Zgadzam się z powyższym. Niedopracowany - dla tego routera to męczarnia. Czym prędzej oswabadzajcie swoje cacka...dajcie im po prostu żyć pełnią ![]()
Nie jesteś zalogowany. Proszę się zalogować lub zarejestrować.
eko.one.pl → Posty przez smereka
Zgadzam się z powyższym. Niedopracowany - dla tego routera to męczarnia. Czym prędzej oswabadzajcie swoje cacka...dajcie im po prostu żyć pełnią ![]()
Mam jednego nr5103e zastanawiam się właśnie co z nim zrobić leży i się kurzy. Szkoda, że openwrt na niego nie ma od razu by znalazło się zastosowanie gdzieś w rodzinie ![]()
taka sama kolubryna jak nr7101?
Cezary Ty też masz NR7103?
A tak w ogóle skoro na 5103E i NR7103 jak twierdzisz @MiG25 jest mediatek to czemu na to jeszcze openwrt nie zrobili jest jakiś problem czy w czym rzecz?
No to słabo, że tylko jeden interfejs. Czyli albo smstools3 albo pakiet IceG i to i to na raz nie da rady będzie walić błędami. To w moim przypadku ten modem odpada - będę szukał czegoś innego.
Piszesz, że taka patologia jak WAVESHARE 5G DONGLE Module USB 3,1 z windowsem wyciąga 885 to dla mnie lux. Ciekawe jak na openwrt np z qhorą 301w albo z rax120 v2 wejdzie w komitywę czy nie. Ja arcadyana nie mam i nie testowałem. Wiem tyle co tu na forum piszą
Sam korzystam z zyxel nr7101+ zyxel ax50ax pro (jako apek) oba na openwrt i to się sprawdza w 100% jeśli chodzi o stabilność. Transfery na Plusie 5G to około 200mbit/s są dla mnie wystarczające. A zapytałem bo czasami znajomi mnie o coś proszą jakieś kamery zdalny dostęp itp to na razie mf286d daje radę ale myśląc przyszłościowo po taniości ale jednak z bazą na openwrt to Twój zestaw wygląda całkiem całkiem
Może wezmę coś na testy bo ostatnio nowych zabawek coś u mnie mało ![]()
P.S Działa na tym fibocomie smstools3? Wystawia to to jakiś port do tego typu używania?
Właśnie napiszcie proszę czy są właśnie jakieś takie patologiczne sztuki żeby mieć 5G na openwrt czyli jakaś taka biedna alternatywa do Arcadyana
Cezary a jest może jakiś pakiet który umożliwiłby mi kopiowanie plików np. zwykłego pliku txt na komputer po sambie użytkownikiem o danej nazwie i hasłem najlepiej poleceniem wydanym w konsoli
Już działa ok wyżej napisałem.
No to by mi słał cały czas a teraz dopóki w konsoli nie odpalę nie śle ![]()
Pobawię się jeszcze wg Twego poradnika send mail może ten będzie działał dobrze
Ok znalazłem przyczynę. Faktycznie kumpel coś testował i jakieś maile szły. Po ubiciu procesu działa prawidłowo. Dziękuję Cezary
No RUT wysłał mi 4 maila. Może catmsmtp /etc/powiadomienie_mail/mail.txt -t coś źle działa
Ale jak w konsoli daję tylko to:
cat /etc/powiadomienie_mail/mail.txt | msmtp -t
To przychodzi na pocztę 1 mail
A jak powyższa komenda jest w skrypcie to kilka ![]()
Wysłał 5 maili podczas działania tego Twojego skryptu do momentu przerwania oto logi:
root@RUT_36_OpenWrt:~# /bin/powiadomienie_mail.sh
+ cat /sys/class/gpio/gpio507/value
+ true
+ sleep 1
+ cat /sys/class/gpio/gpio507/value
+ NEW=1
+ cat /tmp/stan
+ OLD=1
+ '[' 1 '=' 0 ]
+ echo 1
+ true
+ sleep 1
+ cat /sys/class/gpio/gpio507/value
+ NEW=1
+ cat /tmp/stan
