26

(14 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Zrobiłem tak jak mówiłeś i to samo. Soft oryginalny ze strony tp linka:

wasp> setenv serverip 192.168.7.1
wasp> setenv ipaddr 192.168.7.2
wasp> tftpboot 0x81000000 tp.bin
Using eth1 device
TFTP from server 192.168.7.1; our IP address is 192.168.7.2
Filename 'tp.bin'.
Load address: 0x81000000
Loading: #################################################################
         #################################################################
         #################################################################
         #################################################################
         #################################################################
         #################################################################
         #################################################################
         #################################################################
         #################################################################
         #################################################################
         #################################################################
         ######################################################
done
Bytes transferred = 3932160 (3c0000 hex)
wasp> erase 0x9f020000 +0x3c0000

First 0x2 last 0x3d sector size 0x10000                                       61
Erased 60 sectors
wasp> cp.b 0x81000000 0x9f020000 0x3c0000
Copy to Flash... write addr: 9f020000
done
wasp> bootm 0x9f020000
## Booting image at 9f020000 ...
   Uncompressing Kernel Image ... Too big uncompressed streamLZMA ERROR 1 - must RESET board to recover


co robię nie tak ?

27

(14 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

A mógłbyś podać dokładnego linka ? to ten: http://downloads.openwrt.org/snapshots/ … actory.bin ?

Jeśli tak to dlaczego otrzymuje ten błąd ?

28

(14 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

v 8.2

29

(14 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

TP-Link TL-WR841N

30

(14 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

mój ruter znów padł więc robię to co ostatnio:

setenv serverip IP SERWERA
setenv ipaddr IP RUTERA
tftpboot 0x81000000 PLIK.BIN
erase 0x9f020000 +0x3c0000
cp.b 0x81000000 0x9f020000 0x3c0000
bootm 0x9f020000

Próbowałe różnych plików miedziy innymi: http://downloads.openwrt.org/backfire/1 … actory.bin i http://downloads.openwrt.org/snapshots/ … actory.bin i starej wersji która przy poprzednim przywracaniu załapała od razu - nie wiem jaka ponieważ plik pod zmienioną nazwą przetrwał tylko w mikrotiku na postawionym serwerze tftp. przy kazdej próbie wszystko było zgodnie z instrukcją jednak na są koniec przy ładowaniu OSa wywalało błąd:

## Booting image at 9f020000 ...
   Uncompressing Kernel Image ... Too big uncompressed streamLZMA ERROR 1 - must RESET board to recover

Co zrobiłem źle ? Za pierwszym razem robiłem dokładnie tak samo i nie było żadnego problemu....

31

(28 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Temat można zamknąć. Problem udało mi się rozwiązać stawiając tftp na mikrotiku. Plik przeleciał za pierwszym razem. Z widnowsa niestety pomimo wyłaczenia firewall i sprawdzenia IP nie udało się.

Ale ruter uratowany. Cezary - Dzięki ! smile

32

(0 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Czy ktoś mi może powiedzieć dlaczego mój VPN nie działa ? Zrobiłem wszystko dokładnie jak w poradniku http://eko.one.pl/?p=openwrt-openvpn i otrzymuję log:

Tue Feb 12 21:49:34 2013 OpenVPN 2.1.4 i686-pc-mingw32 [SSL] [LZO2] [PKCS11] built on Nov  8 2010
Tue Feb 12 21:49:34 2013 NOTE: OpenVPN 2.1 requires '--script-security 2' or higher to call user-defined scripts or executables
Tue Feb 12 21:49:34 2013 Static Encrypt: Cipher 'BF-CBC' initialized with 128 bit key
Tue Feb 12 21:49:34 2013 Static Encrypt: Using 160 bit message hash 'SHA1' for HMAC authentication
Tue Feb 12 21:49:34 2013 Static Decrypt: Cipher 'BF-CBC' initialized with 128 bit key
Tue Feb 12 21:49:34 2013 Static Decrypt: Using 160 bit message hash 'SHA1' for HMAC authentication
Tue Feb 12 21:49:34 2013 Socket Buffers: R=[65536->65536] S=[65536->65536]
Tue Feb 12 21:49:34 2013 TAP-WIN32 device [Połączenie lokalne 2] opened: \\.\Global\{BC35E79D-4EEE-4B5A-BBB8-1A6AD7956C42}.tap
Tue Feb 12 21:49:34 2013 TAP-Win32 Driver Version 9.7
Tue Feb 12 21:49:34 2013 TAP-Win32 MTU=1500
Tue Feb 12 21:49:34 2013 Successful ARP Flush on interface [28] {BC35E79D-4EEE-4B5A-BBB8-1A6AD7956C42}
Tue Feb 12 21:49:34 2013 Data Channel MTU parms [ L:1576 D:1450 EF:44 EB:4 ET:32 EL:0 ]
Tue Feb 12 21:49:34 2013 Local Options hash (VER=V4): '8b888ddc'
Tue Feb 12 21:49:34 2013 Expected Remote Options hash (VER=V4): '8b888ddc'
Tue Feb 12 21:49:34 2013 UDPv4 link local: [undef]
Tue Feb 12 21:49:34 2013 UDPv4 link remote: mojeip:1194
Tue Feb 12 21:49:44 2013 Peer Connection Initiated with mojeip:1194
Tue Feb 12 21:49:50 2013 TEST ROUTES: 0/0 succeeded len=-1 ret=1 a=0 u/d=up
Tue Feb 12 21:49:50 2013 Initialization Sequence Completed
Tue Feb 12 21:50:24 2013 Peer Connection Initiated with 192.168.1.1:1194

33

(28 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

W tej chwili nie umiem zatrzymać bootloadera. Ruter ciągle się resetuje. Wpisuje tpl w odpowiednim momencie ale on na to jakby nie reaguje. Czy jest możliwe że uszkodzeniu uległ mój adapter RS232 ?

34

(28 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

http://imageshack.us/a/img853/7808/eko4.png
http://imageshack.us/a/img849/5421/eko3.png
http://imageshack.us/a/img213/2803/eko2.png
http://imageshack.us/a/img254/8135/eko1.png

a co na to powiesz ? Co mogę mieć źle ?

35

(28 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Próbowałem TFTPD nie udało się... próbowałem windowsowskim tftp to komunikat ze upłynął limit czasu... Co jeszcze mogę mieć nie tak ?

36

(28 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Podaj adres serwera  192.168.1.1 jak rozumiem tak: setenv serverip 192.168.1.1
a każ mu pobrać openwrt.bin: tftpboot openwrt.bin

??

37

(28 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

A mógłbyś tak dokładniej ? Bo Twoje bardzo ogólnikowe posty niewiele mi mówią...

38

(28 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Jak mam sprawdzic serwer ?

Tak skopiowałem plik do folderu z aplikacja
Tak próbowałem również po lan do portu 1

I niestety dalej nic sad

39

(28 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Czy mógłby mi to ktoś porządnie wytłumaczyć ? próbowałem różnych konfiguracji i nie estety nie udało się. Jedyne co jeszcze zaobserwowałem to ze na karcie sieciowej pakiety za równo sa odbierane jak i wysyłane

40

(28 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Jak rozumiem wybrać tam ten plik, wpisać te IP które ustawiłem na ruterze i kliknąć put ? Jakiego portu użyć ? Zaznaczyć coś w block size ? Czy po kliknięciu put w programie wpisać w konsoli to co wcześniej ?

41

(28 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

No to przecież tego programu użyłem... dowodem screen u góry...

42

(28 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Dowolnego ? a mogę prosić o jakiś konkretny przykład ?

43

(28 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

na 100% jest w tym samym katalogu. Nie ma dostępu ?

