Przejdź do treści forum
eko.one.pl
OpenWrt, Linux, USB, notebooki i inne ciekawe rzeczy
Nie jesteś zalogowany. Proszę się zalogować lub zarejestrować.
Aktywne tematy Tematy bez odpowiedzi
Opcje wyszukiwania (Strona 52 z 58)
steel_rat napisał/a:Przecież go udostępniłem w #20. Jest tam pakiet do kompilacji z zależnościami. Jak go dodasz do feeds/luci/applications i najlepiej zaktualizujesz pakiety poleceniem "make package/symlinks" to powinien pojawić się w configu.wybierasz go i kompilujesz.
Sorki steel_rat myślałem, że coś jeszcze zmieniałeś po publikacji tamtego pakietu 
steel_rat napisał/a:U mnie działa
podłączyłem dysk w NTFS i sformatowałem go na ext4. Poprawiłem ścieżki do co niektórych programów. Chyba mount został tylko z baha. Chyba że jest pakiet, który ma też to polecenie.
steel_rat a podzielisz się może działającym pakietem/skryptem? 
Panowie czy ktoś się bawił tym skryptem? poprawiał go pod dosfstools, ntfs-3g itd. bo jak wrzucę sam pakiet bez tych "diskutils" to nie formatuje mi nic.. nawet w extX chociaż powinno to działać.
Cezary napisał/a:To ty za każdym razem kompilujesz nowy obraz?
Tak Cezary, bo kombinuję z tymi plikami z pakietu.. tu coś dodam.. to usunę.. ale mi się to robi na momencie, więc czasu nie tracę na czekanie.
Cezary napisał/a:A po co chcesz to kompilować to normalnie jest w repo i wystarczy zainstalować?
Wiem Cezary że mogę zainstalować, ale jak już się tak 'wszystko co niezbędne" dodaje do obrazu, to czemu ten pakiet miałby być inny.. w każdym razie na ten moment zainstalowałem ręcznie 
Na tą chwilę formatuje tylko do swap/ext2/ext3/ext4 reszta ntfs i fat32/ntfs/vfat nie działa, ale to pewnie tak jak Cezary napisał.. ścieżki ścieżki i jeszcze raz ścieżki.
local AVAILABLE_FMTS = {
ext2 = { path = "/usr/sbin/mkfs.ext2", option = "-F -E lazy_itable_init=1" },
ext3 = { path = "/usr/sbin/mkfs.ext3", option = "-F -E lazy_itable_init=1" },
ext4 = { path = "/usr/sbin/mkfs.ext4", option = "-F -E lazy_itable_init=1" },
fat32 = { path = "/usr/sbin/mkfs.fat", option = "-F 32 -I" },
exfat = { path = "/usr/local/sbin/mkexfat", option = "-f" },
hfsplus = { path = "/usr/local/sbin/mkhfs", option = "-f" },
ntfs = { path = "/usr/local/sbin/mkntfs", option = "-f" },
swap = { path = "/usr/sbin/mkswap", option = "-f" }
}
case "$FS_TYPE" in
ext2|ext3|ext4)
/usr/sbin/mkfs.$FS_TYPE -F -E lazy_itable_init=1 $PARTITION
RET=$?
;;
#TODO Paragon binaries return 0 even formatting failed
fat32|exfat|ntfs)
if [ "fat32" == "$FS_TYPE" ] && [ ! -x /usr/local/sbin/mkfat ]; then
# /usr/local/bin/mkfat is added after 9.4.4_b4, use dosfstools instead
/usr/sbin/mkfs.vfat -F 32 -I $PARTITION
else
[ "fat32" == "$FS_TYPE" ] && FS_TYPE="fat -t:32"
/usr/local/sbin/mk$FS_TYPE -f --verbose $PARTITION
fi
RET=$?
;;
hfsplus)
/usr/local/sbin/mkhfs -f --verbose $PARTITION
RET=$?
;;
swap)
/usr/sbin/mkswap -f $PARTITION
RET=$?
