26

(217 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Jeżeli chodzi o usługę Wi-Free to jest problem. Niektóre routery mimo że nadają sygnał Wi-free i można się z nimi połączyć nie nawiązują połączenia. Ja tak miałem u siebie. Router z siecią wi-free blisko, sygnał na poziomie 70db, i ciągle albo uwierzytelnianie albo pobieranie ip albo inne kwiatki. Po prostu nadaje sygnał ale nie nadaje internetu. Czasem rozłączając się i łącząc ponownie udawało się połączyć do innego routera który jest dalej, sygnał około 85 db i następuje połączenie. Chociaż teraz z tego co zauważyłem ten router który jest blisko już działa dobrze. Łączy się do niego bez problemu.

Najgorsze jest to rozłączanie. Czasem jednak korzystam z tego Wi-free i wtedy przydaje mi się połączenie na sztywno. Czasem bez przerywania jest to godzina a czasem dwie smile

Jak można zrobić kopię oryginalnego firmware z tego modelu? Mam router z Cyfrowego Polsatu z Polsatowskim firmware, ale tam te statystyki wysyłania i odbierania danych są podane w formacie "muzycznym"? Hehe, niezrozumiałe w ogóle.
Chciałbym wgrać firmware oryginalne od tp-linka ale żeby mieć możliwość przywrócenia oprogramowania od Cyfrowego Polsatu.

http://www.iv.pl/images/54018327743986745806_thumb.jpg

W modelu z Gargoyle Mr3420 wszystko jest proste i przejrzyste, ale w sumie gdy mam ten drugi router to też bym go wykorzystał do CP, a mr3420 z Gargoyle do Aero2 smile

Więc:
1. Jak zrobić backup oryginalnego Firmware z tego D-linka?
2. Jak rozumieć tą tabelkę oktetów i jak ją czytać

Dzięki za odpowiedź, nie wiedziałem ze to hilink i się męczyłem jak głupi, i nic nie chciało działać.

Edit:
Rozumiem iż w takim wypadku moja ulubiona aplikacja 3ginfo nie będzie działąć? A jest jakiś sposób lub program który pokazuje zasięg sygnału?

Cezary, ja wiem że dla Ciebie to jest proste, ale dla mnie to trochę skomplikowane.
Na szczęście  poradziłem sobie z tym w ten oto sposób
1. Włączamy na stronie modemu http://192.168.8.1/ tryb połączenia jako Automatyczny
2. Logujemy się to routera, ja korzystam z najnowszej Cezarego wersji 1.6.2.1 Gargoyle
3. Zakładka Konfiguracja -> Podstawowa, Urządzenie pracuje jako Brama sieciowa, połączenie wybieramy na DHCP (Kablowe) Interfejs WAN eth2, adres IP urządzenia zmieniamy na 92.168.0.1
4. Połączenie działa a my możemy korzystając ze strony przeglądarki http://192.168.8.1/ Cyfrowego polsatu zarządzać połączeniami, ustawiać LTE bądź HDSPA ++ i sprawdzać limit pobranych danych.

Eh, nie umiem sobie z tym za nic poradzić, Cezary, a kiedy zaktualizujesz pakiet o ten modem?

Ale jak to ustawić przez to ncm, bo nie mam pojęcia. Mozna poprosić o poprowadzenie za rączkę?

Edit:
Skorzystam z Twojej porady i zobaczę http://eko.one.pl/forum/viewtopic.php?id=7236

Witam ponownie, oba urządzenia podane w tytule czyli Router MR3420 v1 oraz Huawei 3372 nie chcą ze sobą współpracować. Wgrałem najnowsze Gargoyle i przy skanowaniu portu usb wyskakuje komunikat, iż nie znaleziono urządzenia. Czy jest jakaś nadzieja na zaktualizowanie obrazów Gargoyle o ten modem, lub zmuszenie go do pracy z tym routerem?