44

(28 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Kolejne czynności:
Na komputerze ustawiłem adres ip 192.168.1.1 i maskę 255.255.255.0. Na ruterze pzez rs232 wykonałem 2 komendy: setenv ipaddr 192.168.1.2 i setenv serverip 192.168.1.1. Wyświetliłem konfigurację przy pomocy printenv i otrzymałe:
bootargs=console=ttyS0,115200 root=31:02 rootfstype=squashfs init=/sbin/init mtdparts=ath-nor0:128k(u-boot),1024k(kernel),2816k(rootfs),64k(config),64k(art)
bootcmd=bootm 0x9f020000
bootdelay=1
baudrate=115200
ethaddr=0xba:0xbe:0xfa:0xce:0x08:0x41
dir=
bc=ap123
lu=tftp 0x81000000 ${dir}u-boot.bin&&erase 0x9f000000 +$filesize;cp.b $fileaddr 0x9f000000 $filesize
lf=tftp 0x81000000 ${dir}${bc}-squashfs&&erase 0x9f120000 +$filesize;cp.b $fileaddr 0x9f120000 $filesize
stdin=serial
stdout=serial
stderr=serial
ethact=eth1
ipaddr=192.168.1.2
serverip=192.168.1.1

Environment size: 561/65532 bytes

Następnie połączyłem ruter z komputerem niekrosowanym kable. W ruterze kabel wpiąłem do portu WAN. Pobrałem program TPTPD i wrzuciłem plik openwrt.bin - tj juz zmieniona nazwa pobranego pliku - do katalogu z programem. Uruchomiłem program. Całkowicie wyłączyłem zaporę w windowsie. Uruchomiłem program efekt taki:

http://img825.imageshack.us/img825/6097/screenid.png

Wpisałem w konsoli tftpboot 0x80000000 openwrt.bin i efekt był taki :

enet1 port0 up
dup 1 speed 1000
Using eth1 device
TFTP from server 192.168.1.1; our IP address is 192.168.1.2
Filename 'openwrt.bin'.
Load address: 0x80000000
Loading: *
TFTP error: 'File not found or No Access' (1)
Starting again

eth0 link down
Using eth1 device
TFTP from server 192.168.1.1; our IP address is 192.168.1.2
Filename 'openwrt.bin'.
Load address: 0x80000000
Loading: *
TFTP error: 'File not found or No Access' (1)
Starting again

eth0 link down

Abort


Co robię nie tak ?

45

(28 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Ok  teraz się udało smile Mogę prosić o jakąś dalszą prostą instrukcję ?

46

(28 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

A w jaki sposób spróbować to zrobić ? jakim klawiszem ?

Chciałem wgrać nowy soft przez rs232 zgodnie z http://wiki.openwrt.org/toh/tp-link/tl- … tp.install ale cos nie wyszło i ruter ciągle sie restartuje co okło 4sec. Wszystkie diody zapalaj się i gasną nie mam nawet możliwości wpisania czegokolwiek w konsoli sad Co mogę w takiej sytuacji zrobić ?

48

(23 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

No tak rozumiem ale pytam czy ten się nadaje: http://allegro.pl/bk652-kabel-adapter-u … 39835.html ?

49

(23 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Oba z tyk które muszę kupić ? Czy ten 1 też się nadaje na ?

50

(23 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Odłączyłem zasilanie i podłączyłem i dalej to samo smile Tak więc popsułem smile Mam przejściówkę z USB na RS232: http://allegro.pl/bk652-kabel-adapter-u … 39835.html ale ma a chyba za wysokie napięcie tak ? Jak kupię taki http://allegro.pl/cp2102-konwerter-usb- … 10603.html będzie ok ? czy może lepszy taki http://allegro.pl/konwerter-usb-rs-ttl- … 21464.html ?

A w ruterze mam takie coś: http://img854.imageshack.us/img854/6756/imag0132n.jpg