;;
*)
echo "Invalid file system $FS_TYPE"
return 1
;;
esac
Cezary masz może jakieś łatki na ntfs-3g/ntfs-3g-utils? bo mi się nie kompiluje.
make[3]: Entering directory '/home/rafal/NSA310/openwrt/feeds/packages/utils/ntfs-3g'
mkdir -p /home/rafal/NSA310/openwrt/staging_dir/target-arm_xscale_musl_eabi/root-kirkwood/stamp
SHELL= flock /home/rafal/NSA310/openwrt/tmp/.root-copy.flock -c 'cp -fpR /home/rafal/NSA310/openwrt/build_dir/target-arm_xscale_musl_eabi/ntfs-3g-2017.3.23-2-fuseint/.pkgdir/ntfs-3g/. /home/rafal/NSA310/openwrt/staging_dir/target-arm_xscale_musl_eabi/root-kirkwood/'
touch /home/rafal/NSA310/openwrt/staging_dir/target-arm_xscale_musl_eabi/root-kirkwood/stamp/.ntfs-3g_installed
mkdir -p /home/rafal/NSA310/openwrt/bin/targets/kirkwood/generic/packages /home/rafal/NSA310/openwrt/build_dir/target-arm_xscale_musl_eabi/ntfs-3g-2017.3.23-2-fuseint/ipkg-arm_xscale/ntfs-3g-utils/CONTROL /home/rafal/NSA310/openwrt/staging_dir/target-arm_xscale_musl_eabi/pkginfo
install -d -m0755 /home/rafal/NSA310/openwrt/build_dir/target-arm_xscale_musl_eabi/ntfs-3g-2017.3.23-2-fuseint/ipkg-arm_xscale/ntfs-3g-utils/sbin
cp -fpR /home/rafal/NSA310/openwrt/build_dir/target-arm_xscale_musl_eabi/ntfs-3g-2017.3.23-2-fuseint/ipkg-install/sbin/mkfs.ntfs /home/rafal/NSA310/openwrt/build_dir/target-arm_xscale_musl_eabi/ntfs-3g-2017.3.23-2-fuseint/ipkg-arm_xscale/ntfs-3g-utils/sbin/
cp: cannot stat '/home/rafal/NSA310/openwrt/build_dir/target-arm_xscale_musl_eabi/ntfs-3g-2017.3.23-2-fuseint/ipkg-install/sbin/mkfs.ntfs': No such file or directory
Makefile:218: recipe for target '/home/rafal/NSA310/openwrt/bin/packages/arm_xscale/packages/ntfs-3g-utils_2017.3.23-2-fuseint_arm_xscale.ipk' failed
make[3]: *** [/home/rafal/NSA310/openwrt/bin/packages/arm_xscale/packages/ntfs-3g-utils_2017.3.23-2-fuseint_arm_xscale.ipk] Error 1
make[3]: Leaving directory '/home/rafal/NSA310/openwrt/feeds/packages/utils/ntfs-3g'
time: package/feeds/packages/ntfs-3g/compile#0.04#0.01#0.16
package/Makefile:107: recipe for target 'package/feeds/packages/ntfs-3g/compile' failed
make[2]: *** [package/feeds/packages/ntfs-3g/compile] Error 2
make[2]: Leaving directory '/home/rafal/NSA310/openwrt'
package/Makefile:103: recipe for target '/home/rafal/NSA310/openwrt/staging_dir/target-arm_xscale_musl_eabi/stamp/.package_compile' failed
make[1]: *** [/home/rafal/NSA310/openwrt/staging_dir/target-arm_xscale_musl_eabi/stamp/.package_compile] Error 2
make[1]: Leaving directory '/home/rafal/NSA310/openwrt'
/home/rafal/NSA310/openwrt/include/toplevel.mk:216: polecenia dla obiektu 'world' nie powiodły się
make: *** [world] Błąd 2
kofec napisał/a:Dalej masz binarki w tym co wysłałeś. Patrzyłem ze prawdopodobnie za tworzenie pliku odpowiedzialne jest
..diskutils/usr/sbin/mke2fs
usunąłbym to z twojej kompilacji i zainstalował
opkg install e2fsprogs
Chyba ze tak zrobiłeś ?