Nie ma możliwości sprecyzowania BSSID na windowsie, a w oprogramowaniu TP-linka oczywiście widać wszystkie AP o różnych macadresach ale kliknięcie na wybranym i tak powoduje łączenie do najsilniejszego AP, muszę kilkanaście lub kilkadziesiąt razy rozłączać i łączyć połączenie żeby zaskoczyło do wybranego AP przypadkiem. Ściągnę dystrybuję linuxa i zobaczę czy się uda

Witam, mam taki problem iż chciałbym się podłączyć do wybranego AP, jest kilka AP nadających tą samą nazwę SSID Wi-Free i ciągle łączy mnie do najsilniejszej (60db) ale z tej najsilniejszej mimo dobrego sygnał jest ciągle komunikat o ograniczonym dostępie, raz na jakiś czas udaje mi się podłączyć do innego AP, (72 db) i z niego bez problemu wyświetla komunikat (połączono, i jest internet). Chciałbym się móc podłączyć do wybranego AP po mac adresie a nie po sile sygnału i szukam takiego programu pod windows 7, lub opisu jak to zrobić. Wiem iż pod linuxem jest możliwość wyboru podłączenia się do wybranego AP po mac adresie, ale pod windows nie znalazłem żadnej informacji.
Karta sieciowa jakiej używam to TLWN722N,

Dzięki nie wiem czy dam radę, chyba prościej będzie kupić kartę wi-fi do pc smile a nie można przepuścić tego łącza wi fi z routera bez hasla i dopiero skonfigurowac na pc to ?

No właśnie jest taki problem iż nazwa sieci to UPC Wi-Free ale jeszcze muszę wpisać nazwę użytkownika i hasło a bezpośrednio w routerze nie moge tego wpisac więc muszę przepuścić to całe połączenie przez router i jakoś skonfigurować to na komputerze pc

Witam, chciałbym za pomocą routera mr3420 uzyskać połączenie z siecią UPC Wi-Free. Chciałbym się dowiedzieć i prosić o pomoc jak ustawić router aby pracował jako karta bezprzewodowa i nawiązał połączenie z bezprzewodową siecią wi-free, a następnie to połączenie żeby udostępnił po kablu do komputera PC. Następnie chciałbym skonfigurować połączenie na tym PC wpisując login i haslo. Chodzi o taką samą konfigurację potem jak tutaj http://obsluga-klienta.upc.pl/app/answe … -windows-7

Próbowałem sam coś robić ale mi nie wychodzi.
Proszę o pomoc.

Panowie, eureka, znalazłem konfigurację pod rainmetera, który wyświetla informacje na pulpicie.

http://openrouter.info/forum/viewtopic. … amp;t=2374

39

(36 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

jacekdob napisał/a:

Gdy extroot jest poprawnie zamontowany to tworzenie pliku nie ma sensu bo i tak będzie tylko na karcie SD a nie na routerze.

Jak extroot nie jest poprawnie zamontowany, to nie można nic zapisać, bo wszystko jest read-only.

Jak zatem zapisać plik, który by resetował router?

Czego mam szukać dla modemu by się nie przełączał?


To proste, odpinasz modem od routera, lub wyciągasz kartę sd z modemu, tak żeby nie tworzył extroota i ten plik do resetowania zapisujesz w routerze, nie w extroocie.

No bo co ci da jak plik będzie zamontowany na extroocie jak nie zamontuje ci go poprawnie lub w ogóle i tym samym router nie będzie wiedział czy ma się resetować bo nie ma extroota, a jak jest extroot to i tak się nie zresetuje, więc byłoby to bez sensu.

Potem jak utworzysz te pliki to resetujesz router i patrzysz czy  bedzie się resetował. Powinien w kółko się resetować, gdyż nie będzie extroota. Następnie podpinasz modem i pendrive, lub modem z kartą sd i sprawdzasz czy będzie ok.