+ OLD=1
+ '[' 1 '=' 0 ]
+ echo 1
+ true
+ sleep 1
+ cat /sys/class/gpio/gpio507/value
+ NEW=1
+ cat /tmp/stan
+ OLD=1
+ '[' 1 '=' 0 ]
+ echo 1
+ true
+ sleep 1
+ cat /sys/class/gpio/gpio507/value
+ NEW=1
+ cat /tmp/stan
+ OLD=1
+ '[' 1 '=' 0 ]
+ echo 1
+ true
+ sleep 1
+ cat /sys/class/gpio/gpio507/value
+ NEW=1
+ cat /tmp/stan
+ OLD=1
+ '[' 1 '=' 0 ]
+ echo 1
+ true
+ sleep 1
+ cat /sys/class/gpio/gpio507/value
+ NEW=1
+ cat /tmp/stan
+ OLD=1
+ '[' 1 '=' 0 ]
+ echo 1
+ true
+ sleep 1
+ cat /sys/class/gpio/gpio507/value
+ NEW=1
+ cat /tmp/stan
+ OLD=1
+ '[' 1 '=' 0 ]
+ echo 1
+ true
+ sleep 1
+ cat /sys/class/gpio/gpio507/value
+ NEW=0
+ cat /tmp/stan
+ OLD=1
+ '[' 1 '=' 0 ]
+ echo 0
+ true
+ sleep 1
+ cat /sys/class/gpio/gpio507/value
+ NEW=0
+ cat /tmp/stan
+ OLD=0
+ '[' 0 '=' 0 ]
+ '[' 0 '=' 1 ]
+ echo 0
+ true
+ sleep 1
+ cat /sys/class/gpio/gpio507/value
+ NEW=0
+ cat /tmp/stan
+ OLD=0
+ '[' 0 '=' 0 ]
+ '[' 0 '=' 1 ]
+ echo 0
+ true
+ sleep 1
+ cat /sys/class/gpio/gpio507/value
+ NEW=0
+ cat /tmp/stan
+ OLD=0
+ '[' 0 '=' 0 ]
+ '[' 0 '=' 1 ]
+ echo 0
+ true
+ sleep 1
+ cat /sys/class/gpio/gpio507/value
+ NEW=0
+ cat /tmp/stan
+ OLD=0
+ '[' 0 '=' 0 ]
+ '[' 0 '=' 1 ]
+ echo 0
+ true
+ sleep 1
+ cat /sys/class/gpio/gpio507/value
+ NEW=0
+ cat /tmp/stan
+ OLD=0
+ '[' 0 '=' 0 ]
+ '[' 0 '=' 1 ]
+ echo 0
+ true
+ sleep 1
+ cat /sys/class/gpio/gpio507/value
+ NEW=0
+ cat /tmp/stan
+ OLD=0
+ '[' 0 '=' 0 ]
+ '[' 0 '=' 1 ]
+ echo 0
+ true
+ sleep 1
+ cat /sys/class/gpio/gpio507/value
+ NEW=0
+ cat /tmp/stan
+ OLD=0
+ '[' 0 '=' 0 ]
+ '[' 0 '=' 1 ]
+ echo 0
+ true
+ sleep 1
+ cat /sys/class/gpio/gpio507/value
+ NEW=0
+ cat /tmp/stan
+ OLD=0
+ '[' 0 '=' 0 ]
+ '[' 0 '=' 1 ]
+ echo 0
+ true
+ sleep 1
+ cat /sys/class/gpio/gpio507/value
+ NEW=1
+ cat /tmp/stan
+ OLD=0
+ '[' 0 '=' 0 ]
+ '[' 1 '=' 1 ]
+ + catmsmtp /etc/powiadomienie_mail/mail.txt -t
+ echo 1
+ true
+ sleep 1
+ cat /sys/class/gpio/gpio507/value
+ NEW=1
+ cat /tmp/stan
+ OLD=1
+ '[' 1 '=' 0 ]
+ echo 1
+ true
+ sleep 1
+ cat /sys/class/gpio/gpio507/value
+ NEW=1
+ cat /tmp/stan
+ OLD=1
+ '[' 1 '=' 0 ]
+ echo 1
+ true
+ sleep 1
+ cat /sys/class/gpio/gpio507/value
+ NEW=1
+ cat /tmp/stan
+ OLD=1
+ '[' 1 '=' 0 ]
+ echo 1
+ true
+ sleep 1
+ cat /sys/class/gpio/gpio507/value
+ NEW=1
+ cat /tmp/stan
+ OLD=1
+ '[' 1 '=' 0 ]
+ echo 1
+ true
+ sleep 1
+ cat /sys/class/gpio/gpio507/value
+ NEW=1
+ cat /tmp/stan
+ OLD=1
+ '[' 1 '=' 0 ]
+ echo 1
+ true
+ sleep 1
+ cat /sys/class/gpio/gpio507/value
+ NEW=1
+ cat /tmp/stan
+ OLD=1
+ '[' 1 '=' 0 ]
+ echo 1
+ true
+ sleep 1
^C
root@RUT_36_OpenWrt:~#
można to wylić/ To po prostu test żeby oprócz maila włączał się też przekaźnik. Załóżmy, że jest bez tego czyli:
#!/bin/sh
cat /sys/class/gpio/gpio507/value > /tmp/stan
while true; do
sleep 1;
NEW=$(cat /sys/class/gpio/gpio507/value)
OLD=$(cat /tmp/stan)
let result=NEW-OLD
echo $result
if [ $result = "-1" ] ; then
cat /etc/powiadomienie_mail/mail.txt | msmtp -t
fi
echo $NEW > /tmp/stan
done
Nie rozumiem, czemu
cat /etc/powiadomienie_mail/mail.txt | msmtp -t
wykonuje się do momentu rozwarcia...