Zostana jeszcze binarki: w folderze diskutils/usr/local/sbin/
chkntfs
chkexfat
chkhfs
chkufsd
mkexfat
mkntfs
Ale musisz poszukać czy są w innych pakietach
kofec usuwałem wszystko co mogłem sam dodać kierując się zależnościami:
Depends: libc, librt, libpthread, mdadm, parted, mount-utils, swap-utils, e2fsprogs
Brakowało wiadomo parted i udev, które już się kompilują prawidłowo. A teraz widzę znów niewiadoma, trzeba szukać po plikach czego ten pakiet jeszcze potrzebuje.
Panowie chyba działa.. 

Moje pliki..
https://www45.zippyshare.com/v/89bvxPdr/file.html
Miłego kompilowania 
P.S.
Jednak cieszyłem się za wcześnie.. bo po zamontowaniu nie widzę zmiany rodzaju formatu plików.. więc jakby nic nie zrobiło.
To jeszcze dodam te moje pliki, które próbowałem kompilować
Szkoda że nikt z "łebskich ludzików" nie przepisał.. nie wpadł na dodanie takiego pakietu normalnie.. chociaż z tego co czytałem to jest to chyba jakiś port, więc... można się było spodziewać że będzie różnie.
kofec napisał/a:A jak Ty to wrzuciłeś na NSA310 ? rozpakowałeś tylko ? Czy jakoś przekompilowaleś ?
Jeśli wgrałeś tylko to jest tam sporo binarek. Musisz je usnąć i wgrać dla swojej platformy.
kofec wyciągnąłem normalnie pliki i przekopiowałem wiadomo jak.. "files" i nie działało. W kolejnym kroku zostawiłem tylko parted binarki i biblioteki ale tez nic.. jeszcze powalczę z tym.. bo aż szkoda aby taki pakiet z potencjałem umarł śmiercią naturalną
no ale wizja szukania jakichś "wymyślnych binarek" odrzuca na starcie.
Ale pewnie jakby to była łatwizna to już ktoś by to opracował 
Cezary napisał/a:To tylko skrypty lua przeciez. Binarek w tym pakiecie nie ma.
W zależnościach jest parted i udev którego nie ma w repo openwrt.
Poszukam tych pakietów.. może jakoś uda się je dodać 
Mimo chęci..
Jednak się poddaje parted i udev nie chcą się wkompilować, więc żegnaj pakiecie do obsługi dysków.
Dzięki Cezary za nakierowanie na pakiet.. wcześniej jakoś google milczało jak szukałem. Spróbowałem wyciągnąć pliki z sieci..
i wrzucić je do budowanego obrazu, ale niestety byłoby za pięknie jakby zadziałało 

Niestety każda próba kliknięcia w Edit kończy się takim o to komunikatem..
Failed to execute template dispatcher target for entry '/admin/system/disk/partition/sda'.
The called action terminated with an exception:
/usr/lib/lua/luci/template.lua:97: Failed to execute template 'partition'.
A runtime error occurred: /usr/lib/lua/luci/controller/diskmanager.lua:241: attempt to index local 'line' (a nil value)
stack traceback:
/usr/lib/lua/luci/controller/diskmanager.lua:241: in function 'parse'
/usr/lib/lua/luci/controller/diskmanager.lua:256: in function 'getDevicePartitionInfo'
[string "/usr/lib/lua/luci/view/partition.htm"]:24: in main chunk
stack traceback:
[C]: in function 'error'
/usr/lib/lua/luci/template.lua:97: in function </usr/lib/lua/luci/template.lua:85>
(tail call): ?
/usr/lib/lua/luci/dispatcher.lua:852: in function </usr/lib/lua/luci/dispatcher.lua:851>
Ogólnie bardzo mało jest informacji o tym pakiecie w sieci.. ale może miał ktoś z nim do czynienia i miałby działającą wersję? Czy raczej dać sobie spokój bo "martwy stary pakiet".