Pozdrawiam

40

(87 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Czytam, czytam, chodzi tylko o to iż w 3ginfo zanim kliknę rozłącz i połącz to ogólnie zajmuje to 30 sekund (Przeładowanie strony, połączenie z routerem, odświeżenie i to wszystko x2) zanim będzie połączenie dostępne, a klikając w opcjach logowania Restart WAN maksymalnie 2 sekundy zajmuje zresetowanie łącza, co za tym idzie połączenie dostępne mam w ciągu 2 sekund.

41

(87 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

To może dodać w 3ginfo właśnie opcję Restart WAN ?

42

(36 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Nie wiem czy ci to w czymś pomoże, ale ja miałem taki problem, że nie zawsze montowało mi extroota po włączeniu routera, i chciałem żeby router po stwierdzeniu że gdy nie ma extroota resetował router aż do zobaczenia extroota. Pomógł mi Cezary.

Zrobiłem tak:
Utworzyłem skrypt o nazwie extroot.sh poleceniem

# touch /bin/extroot.sh
 # chmod 755 /bin/extroot.sh
O następującej wartości
A=$(mount | grep "/dev/sd.*on /overlay" | wc -l)
if [ "$A" = "1" ]; then
 echo "jest extroot, nic nie rób :)"
else
 reboot
fi

Jego wywołanie dodałem do skryptu uruchamianego przy starcie systemu czyli do
/etc/rc.local,

Tam zawarłem linijkę z jego wywołaniem czyli

/bin/extroot.sh &
exit 0

I działa, tutaj więcej http://eko.one.pl/forum/viewtopic.php?pid=81344#p81344

43

(87 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Cezary, bardzo przydatną opcją w zarządzaniu tym pluginem byłoby dodanie czasu sesji od ostatniego zresetowania połączenia "Restart WAN" oraz siły sygnału połączenia. Więcej do szczęścia mi nie potrzeba, ponieważ na ostatnią chwilę pierwsze muszę wchodzić w 3ginfo i sprawdzać czas, a następnie klikać Restart WAN.

U mnie było wczoraj to samo. Nie wiedziałem co jest, narazie wpiąłem modem do portu usb bo nie mam czasu zaktualizować routera.

Modem e3131 Aero2 , router mr3420 z dodatkowym zasilaniem, hubem i extrootem oraz wersją firmawre 1.5.10.7 (r37267)

Problem się zaczął 31 marca 2014 roku o około godzinie 14:20

2 minuty działania potem restart modemu i tak w kółko.

Jak będziecie mieli rozwiązanie co zrobić żeby działało normalnie bez ponownej reinstalacji dajcie znać.

Witam, mam problem z powyższą konfiguracją, utorrent ma zamknięty port, tzn pobierać mogę ale wysyłać do innych już nie.
Tzn nalicza czas udostępniania na stronie torrentowej, ale już nie nalicza wysłanych danych, oraz jest komunikato o niedostępności. W teście utorrenta pokazuje się komunikat.
Wynik: Port jest zamknięty (wciąż możesz pobierać)

W routerze w zakładce Przekierowanie portów wybrałem (Przekierowanie portu z WAN do LAN:)i ustawiłem takie coś
Opis -> utorrent, Protokół ->oba, Port ->52152, Do IP - 192.168.1.154, Do portu -> 52152, Włączone -> Tak

DMZ wyłączone

UPnP / NAT-PMP - nie mogę włączyć

W ipconfig mam DHCP wyłączone
Adres IPv4 :192.168.1.154

Dodam iż komputer jest podłączony do routera poprzez kabel sieciowy wpiętym w port 1


I dalej nic się nie zmieniło.
Prosiłbym o pomoc

46

(2 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Siemka, mógłbyś podesłać tą wtyczkę do rainmetera na mój email ? lowermann@o2.pl ?

