176

(11 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

no wiem ale nie znam tego linka, gdzie znajduje się ta paczka?
Ja muszę zainstalować samo opkg bo go brak

177

(11 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

root@Gargoyle:~# opkg update
-ash: opkg: not found
root@Gargoyle:~#
jak jest jak nie ma był i znikł pisze przecie "not found"

Gdzie znajdę paczkę?

178

(11 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

na extroot znikł opkg jak to możliwe?

179

(11 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

ale że co?
Potrzebuje link do opkg przecie chyba!

180

(11 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

root@Gargoyle:~# opkg update
-ash: opkg: not found
root@Gargoyle:~#


Jak to i czemu?
Jak zainstalować opkg?

181

(12 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Bez krótkiego gotowego skryptu i odnośnika sobie nie poradzę.
Za cienki bolek jestem!!!

182

(12 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Myślę, myślę, zaglądam i nic nie wymyślę ;-/

183

(12 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

sorry ale nie wiem co masz na myśli :-(

184

(12 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Tak na szybko. Mam plik np. czas.sh a w nim

#!/bin/sh

case "$1" in
    N1) logger -t  crontab event  
          echo 420 > /zapora/k_tmp
          ;;
    N2)   logger -t crontab event  
          echo 360 > /zapora/k_tmp         
          ;;
       N3)   logger -t crontab event  
          echo 300 > /zapora/k_tmp       
          ;;
       N4)   logger -t crontab event  
          echo 240 > /zapora/k_tmp        
          ;;
       N5)   logger -t crontab event  
          echo 180 > /zapora/k_tmp         
          ;;
       N6)   logger -t crontab event  
          echo 120 > /zapora/k_tmp          
          ;;
       N7)   logger -t crontab event  
          echo 60 > /zapora/k_tmp         
          ;;
       N8)   logger -t crontab event  
          echo 0 > /zapora/k_tmp        
          ;;
esac

Jak ma wyglądać polecenie do przycisku na gui skoro działa wywołanie w konsoli czas.sh N1... czas.sh N2 itd.

185

(12 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Czy można zrobić to np. tak?
Jeden plik.sh i w poszczególnych kolumnach jakieś tam polecenia.
Wszystkie przyciski odnoszą się do jednego pliku.sh ale do poszczególnych linijek

186

(12 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Po zalogowaniu się na serwer http://192.168.1.1/overview.sh mam dołożonych kilka przycisków. Każdy z przycisku odnosi się do pliku umieszczonego w katalogu /www/nazwa_pliku.sh i wykonywane są jakieś tam polecenia.    I tak np.

</script>
<fieldset>
<legend class="sectionheader">Sterowanie przekaznikami</legend>
<table>
<tr>
<td><form action="zalacz.sh" method="post"><input class="default_button" type="submit" value="Załącz "></form></td>
<td><% cat /dev/d1 %></td>
<td><form action="wylacz.sh" method="post"><input class="default_button" type="submit" value="Wyłącz"></form></td>
</tr>
<tr>
<td><form action="zalacz1.sh" method="post"><input class="default_button" type="submit" value="Załącz "></form></td>
<td><% cat /dev/d2 %></td>
<td><form action="wylacz1.sh" method="post"><input class="default_button" type="submit" value="Wyłącz"></form></td>
</tr>
</table>
</fieldset>
<fieldset>
<legend class="sectionheader">Opcje drukarek + wyłącz (Wifi, drukarka, antena)</legend>
<table>
<td><form action="http://192.168.1.1:631/admin" method="post"><input class="default_button" type="submit" value="Drukarki"></form></td>

<td><form action="offall.sh" method="post"><input class="default_button" type="submit" value="Wyłącz wszystko"></form></td>


</table>

</fieldset>


<fieldset>
<legend class="sectionheader">Dostep do internetu</legend>
<table>
<td><form action="480.sh" method="post"><input class="default_button" type="submit" value="8 godzin/24h"></form></td>

<td><form action="0.sh" method="post"><input class="default_button" type="submit" value="0 godzin/24h"></form></td>
<td><form action="240.sh" method="post"><input class="default_button" type="submit" value="4 godzin/24h"></form></td>

</table>

</fieldset>
<fieldset>
    <legend class="sectionheader"><%~ overview.Sts %></legend>

Czy jest możliwość i jak wstawić komendę bezpośrednio pod przycisk pomijając pliki *.sh
Ułatwi to życie przy konfiguracji na przyszłość bo wystarczyłoby mieć kopie tylko jednego pliku overview.sh

Przykładowe komendy w pliku.sh wyłączające drukarkę i zatrzymujące co nie jest potrzebne jeżeli drukarka wyłączona.

echo 1 > /dev/ttyUSB0; echo "Drukarka OFF" > /dev/d1
/etc/init.d/cupsd stop
/etc/init.d/xinetd stop

Może komuś się przyda :-)
Można odpalić xsane-win32 po polsku!!!
Należny utworzyć plik nazwa.bat w katalogu z programem i wrzucić do niego poniższy parametr, zapisać i można odpalać plikiem program po polsku :-)

set LANG=pl
xsane


http://fossies.org/linux/xsane/src/xsane-WIN32.txt

Doinstalowałem sterownik skanera HP "hplip" i działa świetnie!

