51

Odp: USB Relay - plugin do Gargoyle

Te co są wystawione na aukcji nie mają dodatkowych wejść.
Zapytaj gościa o te z dodatkowymi wejściami jak Ci na nich zależy. Są troszkę droższe.

52

Odp: USB Relay - plugin do Gargoyle

Zasadnicze pytanie czego oczekujesz. Czy tylko samo sterowanie 8 przekaźnikami i urządzeniami do nich podłączonymi? Albo chcesz mieć oprócz 8 przekaźników jeszcze 8 wejść do których można podłączyć np. tradycyjny włącznik, czujkę ruchu, kontaktron itp. Jeśli chcesz mieć tą rozszerzoną wersję to musisz o tym napisać sprzedawcy. Link który podałeś jest do urządzenia bez wejść, tylko z opcją pilota RC5. Jest telefon na aukcji to dzwoń a sprzedawca wszystko Ci wyjaśni. Z tego co pamiętam ja za wejścia musiałem dopłacić 30zł oprócz tego co na aukcji. Tutaj masz fotę jak wygląda mój moduł https://imagizer.imageshack.us/v2/500x258q90/691/2usc.jpg

53 (edytowany przez krynio 2014-02-04 21:34:04)

Odp: USB Relay - plugin do Gargoyle

Panowie dziękuję za odpowiedź, dzwonię do sprzedawcy od rana ale ma wyłączony telefon.

Napiszę jeszcze raz email z tym zdjęciem i stosownym opisem.

PS cały czas myślałem że kupiłem moduł z dodatkowymi wejściami, ponieważ na zdjęciu aukcji widać opisane wejścia od In1 do In8, tyle że nie ma tam kostek montażowych jak na zdjęciu kamillo. Myślałem że trzeba lutować.

Edycja:

Kontakt email ze sprzedawcą nawiązany i otrzymam moduł z dodatkowymi wejściami :-)

Krynio.

TP-Link TL-WDR4300 Mod, CPU 700MHz, Flash 16 MB, Gargoyle 1.5.11.4, extroot + dysk zewnętrzny Samsung (S2), kamerka MS LifeCam HD-5000
TP-Link TL-WR1043ND Mod, RAM 64 MB, chłodzenie pasywne, Gargoyle 1.5.10.14, extroot, kamerka Logitech HD Webcam C270

54 (edytowany przez roblad 2014-02-04 21:29:00)

Odp: USB Relay - plugin do Gargoyle

Pare uwag:

na androida aplikacja nie dziala poprawnie dla 8 przekaznikow i powerswitcha
na liscie pokazuje od 0 do 6 prawidlowa a pozniej pokazuje znowu 0 i ten ostatni 0 zachowuje sie jak 0.
Brak tez opcji wyjscia z aplikacji. Haslo gwiastkuje sie nie odrazu tylko po zapisaniu go w calosci jest widoczne przy edycji.


Co do pluginu, to nie udalo by sie tego na uci zrobic ?

Proponuje tez opisy wyzucic do pola edycji oraz wskazywac nazwe i sciezke binarki, w zaleznosci od modulu, ktory ktos sobie sprawil (dla mnie najlepszy cenowo jest powerswitch z Czech mozna go juz kupic za 40 PLN z Pania Saska Rybkova, mozna sie dogadac jakim przelewem z jakiego banku zeby nie placic bankom transferow, wysylka tez grosze , chyba 8 PLN na nasze, za darmo mozna poprosic o polutowanie - nie ma z tym problemow, oczywiscie mozna samemu zlozyc - ale jak ktos nie potrafi to tak jak wspomnialem).

PS.

Jak by jeszcze Udalo sie dodac USB2tiny wraz z odczytaniem I2C albo ISP i podaniem na niego sygnalow - to u @Arteq  mozna tez tanio dostac ten modulik - ten z Allegro troche drogi choc ma programik do Wind napisany.

Jak by jeszcze kiedys Cezary skusil sie na zrobienie pluginu do sensbazy @Arteq - wykresiki i kafelki prezentacyjne w polaczeniu  z powerSwitchem to juz by byl "czad" potezny sterownik o idace juz w setki zlotych roznice z gotowymi rozwiazaniami - sensnode i sensbase tez mozna u @Arteq dostac, lub skorzystac z oryginalu angielskiego , ale drozej bedzie znaczaco.

Pozdrawiam,

55

Odp: USB Relay - plugin do Gargoyle

Co do pluginu, to nie udalo by sie tego na uci zrobic ?

Już to zrobiłem.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

56

Odp: USB Relay - plugin do Gargoyle

Zaktualizowałem pierwszy post - dodałem obsługę schedulera, zmieniłem miejsce trzymania opisów (przez uci są), aktualizowałem aplikację androidową żeby to uwzględniała.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

57 (edytowany przez roblad 2014-02-05 00:19:57)

Odp: USB Relay - plugin do Gargoyle

A co z aplikacja do Androida z bledem listy przekaznikow?

No i pozostaly jeszcze chwilowki i sciezka do programu wykonawczego - kazdy moze miec inny modol.