47

(28 odpowiedzi, napisanych Oprogramowanie / Software)

Ja kupiłem na allegro za 10 zł takie coś jak na zdjęciach poniżej, do tego zasilacz z nokia z parametrami takimi jak na fotce.
Router to Mr-4320, modem e3131 z aero2, do tego pendrive Kignstona 8 GB z extrootem.

http://imageshack.us/a/img18/2922/gd3m.th.jpg, http://imageshack.us/a/img12/6403/gy9x.th.jpg, http://imageshack.us/a/img823/5553/00ls.th.jpg, http://imageshack.us/a/img577/1276/rqf0.th.jpg

Polecenie cat wyświetla takie coś!

root@Gargoyle:~# cat /proc/bus/usb/devices

T:  Bus=01 Lev=00 Prnt=00 Port=00 Cnt=00 Dev#=  1 Spd=480  MxCh= 1
B:  Alloc=  1/800 us ( 0%), #Int=  2, #Iso=  0
D:  Ver= 2.00 Cls=09(hub  ) Sub=00 Prot=01 MxPS=64 #Cfgs=  1
P:  Vendor=1d6b ProdID=0002 Rev= 3.03
S:  Manufacturer=Linux 3.3.8 ehci_hcd
S:  Product=Generic Platform EHCI Controller
S:  SerialNumber=ehci-platform
C:* #Ifs= 1 Cfg#= 1 Atr=e0 MxPwr=  0mA
I:* If#= 0 Alt= 0 #EPs= 1 Cls=09(hub  ) Sub=00 Prot=00 Driver=hub
E:  Ad=81(I) Atr=03(Int.) MxPS=   4 Ivl=256ms

T:  Bus=01 Lev=01 Prnt=01 Port=00 Cnt=01 Dev#=  2 Spd=480  MxCh= 4
D:  Ver= 2.00 Cls=09(hub  ) Sub=00 Prot=01 MxPS=64 #Cfgs=  1
P:  Vendor=05e3 ProdID=0608 Rev= 9.01
S:  Product=USB2.0 Hub
C:* #Ifs= 1 Cfg#= 1 Atr=e0 MxPwr=100mA
I:* If#= 0 Alt= 0 #EPs= 1 Cls=09(hub  ) Sub=00 Prot=00 Driver=hub
E:  Ad=81(I) Atr=03(Int.) MxPS=   1 Ivl=256ms

T:  Bus=01 Lev=02 Prnt=02 Port=00 Cnt=01 Dev#=  3 Spd=480  MxCh= 0
D:  Ver= 2.00 Cls=00(>ifc ) Sub=00 Prot=00 MxPS=64 #Cfgs=  1
P:  Vendor=12d1 ProdID=1506 Rev= 1.02
S:  Manufacturer=HUAWEI
S:  Product=HUAWEI Mobile
C:* #Ifs= 6 Cfg#= 1 Atr=80 MxPwr=500mA
I:* If#= 0 Alt= 0 #EPs= 3 Cls=ff(vend.) Sub=02 Prot=01 Driver=option
E:  Ad=81(I) Atr=03(Int.) MxPS=  64 Ivl=2ms
E:  Ad=82(I) Atr=02(Bulk) MxPS= 512 Ivl=0ms
E:  Ad=01(O) Atr=02(Bulk) MxPS= 512 Ivl=4ms
I:  If#= 1 Alt= 0 #EPs= 1 Cls=ff(vend.) Sub=02 Prot=16 Driver=cdc_ncm
E:  Ad=83(I) Atr=03(Int.) MxPS=  64 Ivl=2ms
I:* If#= 1 Alt= 1 #EPs= 3 Cls=ff(vend.) Sub=02 Prot=16 Driver=cdc_ncm
E:  Ad=83(I) Atr=03(Int.) MxPS=  64 Ivl=2ms
E:  Ad=84(I) Atr=02(Bulk) MxPS= 512 Ivl=0ms
E:  Ad=02(O) Atr=02(Bulk) MxPS= 512 Ivl=4ms
I:* If#= 2 Alt= 0 #EPs= 2 Cls=ff(vend.) Sub=02 Prot=03 Driver=option
E:  Ad=85(I) Atr=02(Bulk) MxPS= 512 Ivl=0ms
E:  Ad=03(O) Atr=02(Bulk) MxPS= 512 Ivl=4ms
I:* If#= 3 Alt= 0 #EPs= 2 Cls=ff(vend.) Sub=02 Prot=02 Driver=option
E:  Ad=86(I) Atr=02(Bulk) MxPS= 512 Ivl=0ms
E:  Ad=04(O) Atr=02(Bulk) MxPS= 512 Ivl=4ms
I:* If#= 4 Alt= 0 #EPs= 2 Cls=08(stor.) Sub=06 Prot=50 Driver=usb-storage
E:  Ad=05(O) Atr=02(Bulk) MxPS= 512 Ivl=0ms
E:  Ad=87(I) Atr=02(Bulk) MxPS= 512 Ivl=0ms
I:* If#= 5 Alt= 0 #EPs= 2 Cls=08(stor.) Sub=06 Prot=50 Driver=usb-storage
E:  Ad=06(O) Atr=02(Bulk) MxPS= 512 Ivl=0ms
E:  Ad=88(I) Atr=02(Bulk) MxPS= 512 Ivl=0ms

