Dzień dobry
W mym TL-WR1043 v3 mam podpięty pendrive na jakim jest extrot oraz swap
Pendrive to 8gb, który bym potrzebował.
Czy idzie jakoś zawartość tego pendriva sklonować na inny, mniejszy ?

Skaner też skacze, ogólnie jest kaszanka. Nawet na komputerze nie mogę obejrzeć filmu wielkości 3,7GB, godzinnego bo transfer za słaby. Na tablecie identycznie.
Speedtest ledwie 9 Mbps mi wyciąga, a powinien 40; gdy zaczynam coś ściągać, to sygnał od razu drastycznie spada.
Kolejna ciekawa sprawa to ma drukarka Brother DCP-J132W. Drukarka łączy się z routerem, a na komputerze, laptopie, tablecie nie jest już widoczna.
Brak mi już pomysłów.

Dzień dobry
Posiadam router Tp-Link TL-WR1043 v3 na którym zainstalowany jest Gargoyle 1.6.2.2, zainstalowany Transmission, DLNA, podpięty HUB USB a do niego pendrive (extroot), Dysk usb 500GB oraz modem GSM.
Od jakiegoś czasu walczę z dziwną dolegliwością, a mianowicie sygnał Wi-Fi strasznie skacze, jego moc, najsilniejszy jest po uruchomieniu routera, ale po minucie, dwóch spada. Na pececie oddalonym od routera o ok 4m mam kartę usb WiFi WN722N i w programie od kary rate skacze co chwila od 5 Mbps do 150 Mbps. Router stoi w tym samym miejscu od nowości, nic nie było zmieniane. Teraz gdy piszę te słowa jest ok, ale za chwilę może spaść do 0 i tak co jakiś czas. Czasem przez kilka dni jest ok, a niekiedy przez kilka godzin nie da się zapanować nad routerem.

54

(1 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Witam
Do mego TL-WR1043 v3 mam podpięty hub, a do niego pednrive (extroot), dysk usb oraz modem gsm
To hub usb 3.0 i wolał bym go wykorzystać w komputerze.
Czy mogę przy wyłączonym routerze podmienić huby ?

55

(204 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Witam
Na TL-WR1043 v3 mam zainstalowany 1.6.6.2 z extrootem, a w nim Transmission, miniDLNA, samba, ftp
Mogę zrobić update z zachowaniem obecnej konfiguracji czy wszystko od nowa trzeba będzie ?

Witam
Do routera TL-WR 1043 v3 (Gargoyle 1.6.6.2) mam podpięty dysk usb 3.0 500 GB Toshiba.
W komputerze kartę lan 1Gbit oraz kartę wifi TP-Link WN722n.
Jakie powinienem mieć prędkości podczas kopiowania z komputera na router i vice versa via lan a jakie przez WiFi?; wszystko stoi w jednym pokoju.

Kilka dni temu też tak miałem na TL-WR1043v3 i Gargoyle 1.6.6.2; router wstawał, a jak dostawał net z kablówki bądź mobilny to od razu max obciążenie i się resetował; walcxzyłem z tym kilka godzin, aż w końcu musiałem wszystko od nowa robić

58

(9 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Tak, katalog istnieje.

59

(9 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Tak
To zawartość /etc/vsftpd.conf.template

anon_mkdir_write_enable=yes
anon_other_write_enable=yes
anon_umask=0000
anon_upload_enable=yes
anon_world_readable_only=no
background=yes
check_shell=no
chmod_enable=no
chroot_local_user=yes
dirlist_enable=yes
dirmessage_enable=yes
download_enable=yes
file_open_mode=0666
ftpd_banner=ftp server ready
hide_ids=no
listen_port=21
listen=yes
local_enable=yes
local_umask=0000
syslog_enable=yes
user_config_dir=/tmp/vsftpd/users
userlist_deny=no
userlist_enable=yes
userlist_file=/tmp/vsftpd/userlist
use_sendfile=no
secure_chroot_dir=/tmp/vsftpd/secure_chroot
ftp_username=ftp
xferlog_enable=YES
xferlog_file=/var/log/vsftpd.log

60

(9 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Po dodaniu tego wpisu od razu zresetowałem vsftpd

61

(9 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Ok, do /etc.vsftpd.template dodałem wpis xferlog_file=/var/log/vsftpd.log ale plik się nie tworzy

62

(9 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Witam
Na Gargoyle 1.6.6.2 udostępniłem ftp przez WAN
Czy mogę jakoś monitorować co dana osoba i ile już ściągnęła danego pliku ?

63

(4 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Tak, z tagów
Usunąłem tagi i jest ok, więc problem, po części, rozwiązany.

