2020 kern.info kernel: [18850.891207] device wlan0 left promiscuous mode
Wed Jan 22 16:39:29 2020 kern.info kernel: [18850.900065] br-wan: port 1(wlan0) entered disabled state
Wed Jan 22 16:39:29 2020 daemon.notice netifd: Interface 'wan' is now down
Wed Jan 22 16:39:29 2020 daemon.err miniupnpd[3304]: ioctl(s, SIOCGIFADDR, ...): Address not available
Wed Jan 22 16:39:29 2020 daemon.err miniupnpd[3304]: Failed to get IP for interface br-wan
Wed Jan 22 16:39:29 2020 daemon.warn miniupnpd[3304]: SendNATPMPPublicAddressChangeNotification: cannot get public IP address, stopping
Wed Jan 22 16:39:29 2020 kern.info kernel: [18850.971120] IPv6: ADDRCONF(NETDEV_UP): br-wan: link is not ready
Wed Jan 22 16:39:29 2020 daemon.notice netifd: Interface 'wan' is disabled
Wed Jan 22 16:39:29 2020 daemon.info dnsmasq[3045]: reading /tmp/resolv.conf.auto
Wed Jan 22 16:39:29 2020 daemon.info dnsmasq[3045]: using local addresses only for domain test


Ma ktoś podobny problem ?

5

(634 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Witam wszystkich. Wgrałem firmware OPENWRT 19.07 i mam następujący problem: Mój router łączy się bezprzewodowo z modemem Fritzbox 7390 a ten jest podłączony do światłowodu Zyxel. Parametry łącza to 100Mbit/10Mbit. Niestety przy takim połączeniu po stronie Netgeara całkowicie leży upload - na wszystkich testach wyskakuje max 0,10Mbit. Download leci normalnie.

Czy ktoś jest w stanie udzielić mi jakiejś wskazówki ?

Z ciekawości podłączyłem router do mobilnego hotspota i tam testy wyglądają normalnie - parametry identyczne prawie z tym co pokazuje speedtest na komórce.

Wydaje mi się że musi to być jakaś niekompatybilność połączenia z fritz!boxem ale nie wiem jak sobie z tym poradzić