T:  Bus=01 Lev=02 Prnt=02 Port=03 Cnt=02 Dev#=  4 Spd=480  MxCh= 0
D:  Ver= 2.00 Cls=00(>ifc ) Sub=00 Prot=00 MxPS=64 #Cfgs=  1
P:  Vendor=0951 ProdID=1642 Rev= 1.00
S:  Manufacturer=Kingston
S:  Product=DT 101 G2
S:  SerialNumber=001CC0EC345CFD1075AE709A
C:* #Ifs= 1 Cfg#= 1 Atr=80 MxPwr=100mA
I:* If#= 0 Alt= 0 #EPs= 2 Cls=08(stor.) Sub=06 Prot=50 Driver=usb-storage
E:  Ad=81(I) Atr=02(Bulk) MxPS= 512 Ivl=0ms
E:  Ad=02(O) Atr=02(Bulk) MxPS= 512 Ivl=31875us

Musiałbym się chyba z rok czasu uczyć programowania. Skrypt który mi wcześniej napisałeś to dla mnie czarna magia, w życiu bym tego sam nie napisał smile Dobra zostawmy to tak jak jest smile Jeszcze tylko jedno pytanie. W razie padu extroota wystarczy ponownie wgrać (nadpisać) oprogramowanie w wersji bieżącej żeby wyeliminować samoczynny restart ?

Zrobiłem tak:
Utworzyłem skrypt o nazwie extroot.sh poleceniem

# touch /bin/extroot.sh
 # chmod 755 /bin/extroot.sh
O następującej wartości
A=$(mount | grep "/dev/sd.*on /overlay" | wc -l)
if [ "$A" = "1" ]; then
 echo "jest extroot, nic nie rób :)"
else
 reboot
fi

Jego wywołanie dodałem do skryptu uruchamianego przy starcie systemu czyli do
/etc/rc.local,

Tam zawarłem linijkę z jego wywołaniem czyli

/bin/extroot.sh &
exit 0

I działa, tylko moje pytanie jest takie. Jeżeli extroot padnie to router będzie non stop się resetował. Jak się zabezpieczyć przed takim czymś? Np po 5 resetach żeby wystartował normalnie bez extroota ??

P.S żeby nie zaśmiecać tematu proponuję usunięcie mojego postu 780 smile

Rozumiem iż zmienna A to czas, a polecenie fi to reset modemu?

Czyli tworzę skrypt o nazwie extroot.sh poleceniem

# touch /bin/extroot.sh
 # chmod 755 /bin/extroot.sh

o następującej wartości

A=$(mount | grep "/dev/sd.*on /overlay" | wc -l)
if [ "$A" = "1" ]; then
 echo "jest extroot"
else
 echo "nie ma extroota"
fi
exit 0

I dodaję skrypt do /etc/rc.local żeby uruchamiał się przy starcie systemu ? Dobrze zrozumiałem ?