64

(4 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Cezary napisał/a:

Raczej nie. Standardowo - w nazwach dodaj numer ścieżki.

Tak mam,
01. BA
02. AB
03. AA
a i tak sortuje AA, AB, BA

65

(4 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Dzień dobry

Czy w pluginie miniDLNA jest możliwość wymuszenia by w katalogach z plikami audio nie sortował wg nazw tylko wg nr tracku ?

Ok, chroot ustawiłem na /etc/vsftpd i jest już dobrze
Dziękuje.

Cezary, rozumiem co się do mnie piszę.
Zakładam ten katalog i wtedy normalnie ftp działa.
Dlaczego jednak gdy restertuje router to po starcie systemu katalog trzeba ponownie zakładać ?

Cezary, mam wyłączone montowanie dysków przez Gargoyle.
Wszystko skonfigurowane ręcznie.
Autostart vsftpd z gui gargoyle wyłączony
Mam wpisane w rc.local by vsftpd startował podczas rozruchu i tak się dzieje.
Przy próbie połączenia przez TC wyskakuje:

vsftpd not found directory given in 'secure_chroot_dir' /var/run/vsftpd

więc zakładam katalog vsftpd w /var/run i sie wtedy łączy, jest ok, ale jak zrestartuje router i próbuje wejść na ftp-a to znowu wyskakuje

vsftpd not found directory given in 'secure_chroot_dir' /var/run/vsftpd

Podaje zawartość /etc.vsftpd.conf

listen=YES
    listen_port=21
    anonymous_enable=YES
    ftp_username=ftp
    write_enable=YES
    anon_upload_enable=NO
    anon_mkdir_write_enable=NO
    anon_other_write_enable=NO
    anon_world_readable_only=YES
    anon_max_rate=0
    idle_session_timeout=300
    ascii_download_enable=NO
    ascii_upload_enable=NO
    secure_chroot_dir=/var/run/vsftpd
    connect_from_port_20=NO
    port_enable=YES
    hide_ids=NO
    log_ftp_protocol=NO
    syslog_enable=NO
    max_per_ip=0
    # cmds_allowed=
    local_root=/mnt/HDD/
    nopriv_user=nobody
    ftpd_banner=(vsFTPd 1.2.0)

Cezary, ja mam wyłączone montowanie dysków przesz gui, wszystko mam skonfigurowane w fstab.
Jak mam uruchomić autostart ftp z konfiguracji /etc/vsftpd.conf?
w rc.local nie działa jak wpiszę vsftpd /etc/vsftpd.conf

Tzn. że mam w GUI włączyć autostart ?
Jak włączam autostart w GUI to jak próbuje się łączyć to mi wyskakuje, że nie ma folderu vsftpd w /var/run i za każdym razem muszę go zakładać.

Cezary, jak w telnecie wpisze

vsftpd /etc/vsftpd.conf

to ftp się uruchamia, a jak wpisałem do rc.local to uruchamia się proces z Gargoyle i pyta o hasło. W gui mam wyłączony autostart
To mój rc,local

# Put your custom commands here that should be executed once
# the system init finished. By default this file does nothing.

echo '0' > '/sys/kernel/debug/ieee80211/phy0/ath9k/ani'
(sleep 50; /etc/init.d/transmission start) &
vsftpd /etc/vsftpd.conf

Jest ok, dziękuje
A powiedz mi, jak jeszcze zrobić by przy autostarcie uruchamiał się z tą konfiguracją?

Jak zaznaczam anonimowo to wywala:

500 OOPS: vsftpd: not found: directory given in 'secure_chroot_dir':/var/run/vsftpd

Ok, rozumiem już
Wpisałem:

vsftpd /etc/vstpd.conf

łącze się total commanderem, ale pyta o użytkownika
To mój vsftpd.conf utworzony dzięki konfiguratorowi nahttp://eko.one.pl/vsftpd.php

anon_world_readable_only=no
anon_umask=022
anon_upload_enable=yes
anon_mkdir_write_enable=yes
anon_other_write_enable=yes
dirmessage_enable=yes
download_enable=yes
dirlist_enable=yes
anonymous_enable=yes
hide_ids=yes
syslog_enable=yes
local_enable=yes
local_umask=022
chmod_enable=no
chroot_local_user=yes
check_shell=no
user_config_dir=/etc/vsftpd_users
log_ftp_protocol=no
listen=yes
listen_port=21
background=yes
max_clients=0
max_per_ip=0
idle_session_timeout=300
use_sendfile=no
anon_max_rate=0
local_max_rate=0

Chcę mieć tylko dostęp do ftp z mego lanu

Jak wpisuje

/etc/init.d/vsftpd start

to otrzymuje

ERROR: No drives attached, no directories to share!