58

Odp: USB Relay - plugin do Gargoyle

A sprawdź, mi dobrze wyświetla 8 szt.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

59

Odp: USB Relay - plugin do Gargoyle

ok jest juz dobrze

60

Odp: USB Relay - plugin do Gargoyle

Na androidzie po VPN chodzi aplikacja super, przez stronke duzo wolniej i ciezko sie loguje - zalezy od sieci. Jak bys mial czas to troszke wodotryskow mozna by tam dodac - sheduler wylacznik aplikacji, chwilowki, ale i tak jest niezle, ciesze sie ze podjales w koncu temat powerswitcha i wrzucenia go do pluginu - troche Cie pomeczylem :-)

61

Odp: USB Relay - plugin do Gargoyle

krynio napisał/a:

Witam,

Bardzo ciekawy projekt, rozważam zakup powerSwitch. Mógłby ktoś wskazać linki gdzie można kupić powerSwitch, na allegro pod tym hasłem nic takiego nie wyszukuje.

Interesuje mnie powerSwitch, aby korzystać z domyślnej konfiguracji Cezarego. Pytanie czy są różne powerSwitch, różnią się czymś np. ilością wyjść ?

Krynio


Kup tam,

http://blog.ok1cdj.com/2012/05/univerza … y2313.html

mam 2 szt na zbyciu, 1 do zlozenia 1 sam zlozylem z plytki z AVT w AVT 30 PLN komplet, ale do p[rzerobki i duzo zabawy jest, no i w SMD.

62

Odp: USB Relay - plugin do Gargoyle

Czy aplikacja na Androida potrafi też sterować GPIO w czystym OpenWrt?

63

Odp: USB Relay - plugin do Gargoyle

Jak dodasz sobie obsługę przez gpio. Patrz post pierwszy.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

64

Odp: USB Relay - plugin do Gargoyle

Czesc,

Cezary, czy uda Ci sie jeszcze chwilowki dorobic takie klik i na moment zalacz.

65

Odp: USB Relay - plugin do Gargoyle

Hmm, kliknij dwa razy po prostu? smile

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

66

Odp: USB Relay - plugin do Gargoyle

A jak klikne i zapomne ? :-) Moze jakis checkbox przy kazdym przycisku po zanaczeniu wlaczal by sie na 2 sek. przycisk.

Juz tyle zrobiles, to taki maly element to pikus dla Ciebie :-)

67

Odp: USB Relay - plugin do Gargoyle

kamillo napisał/a:

Tutaj masz fotę jak wygląda mój moduł
https://imagizer.imageshack.us/v2/500x258q90/691/2usc.jpg

Widzę że gniazda itp. są ponumerowane, masz może opis szczegółowy tego modułu ?. Wiem że podobny moduł jest opisany tutaj jednak nie jest identyczny.

Zastanawiam się jak to wszystko podłączyć, i mam kilka pytań (dla przykładu załóżmy że chcę podłączyć 1 żarówkę 230 V i włącznik/wyłącznik).

1. Jest źródło prądu, do zasilana żarówki idą dwa przewody faza + i zero - . Rozumiem że jeden z tych przewodów musi być podłączony do modułu (działanie jak wyłącznik na kablu od lampki nocnej). Pytanie, czy ma znaczenie który przewód podłączamy do modułu + czy - , lub jakie są zalecenia.
2. Gdzie w tym module podłączyć w/w przewód, domyślam się że do tego służą niebieskie złącza ale jak dokładnie, proszę o przykład.
3. Teraz kwestia podłączenia tradycyjnego włącznika ręcznego, który też ma za zadanie umożliwić włączenie/wyłączenie w/w żarówki. Włącznik zapewne podłączany jest do złącz zielonych za pomocą dwóch przewodów (i ma za zadanie otwierać lub zamykać obwód).
4. Jak będzie działał moduł ?, jak włącznik zamknie obwód to pierwsze użycie modułu będzie polegać na otwarciu obwodu i odwrotnie ?

Przepraszam za mało profesjonalny opis, pozdrawia Krynio.

TP-Link TL-WDR4300 Mod, CPU 700MHz, Flash 16 MB, Gargoyle 1.5.11.4, extroot + dysk zewnętrzny Samsung (S2), kamerka MS LifeCam HD-5000
TP-Link TL-WR1043ND Mod, RAM 64 MB, chłodzenie pasywne, Gargoyle 1.5.10.14, extroot, kamerka Logitech HD Webcam C270

68 (edytowany przez kamillo 2014-02-06 21:42:22)

Odp: USB Relay - plugin do Gargoyle

1. Złącze USB
2. Przycisk programujący
3. Przycisk przywracający ustawienia fabryczne
4. Styk NC (normalnie zamknięty)
5. Styk COM (wspólny, przełączany)
6. Styk NO (normalnie otwarty)
7. Dioda sygnalizująca stan przekaźnika
8. Przekaźniki
9. Czujnik podczerwieni do pilota
10. Dodatkowe złącze zasilające
11. Diody kontrolne
12. Wejścia zwierne