Package: luci-app-diskmanager
Version: git-19.023.13982-f3c7f53-1
Depends: libc, librt, libpthread, mdadm, parted, mount-utils, swap-utils, e2fsprogs
Source: realtek/luci/applications/luci-app-diskmanager
Section: luci
Architecture: all
Installed-Size: 11122
Description: Disk/RAID configuration module
Wyciągnięte pliki
https://www53.zippyshare.com/v/2r5wPPvv/file.html
Bartekk napisał/a:Ja swojego mam już z 5 lat? Nawet nie pamiętam, na początku też katowałem go na openwrt, ale jednak stwierdziłem, że to nie sprzęt na to i tak od dawien dawna siedzę na debianie. Osobiście brak problemów z przyciskami, wiatrakami, macami itd. Jeśli masz jeszcze coś siły to spróbuj wg. https://forum.doozan.com/read.php?2,12096, jak coś będzie nie tak to pisz to pomogę.
Dzięki Bartekk za chęć pomocy.. będę miał to na uwadze jeżeli znów mnie najdzie ochota na grzebanie. Na ten moment już widzi u mnie prawidłowy MAC w sieci na OpenWrt, ale wiadomo wybudzanie tylko z 00.. dodałem do obrazu pakiety do partycjonowania i formatowania dysku, więc jest OK. Domyślam się że na Debianie można wycisnąć więcej z urządzenia.. widziałem na formach wyniki z kopiowania plików, ale na ten moment sprzęt działa więc zostawiam.. może jak będzie więcej czasu..
Szkoda że na OpenWrt nie udostępnili pakietu jak z tego filmiku, tak aby zarządzać łatwo dyskami/formatować
byłaby bajka.
https://www.youtube.com/watch?v=tZketavaCvA
Bartekk napisał/a:Wrzuć tam debiana i zapomnisz, że trzeba coś tam grzebać...
Miałem Debiana Bartekk.. uruchamiałem go z instrukcji (http://davidegironi.blogspot.com/2018/1 … N7RUNgwjDc) bo zależało mi na łatwym środowisku "do wyklikania", czyli OMV. A przy Debianie miałem a to brak sterowników do sieciówki.. to przyciski nie działały.. to znów wiatrak chodził ciągle na maksa.. to MAC wiadomo jaki.. i tak ciągle coś.. więc wgrałem OpenWrt. Jest trochę lepiej ale będę walczył o powrót OFW.
kofec napisał/a:czy są jakieś zalety powrotu do OFW ?
Pewnie poza faktem, że ma się OFW to niewiele.. akurat ja na OFW instalowałem tylko minidlna i arię, więc wgrałem inny soft dla zabawy.. a teraz problem z powrotem
, no i plus OFW że wszystko działa
. Dzięki kofec posiedzę przy tym w wolnej chwili.
ambrozy5 napisał/a:jakie zalety przejścia z ofw na openwrt/ omv ?
Zalety mogą być takie że:
- jest nowsze oprogramowanie/bardziej bezpieczne?
- można sobie dodać pakiety/usługi które się nam przydadzą a już np. przestały działać w OFW
- ogromna możliwość konfiguracji pod siebie
Minusy:
- dużo cierpliwości i czasu na ogarnięcie poradników
- dużo grzebania i zabawy
- (u mnie) trudność z powrotem do OFW
kofec napisał/a:Tzn adres MAC sie nie zmienia ? Ze stopki wynika że masz snapshot na nsa310. Sprawdzę jeszcze raz u siebie
Dokładnie kofec adres pozostaje ten co jest po zmianie, czyli końcówka ..00:30, o ile z przyciskami sobie poradziłem (dodałem pakiet hotplug), to tu postępów brak.
Co gorsza widzę że nie mam żadnej sprawdzonej metody na powrót do OFW po tych modyfikacjach z softami, ciekawe czy komuś udało się powrócić do OFW.
Wgrałem aby sprawdzić ale u Mnie to nie działa.
Heja Wszystkim 
Pozwolę odkurzyć nieco ten temat, nie chcę zakładać nowego jak ten pasuje
Odratowałem jakość mojego ZyXELa po zabawach z linuksem (OMV) i widzę że OpenWrt spoko na nim chodzi, ale właśnie zawsze musi być jakieś ale.. nie działają mi przyciski w tym skompilowanym obrazie (config pożyczyłem od Cezarego) mogę sprzęt włączyć ale już go tak nie wyłączę, no i oczywiście słynny brak poprawnego adresu MAC
. Dlatego jeżeli ktoś ma sprawdzony sposób na:
1) Działające przyciski..