Czy jednak jest jakaś możliwość odpalenia xsane-win32 po polsku?

189

(42 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Tak sobie myślę czy da się jakoś pokazać drukarkę w otoczeniu sieciowym?
zainstalowany cups http://192.168.1.1:631/printers/HP_Deskjet_F735
Może coś wystarczy dopisać do /etc/config/samba

działa pod przyciskiem Włącz/wyłącz wifi
Ale jak wydam polecenie w konsoli

uci set wireless.@wifi-device[0].disabled=1 && wifi

To muszę restartować router bo przyciskiem się już nie da się włączyć wifi

Na poprzedniej wersji tego używałem bardzo często

Wersja Gargoyle:1.5.4 (31348), by obsy
na
Wersja Gargoyle:1.6.2.2 (r42647), by obsy
Model:TP-Link TL-WR1043N/ND v1

Jak przywrócić ta funkcję.
Normalnie wyłączyć i włączyć przyciskiem mogę bez problemu

191

(71 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

No i się rozwiązało.
Hub USB ma uszkodzone dwa wejścia pod jedno z nich podłączone były przekaźniki i dlatego nie działały

Dzięki za pomoc

192

(71 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

może zrobię to na czystym firmware
wywalę jeszcze raz wszystko wałczę router i podłączę kartę przekaznikową

193

(71 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

no własnie a jak wgram Gargoyle:1.5.4 (31348) to widzi kartę
Jakieś pomysły?

194

(71 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

root@Gargoyle:~# cat /proc/bus/usb/devices

T:  Bus=01 Lev=00 Prnt=00 Port=00 Cnt=00 Dev#=  1 Spd=480  MxCh= 1
B:  Alloc=  0/800 us ( 0%), #Int=  1, #Iso=  0
D:  Ver= 2.00 Cls=09(hub  ) Sub=00 Prot=01 MxPS=64 #Cfgs=  1
P:  Vendor=1d6b ProdID=0002 Rev= 3.03
S:  Manufacturer=Linux 3.3.8 ehci_hcd
S:  Product=Generic Platform EHCI Controller
S:  SerialNumber=ehci-platform
C:* #Ifs= 1 Cfg#= 1 Atr=e0 MxPwr=  0mA
I:* If#= 0 Alt= 0 #EPs= 1 Cls=09(hub  ) Sub=00 Prot=00 Driver=hub
E:  Ad=81(I) Atr=03(Int.) MxPS=   4 Ivl=256ms

T:  Bus=01 Lev=01 Prnt=01 Port=00 Cnt=01 Dev#=  2 Spd=480  MxCh= 4
D:  Ver= 2.00 Cls=09(hub  ) Sub=00 Prot=01 MxPS=64 #Cfgs=  1
P:  Vendor=1a40 ProdID=0101 Rev= 1.11
S:  Product=USB 2.0 Hub
C:* #Ifs= 1 Cfg#= 1 Atr=e0 MxPwr=100mA
I:* If#= 0 Alt= 0 #EPs= 1 Cls=09(hub  ) Sub=00 Prot=00 Driver=hub
E:  Ad=81(I) Atr=03(Int.) MxPS=   1 Ivl=256ms

T:  Bus=01 Lev=02 Prnt=02 Port=02 Cnt=01 Dev#=  3 Spd=480  MxCh= 0
D:  Ver= 2.00 Cls=00(>ifc ) Sub=00 Prot=00 MxPS=64 #Cfgs=  1
P:  Vendor=048d ProdID=1336 Rev= 1.00
S:  Manufacturer=Generic
S:  Product=Mass Storage Device
S:  SerialNumber=00000000000006
C:* #Ifs= 1 Cfg#= 1 Atr=80 MxPwr=100mA
I:* If#= 0 Alt= 0 #EPs= 2 Cls=08(stor.) Sub=06 Prot=50 Driver=usb-storage
E:  Ad=01(O) Atr=02(Bulk) MxPS= 512 Ivl=125us
E:  Ad=82(I) Atr=02(Bulk) MxPS= 512 Ivl=0ms