Odpowiedzi:
1. Lampkę podłączasz do styków 5,6. Zgodnie z sztuką powinno się rozłączać fazę. W starych instalacjach było odwrotnie bo zero się rozłączało. W zasadzie nie jest to istotne co rozłączysz. Różnica taka że albo będziesz miał na stałe faze w żarówce a zero odłączone, albo faza będzie na stałe na styku 5.
2. Chyba odp jest jużw pkt 1
3. Tak dokładnie włącznik rozłącza lub zwiera wejscie. Domyślnie ustawione jest w module 1 wejście to pierwszy przekaźnik. Można w łatwy sposób to pozmieniać i np sterować kilkoma przekaźnikami na raz lub kilkoma wejściami sterować jednym przekaźnikiem. Wszystko konfigurowane przez aplikację dołączoną od sprzedawcy na PC.
4. Domyślnie do póki wejście zwarte to stan przekaźnika zamknięty. Można chyba zmienić to przez program na PC.

69 (edytowany przez krynio 2014-02-06 21:49:07)

Odp: USB Relay - plugin do Gargoyle

dziękuję kamillo

a podpowiesz mi jeszcze jak to podłączyć ?

Dziękuję bardzo jeszcze raz :-)

TP-Link TL-WDR4300 Mod, CPU 700MHz, Flash 16 MB, Gargoyle 1.5.11.4, extroot + dysk zewnętrzny Samsung (S2), kamerka MS LifeCam HD-5000
TP-Link TL-WR1043ND Mod, RAM 64 MB, chłodzenie pasywne, Gargoyle 1.5.10.14, extroot, kamerka Logitech HD Webcam C270

70

Odp: USB Relay - plugin do Gargoyle

krynio napisał/a:

dziękuję kamillo

a podpowiesz mi jeszcze jak to podłączyć ?

odp wyżej bo edytowałem akurat post jak napisałeś

71

Odp: USB Relay - plugin do Gargoyle

Jeszcze jedno, patrząc na to zdjęcie jak widać, to te niebieskie złącza na dole mają odwróconą numerację czyli 6,5,4 ? tak jest na przykładzie u sprzedawcy...

Z ciekawości do czego służy złącze 4 ?

TP-Link TL-WDR4300 Mod, CPU 700MHz, Flash 16 MB, Gargoyle 1.5.11.4, extroot + dysk zewnętrzny Samsung (S2), kamerka MS LifeCam HD-5000
TP-Link TL-WR1043ND Mod, RAM 64 MB, chłodzenie pasywne, Gargoyle 1.5.10.14, extroot, kamerka Logitech HD Webcam C270

72

Odp: USB Relay - plugin do Gargoyle

tak na dole styki są w odwrotnej kolejności. 4 styk jak sama nazwa mówi "normalnie zamknięty" czyli przykład:
podłączona lampka do styku 4 i 5 jest cały czas załączona a przy wysterowaniu sygnału na przekaźnik lampka gaśnie.

73

Odp: USB Relay - plugin do Gargoyle

Czesc,

pytanie do Cezarego - czy ewentualnie w ten weekend udalo by Ci sie zrobic te chwilowki - powiem dlaczego - poniewaz przy sterowaniu brama czy innymi podobnymi do pilotow sterowan, potrzebny jest tam impuls a nie stale zalaczenie. Owszem sterowanie na stalym wlaczeniu jest jak najbardziej potrzebne, ale wlaczanie i wylaczanie jako impuls moze spowodowac troche problemow, przy niezadzialaniu wylaczenia. Po podaniu impulsu z pilota na otworz - nastepuje sytuacja ze po zamknieciu np. bramy pojawia sie tak jakby 2 impuls na otworz, gdyz styki przekaznika sa caly czas zwarte - dlatego prosze Cie o to, co by mi ktos nie wlazl niepozadany - mysle ze pare osob wykorzysta tego plugina tez na sterowania impulsowe, jak juz by takie bylo.

74

Odp: USB Relay - plugin do Gargoyle

Akurat powerSwitch to umożliwia przez dodatkową opcję w programie - więc zmodyfikuj sobie /usr/lib/gargoyle/usbrelay.sh żeby pierwsze 8 były normalnie do następne 8 z tym parametrem.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

75 (edytowany przez roblad 2014-02-07 20:42:16)

Odp: USB Relay - plugin do Gargoyle

Czyli razem bede mial 16 ikonek tak ?

Chodzi mi o to zeby i taki i taki stan byl do wyboru, nie dla wszystkich on/off albo jak sobie dodam parametr to tylko na chwile.

case "$1" in
    off)
        powerSwitch off $2
        ;;
    on)
        powerSwitch on $2
        ;;
    status)
        powerSwitch status 2>/dev/null | awk '/port/ {printf "%s%s\n", $2, $3}'
        ;;
esac


case "$1" in
    off)
        powerSwitch off $2 2
        ;;
    on)
        powerSwitch on $2 2
        ;;
    status)
        powerSwitch status 2>/dev/null | awk '/port/ {printf "%s%s\n", $2, $3}'
        ;;
esac

tak zrobilem, ale klikne i caly czas zapala sie na zielono jest 16 ikonek ale nie odswieza sie status na chwile i caly czas jest zielony i 1 i 9 i nie wiem co moze byc zle ?