126

(6 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Dziękuję sciss. Cezary, nie pomyślałem żeby przeczytać manual(od tego teraz będę zaczynać). Dziękuję za dobre rady.

127

(6 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Witam! Mam pytanie co do obsługi programu screen. Mianowicie, chciałbym aby program o nazwie X pracował sobie w tle. Zamykam połączenie ssh, wracam jutro odpalam połączenie ssh i wywołuję pracujący program X. Zainstalowałem program screen. W konsoli wpisuję: screen, i dalej program x i parametry jego pracy. I już? Program działa w tle? Jeśli wyłączę konsolę i włączę, jak go wywołać?

128

(45 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Z tego co czytam, mr3020 bez przeróbek(ram, flash, etc) jest wspierany?

129

(45 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Ale co ten u-boot właściwie daje?

130

(249 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Uprzedzając, hasło standardowe: password.

Przmus napisał/a:

Sorry za mały offtop, ale jak często macie te captcha? Co godzinę?
Ja mam raz na kilka dni. Co prawda mało korzystam z Aero2, ale w praktyce maksymalnie raz dziennie muszę wpisać ten kod, a czasem i w ogóle... też tak macie?

Wydaję mi się, że te kody wyskakują co godzinę używania usługi. Tzn. Jeśli posiedzimy na eko.one.pl 15 minut, a potem wyłączymy usługę, mamy jeszcze 45 minut do wpisania nowego kodu. Przynajmniej u siebie zaobserwowałem takie zjawisko.

132

(421 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Zrozumiałem w czym leży problem. Czy istnieje jakiś tutorial do tworzenia skryptów?

133

(421 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Okej a więc przykładowo, wyszło mi coś takiego: */1 * * * * wget -O -http://178.32.207.236:8010/ | madplay   
Powinno się włączać co minutę?

134

(421 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Głupie pytanie, ale dopiero próbuję zrozumieć Crona. Jakie zadanie dać do wykonania? Co wpisać aby o godzinie 6:00 włączona została dana stacja? Posługuję się tym: http://eko.one.pl/cron.php

135

(13 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Mam ten sam problem, z tym że gdy router się zrestartuje, już nie zaskoczy dopóki się go nie wyłączy z prądu. Dioda od zasilania świeci i nic więcej. Też spróbuję dać inny zasilacz.

136

(3 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Na FF działa. Dziękuję.

Witam! Tym razem mam problem z pluginem webcam do gargoyle. Mianowicie po kliknięciu live w przeglądarce nic się nie dzieje, static działa. Po przepisaniu adresu do vlc live działa. Czy istnieje opcja aby live działał w przeglądarce?

138

(30 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Okej, dziękuję bardzo!

139

(30 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Dziwne, wyłączyłem wan i... działa. Tak powinno być?

140

(30 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

https://www.dropbox.com/s/hkuu8acugsam6 … .42.30.png

141

(30 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Em... dałem wan wyłączony, włączyłem dhcp, nie wyskoczyła żadna nowa opcja.

142

(30 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

A, takie buty, dopiero teraz zrozumiałem. Ale jak go przełączyć?

143

(30 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

No tak, wiec czemu kazałes wyłączyć port wan i przydzielić go do lanu, jak on po tym porcie dostaje internet?

144

(30 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

A mogę zrobić tak, by Mr brał internet po lanie, a rozgłaszać wifi, z tym że dla urządzeń łączących się przez wifi, IP przydzielałby główny router?

145

(30 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Takie coś wychodzi. https://www.dropbox.com/s/wtmszru00tr6gx9/gargoyle.PNG

146

(30 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Łączy, ale nie dostaje IP.

147

(30 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Jak podłączam komputer zamiast Mr, jest internet.

148

(30 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Mr po kablu ma internet. Ma rozgłaszać WiFi, ale adresy mają być przydzielone na głównym routerze.

149

(30 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Komputer jest na tym samym switchu co MR, odpiąłem switcha, podpiąłem w to miejsce MR nadal nic, nie mogę się połączyć z mr przez wifi.

150

(30 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Połączone na kablu, tzn? To jest MR3020, więc ma tylko jedno gniazdo rj45. Jak zalogowałem się do niego przez ssh, ładnie spingował 8.8.8.8