2) Poprawny adres MAC
to jestem otwarty na testy 
Dziękuję i Pozdrawiam
OK dzięki r44 
Poprawiłem trochę skrypt i działa też u mnie.
#!/bin/bash
cp *-squashfs-kernel1.bin kernel1.bin
cp *-squashfs-rootfs0.bin rootfs0.bin
sleep 3
kernel1="kernel1.bin"
rootfs0="rootfs0.bin"
[ -f "$kernel1" ] || { echo "kernel1 file doesn't exist, aborting: $kernel1"; exit 1; }
[ -f "$rootfs0" ] || { echo "rootfs0 file doesn't exist, aborting: $rootfs0"; exit 1; }
[[ ${kernel1##*/} =~ .*kernel1\.bin ]] || echo "first parameter must be kernel1.bin, aborting"
[[ ${rootfs0##*/} =~ .*rootfs0\.bin ]] || echo "second parameter must be rootfs0.bin, aborting"
tmpfile=$(mktemp tmp.XXXXXX)
truncate -s 8M "$tmpfile"
dd if="$kernel1" of="$tmpfile" conv=nocreat,notrunc status=none oflag=seek_bytes seek=0
dd if="$kernel1" of="$tmpfile" conv=nocreat,notrunc status=none oflag=seek_bytes seek=4M
cat "$rootfs0" >> "$tmpfile"
mv "$tmpfile" openwrt_for_breed.bin
echo "Pomyślnie utworzono openwrt_for_breed.bin."
sleep 3
rm kernel1.bin
rm rootfs0.bin
r44 a możesz wrzucić Swój config.seed lub napisać co wybrałeś/odznaczyłeś przy kompilacji tych sterowników mtk?
r44 napisał/a:@Cezary, dziękuję za pomoc. Działa to jak powinno.
Jeśli chcesz na próby to nie ma problemu bym udostępnił to co skompilowałem i ten soft po połączeniu sktyptem jak i sam skrypt, możesz sobie wtedy próby porobić. Kompilacja jest robiona na VirtualBox i Ubuntu 16.04.
Jeżeli to nie problem to r44 wrzuć mi na np. zippyshare Swój folder ten w którym łączyłeś obrazy.. razem ze skryptem. Sam się zastanawiam czemu u mnie nie działa nawet błędami nie sypie.. tak to bym wiedział że czegoś nie mam w systemie i muszę dograć.. a tak kaplica.
Dorzucę jeszcze swoje obrazy.. spróbuj je u Siebie połączyć i dodać mi potem "jak coś wyjdzie" do Swojej paczki..
mt7621.zip
Dzięki za fatygę.
Nie lubię jak mi coś nie działa i nie wiem dlaczego 
r44 napisał/a:ok, przydało by się zmienić tytuł i dodać SOLVED.
ale znalazłem na forum.openwrt.org wątki:
https://forum.openwrt.org/t/xiaomi-wifi … g/5377/886
https://forum.openwrt.org/t/patch-bumpi … r/29599/18
wersja skryptu pod linuksa działa:
--------------
#!/bin/bash
if [ $# -ne 2 ]; then
echo Usage: $0 "kernel1.bin" "rootfs0.bin"
exit 1
fi
kernel1="$1"
rootfs0="$2"
[ -f "$kernel1" ] || { echo "kernel1 file doesn't exist, aborting: $kernel1"; exit 1; }
[ -f "$rootfs0" ] || { echo "rootfs0 file doesn't exist, aborting: $rootfs0"; exit 1; }
[[ ${kernel1##*/} =~ .*kernel1\.bin ]] || echo "first parameter must be kernel1.bin, aborting"
[[ ${rootfs0##*/} =~ .*rootfs0\.bin ]] || echo "second parameter must be rootfs0.bin, aborting"
tmpfile=$(mktemp tmp.XXXXXX)
truncate -s 8M "$tmpfile"
dd if="$kernel1" of="$tmpfile" conv=nocreat,notrunc status=none oflag=seek_bytes seek=0
dd if="$kernel1" of="$tmpfile" conv=nocreat,notrunc status=none oflag=seek_bytes seek=4M
cat "$rootfs0" >> "$tmpfile"
mv "$tmpfile" openwrt_for_breed.bin
echo "openwrt_for_breed.bin successfully created."
