26 (edytowany przez Cyna 2012-12-06 23:52:49)

Odp: TP-Link TL-WDR4300 - Gargoyle

Cezary napisał/a:

Masz ogóle problem z szybkością połączenia wifi, więc transfery z ftp tego nie przeskoczą.

Mam sieć w bloku, więc obstawiam że to jest główną przyczyną. Widzę z domu 7 sieci z czego dwie pokazują maksymalny sygnał.

Po kablu leci 11 Mb/s, bynajmniej w moim przypadku, jakby był ktoś ciekaw smile
Dzięki za odpowiedź.

27

Odp: TP-Link TL-WDR4300 - Gargoyle

Podepnę się pod temat.
Mam WDR3600 i wgranego Gargulca najnowszego. DLNA działa ładnie, FTP i Samba w sumie również. Mam tylko pytanie - czy prędkość uploadu na ftp i sambie zależy od prędkości internetu ?? Mam aktualnie 20 Mb/s. Prędkość na sambie i ftp to ok. 2 MB/s. Czy to są aktualnie dobre transfery ??

28

Odp: TP-Link TL-WDR4300 - Gargoyle

Nie są. Zależy to m.in od systemu plików, obciążenia routera i samego nośnika.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

29

Odp: TP-Link TL-WDR4300 - Gargoyle

Jeszcze bym dodał, czy po kablu czy wifi? Po wifi będzie gorzej, ale i tak te 5 do 7MB/s powinno być.

30

Odp: TP-Link TL-WDR4300 - Gargoyle

Do duzych ransferów jeśli chcecie, to proponuje kupić najtanszy router i kupić NAS'a. Problem będzie rozwiązany.

RB760iGS + RB260GS / Ryzen 5 2660 / 16G DDR4 / MiniITX - Inea 1G (https://i.imgur.com/TLbJVDw.png)
RB951-2HnD / Celeron J1900 / 4G DDR3 / MiniITX - Satpol 100M

31

Odp: TP-Link TL-WDR4300 - Gargoyle

zdzichu6969 napisał/a:

kupić NAS'a. Problem będzie rozwiązany.

a to akurat nie ulega wątpliwości, sam się już o tym przekonałem i kupiłem NSA325v2 zyxela.

32

Odp: TP-Link TL-WDR4300 - Gargoyle

Cezary napisał/a:

Nie są. Zależy to m.in od systemu plików, obciążenia routera i samego nośnika.

W takim razie jak kształtują się u Pana transfery na WDR3600 - właśnie potestowałem - na penie 8 Gb to jest 1,8 samba - 2,2 ftp.
Na dysku 2,5 cala 120 Gb to po ftp już leci 2,7. Ale to i tak mniej niż 5-7 Mb/s.

KMY napisał/a:

Jeszcze bym dodał, czy po kablu czy wifi? Po wifi będzie gorzej, ale i tak te 5 do 7MB/s powinno być.

Ogólnie to pierwsze testy to wifi na kablu prędkość taka sama.

Więc co można jeszcze usprawnić oprócz wymiany pena na dysk hdd ?? Te 5-7 satysfakcjonwałyby mnie smile

33

Odp: TP-Link TL-WDR4300 - Gargoyle

14MB/s odczyt z pendrive z ext2 po ftp po kablu  - na WDR3600. Publikowałem tu na forum parę razy wyniki.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

34

Odp: TP-Link TL-WDR4300 - Gargoyle

Mam problem z WDR3600. Wgrane najnowszy Gargoyle, Exroot, DLNA i USB Share. Podłączony pen i dysk hdd 2,5 cala. Dziś na jednym komputerze (mój laptop) wifi działa z pełną parą (speedtest pokazuje 19 MB/s) a na komputerze żony przez wifi oraz 2 komórkach (Samsung i ZTE) prędkość spada (do 0,5 MB/s), Czy ktoś spotkał się z takim problemem ?? Wczoraj wszystko śmigało a dziś już nie sad

35

Odp: TP-Link TL-WDR4300 - Gargoyle

Co się zmieniło? Inny kanał, sąsiad kupił sobie mikrofalówkę?

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

36

Odp: TP-Link TL-WDR4300 - Gargoyle

Cezary napisał/a:

Co się zmieniło? Inny kanał, sąsiad kupił sobie mikrofalówkę?

Hmm dziś podłączałem tylko dysk hdd (wcześniej miałem pena). Nie formatowałem w Gargulcu bo na dysku mam 4 partycje (2 zajete) więc utworzyłem 2 z formatem ext4, na którym były pliki do DLNA i Share, na 2 myslałem że będzie SWAP - nie bawiłem się w fstab tylko podłączyłem. Może to był problem ?? Teraz podłączyłem 32 Gb pendrive i zrobiłem format w Gargoyle i nagle android chula z pełną prędkością. Więc już nie wiem co miało wpływ.
Chyba usunę wszystkie dane z dysku hdd i sformatuje z gargulca i wtedy potestuję. Aha czy SWAP jest aż tak istotny??

37

Odp: TP-Link TL-WDR4300 - Gargoyle

Zależy co i ile na routerze uruchamiasz.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

38

Odp: TP-Link TL-WDR4300 - Gargoyle

Cezary napisał/a:

[...] sąsiad kupił sobie mikrofalówkę?

To taki troche mit;)

RB760iGS + RB260GS / Ryzen 5 2660 / 16G DDR4 / MiniITX - Inea 1G (https://i.imgur.com/TLbJVDw.png)
RB951-2HnD / Celeron J1900 / 4G DDR3 / MiniITX - Satpol 100M

39

Odp: TP-Link TL-WDR4300 - Gargoyle

zdzichu6969 napisał/a:
Cezary napisał/a:

[...] sąsiad kupił sobie mikrofalówkę?

To taki troche mit;)

http://blog.serverfault.com/2012/01/05/ … fi-part-2/

W sumie to zależy od tego jak osłony trzymają  smile

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

40

Odp: TP-Link TL-WDR4300 - Gargoyle

zdzichu6969 napisał/a:
Cezary napisał/a:

[...] sąsiad kupił sobie mikrofalówkę?

To taki troche mit;)

Śmiej się śmiej... miałem kiedyś taką mikrofalówkę, która przez ścianę nośną żel-beton, w drugim pokoju, powodowała w trakcie pracy pojawianie się duszków i pasów na TV i CRT... wink

41

Odp: TP-Link TL-WDR4300 - Gargoyle

pewnie Rosyjska lub Ukraińska technologia xd