T:  Bus=01 Lev=02 Prnt=02 Port=03 Cnt=02 Dev#=  4 Spd=480  MxCh= 0
D:  Ver= 2.00 Cls=00(>ifc ) Sub=00 Prot=00 MxPS=64 #Cfgs=  1
P:  Vendor=03f0 ProdID=2904 Rev= 1.00
S:  Manufacturer=HP
S:  Product=Deskjet F735
S:  SerialNumber=CN93L4V0Q705B1
C:* #Ifs= 3 Cfg#= 1 Atr=c0 MxPwr=  2mA
I:* If#= 0 Alt= 0 #EPs= 2 Cls=ff(vend.) Sub=cc Prot=00 Driver=(none)
E:  Ad=01(O) Atr=02(Bulk) MxPS= 512 Ivl=0ms
E:  Ad=82(I) Atr=02(Bulk) MxPS= 512 Ivl=0ms
I:* If#= 1 Alt= 0 #EPs= 2 Cls=07(print) Sub=01 Prot=02 Driver=usblp
E:  Ad=08(O) Atr=02(Bulk) MxPS= 512 Ivl=0ms
E:  Ad=89(I) Atr=02(Bulk) MxPS= 512 Ivl=0ms
I:* If#= 2 Alt= 0 #EPs= 2 Cls=ff(vend.) Sub=ff Prot=ff Driver=(none)
E:  Ad=06(O) Atr=02(Bulk) MxPS= 512 Ivl=0ms
E:  Ad=87(I) Atr=02(Bulk) MxPS= 512 Ivl=0ms
I:  If#= 2 Alt= 1 #EPs= 2 Cls=ff(vend.) Sub=d4 Prot=00 Driver=(none)
E:  Ad=06(O) Atr=02(Bulk) MxPS= 512 Ivl=0ms
E:  Ad=87(I) Atr=02(Bulk) MxPS= 512 Ivl=0ms
root@Gargoyle:~#

195

(71 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

to jeżeli na Gargoyle:1.5.4 (31348) używałem kmod-usb-serial-ftdi i działało to co teraz powinienem wgrać?

196

(71 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Nazwa urządzenia:Gargoyle
Wersja Gargoyle:1.5.4 (31348), by obsy
na
Wersja Gargoyle:1.6.2.2 (r42647), by obsy
Model:TP-Link TL-WR1043N/ND v1

197

(71 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

W pierwszym poście tego wątku pisałem tak.
Jaki moduł, sterownik należy doinstalować żeby uruchomić kartę przekaźników ATV925, FT232
odpowiedziałeś
kmod-usb-serial-ftdi pewnie.

I to super zawsze działało
odpisałem więc
No faktycznie.
Dzięki.
echo 1 > /dev/ttyUSB0 albo echo 0 > /dev/ttyUSB0 działa ON/OFF przekaźnik.

A teraz po aktualizacji firmware to się już nie sprawdza.

Zauważyłem że wydanie jakiejkolwiek komendy np. echo 1 > /dev/ttyUSB0 powoduje utworzenie takiego pliku  ttyUSB0 czy tak to powinno być? Po restarcie nie mam tego pliku   ttyUSB0

198

(71 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Wersja Gargoyle:1.6.2.2 (r42647), by obsy
Model:TP-Link TL-WR1043N/ND v1

zainstalowane już kmod-usb-serial-ftdi  ale wydając polecenie
echo 1 > /dev/ttyUSB0 albo echo 0 > /dev/ttyUSB0 nie działa ON/OFF dla przekaźnika

Jaka komenda steruje przekaźnikiem?



Wywaliłem wszystko z routera
Zrobiłem
opkg update
opkg install opkg
opkg install kmod-usb-serial-ftdi

Nie steruje mi przekaźnikiem echo 1 > /dev/ttyUSB0

199

(42 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Drukarka już działa ;-).
Po prostu jak zrobiłem aktualizację firmware to zostawiłem starą konfigurację.
Wyczyściłem router do zera i ponownie zrobiłem wszystko co potrzeba od nowa.
Tym razem pełen sukces.
Dziękuje serdecznie

200

(42 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

jestem według opisu http://eko.one.pl/?p=openwrt-cups Wykrywanie drukarki

root@Gargoyle:~$ /usr/lib/cups/backend/usb
/usr/lib/cups/backend/usb: can't load library 'libusb-0.1.so.4'

po wpisaniu http://192.168.1.1:631/admin jest przycisk Add Printer ale naciśniecie nie powoduje żadnej reakcji.