--------------
tworzy plik wynikowy który można wgrać bezpośrednio z Breed. Działa!
r44 łączyłeś sobie obraz tym skryptem? U mnie nic nie tworzy, albo ja coś źle robię. Patrzyłem na pozostałe skrypty i chyba tylko któryś na windows "wypluwa" niby połączony obraz ale wgranie go kończy się bootloopem. 
Właśnie też znalazłem ten skrypt i miałem testować
ale git że działa.
r44 napisał/a:Po kolei.
@IceG, faktycznie wgrał się i uruchomiło lede-luci, ale nie dość że po rosyjsku to do tego z hasłem - i żadne które wpisałem nie zadziałało, (root:password, root:puste etc nie zadziałało). Może znasz hasło?
kończy się to bootloopem, ciekawe jak połączyli to rosjanie w tym co @IceG podał. Plik OpenWRT-v18.06.1-MiR3G-ForBreed_Full ma rozmiar 23,2MB a ten łączony wg komendy powyżej 9,87MB
Jakieś inne pomysły?
Nie wiem co zrobili że im ten obraz się wczytuje. Dobrze że jest bo odpada zabawa Breed --> OFW --> Openwrt. Sam też nie wiedziałem że obraz woła hasło.. musiałem wyciągnąć je z wersji .tar bo nigdzie ani słowa w sieci.
Hasło:1234567890
Obraz ma też język angielski, ale wiadomo.. nie musisz wgrywać nowego obrazu przez GUI.
Kiedyś w sieci natrafiłem na coś takiego.. ale jeszcze nie miałem okazji osobiście testować czy działa.. możesz spróbować czy poleci opcja instalacji Breed --> OpenWrt.
OpenWRT-v18.06.1-MiR3G-ForBreed_Full.bin
Hasło:1234567890
Może się nie znam.. ale czy na wiki nie jest napisane iż:
Brand: Netgear
Model: WNDR4300
Version: v1
FCCID: https://fcc.io/PY3/12100187
Availability: Discontinued
Supported Since Rel: 14.07
Supported Current Rel: 18.06.2
więc wersja V1 ma najnowsze dostępne obrazy.. openwrt-18.06.2 a jeżeli masz wgrane CC to możesz wgrać te Cezarego (bez zachowania konfiguracji)
luci-18.06-snapshot-r7714-4918fe0291-ar71xx-nand-wndr4300-squashfs-sysupgrade.tar
Jak nie działa z Breed-em po dobroci to zrób tak i będzie po sprawie..
1. Musisz wrócić do OFW i mieć dostęp do SSH.
2. Pobierasz 2 pliki tj. :
gargoyle-1.11.0.0-ramips-mt7621-mir3g-squashfs-kernel1.bin
gargoyle-1.11.0.0-ramips-mt7621-mir3g-squashfs-rootfs0.bin
Wrzucasz na USB po czym USB wpięte do routerka.
3. Procedura instalacji:
cd /extdisks/sda1 (i skopiowanie plików do /tmp)
cd /tmp
mtd write gargoyle-1.11.0.0-ramips-mt7621-mir3g-squashfs-kernel1.bin kernel0
mtd write gargoyle-1.11.0.0-ramips-mt7621-mir3g-squashfs-kernel1.bin kernel1
mtd write gargoyle-1.11.0.0-ramips-mt7621-mir3g-squashfs-rootfs0.bin rootfs0
mtd write gargoyle-1.11.0.0-ramips-mt7621-mir3g-squashfs-rootfs0.bin rootfs1
nvram set flag_try_sys1_failed=1
nvram commit
reboot
Znalezione posty: 1,276 do 1,300 z 1,435