Nawet próbowałęm zrobić delikatną modyfikacje Twojego ale i tak śle maila. Moja modyfikacja i na dole odczyty na bieżąco zwarcie pinów to -1 i potem różnica logiczna rozwarcia czyli 0
#!/bin/sh
cat /sys/class/gpio/gpio507/value > /tmp/stan
while true; do
sleep 1;
NEW=$(cat /sys/class/gpio/gpio507/value)
OLD=$(cat /tmp/stan)
let result=NEW-OLD
echo $result
if [ $result = "-1" ] ; then
cat /etc/powiadomienie_mail/mail.txt | msmtp -t
echo 1 > /sys/class/gpio/gpio505/value
else
echo 0 > /sys/class/gpio/gpio505/value
fi
echo $NEW > /tmp/stan
done
i
root@RUT_36_OpenWrt:~# /bin/powiadomienie_mail.sh
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
-1
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
1
0
^C
root@RUT_36_OpenWrt:~#
Jak zrobić debug?
Ok teraz bez błędu ale nadal wysyła maila jeden po drugim dopóki nie rozewrę styków ![]()
Coś go boli:
root@OpenWrt:~# /bin/powiadomienie_mail.sh
sh: missing ]
sh: missing ]
sh: missing ]
sh: missing ]
sh: missing ]
sh: missing ]
sh: missing ]
sh: missing ]
sh: missing ]
sh: missing ]
sh: missing ]
sh: missing ]
Cezary a jak zmodyfikować ten wcześniejszy skrypt czyli ten:
#!/bin/sh
while true; do
sleep 1;
if [ $(cat /sys/class/gpio/gpio507/value) = "0" ]; then
echo 1 > /sys/class/gpio/gpio505/value
cat /etc/powiadomienie_mail/mail.txt | msmtp -t
else
echo 0 > /sys/class/gpio/gpio505/value
fi
done
tak aby nie wysyłał mi maila co 1 sekundę (no bo na pinach jest zwarte 1 z 6) tylko wtedy jeśli znowu stan zmieni się z 0 na 1 (czyli rozwarcie styków i ponowne zwarcie). Dasz przykład lub modyfikacje powyższego?
Dmz na tp linka z openwrt na pokladzie.Potem na tym tp linku reguly w firewallu uprzednio sprawdzajac na jakich portach kamera nadaje.Mam tak u znajomej i hula.
Jak dziala to po co ruszac? Ja teraz wrzucam wszwdzie mf286d.To jest godny nastepca z wbudowanym modemem.I na klienta wifi tez sie nadaje choc zasieg ma minimalnie gorszy niz wndr4300
Też mam kupę klientów wndr4300 jako klientów openvpn z openwrt 18.06 i modem E3276. Próbowałem im zapuszczać i lede i te nowsze 23 ale z mojego doświadczenia wynika, ze działało to kulawo a na 18.06 to żadnych problemów. Od 5-6 lat działa non stop w mrozie i na słońcu. Luksusowo sprawdzają się też na nich linki WDS na 5GHz. Oczywiście do tanga trzeba dwojga
D-Link GO-SW-5G 5 portowy gigabitowy zasilany 5V.
Ja mam wersje 8 portów czyli D-Link GO-SW-8G. Nie robiłem na nim doktoratu po prostu wpiąłem i działa. Nie ma problemów w mojej sztuce.
Mam nietypowy przypadek. Do miejsca, gdzie chce mieć wifi dochodzi jedna skrętka. Jest z do niej podpięta kamera zasilana przez poe ze switcha poe. Chcę tam wstawić rozdzielacz firmy ATTE na 2 dodatkowe porty również w standardzie 803.2af. Szukam jakiegoś AP zasilanego w standardzie 803.2 af/at na którym da rade odpalić openwrt. Może być nawet tylko z wifi 2,4. Ktoś coś poleci w miarę po kosztach? Nie musi być zewnętrzny może być wewnętrzny wypatroszę trzewia i wrzucę do puszki hermetycznej...
P.S chcę to zrobić bez stosowania przetwornic
Ok. Poradziłem a trybem standalone jakoś choć nie do końca to rozumiem
To zmienione.. na potrzeby posta
I tak działa i na 80 i na 443
eko.one.pl → Posty przez smereka
Forum oparte o PunBB, wspierane przez Informer Technologies, Inc