Temat: Edimax 3G 6200n

Witam,
na stronie eko.one.pl znalazłem obrazy Attitude Adjustment dla routera Edimaxa 6200n. Chciałem sobie go zainstalować i przetestować. Nigdzie jednak nie mogę się doszukać instrukcji instalacji. W nazwie obrazu widzę oznaczenie "sysupgrade" a w innym miejscu przeczytałem, że jest to plik do upgrade-u routera, ale z już zainstalowanym openwrt. Do instalacji bezpośredniu na oryginalnym oprogramowaniu wskazano obrazy z "factory" w nazwie.

Dlatego chciałem zapytać jak to zrobić smile oraz czy gra jest warta świeczki? Potrzebuję obsługę modemów 3G oraz wi-fi. Fajnie byłoby odpalić ten dodatek do monitoringu połączenia 3G.

Z góry dziękuję za pomoc.

2

Odp: Edimax 3G 6200n

Cały proces instalacji masz tutaj: http://wiki.openwrt.org/toh/edimax/3g-6 … stallation

Niestety, musisz później zrobić extroota, bo zostaje bardzo mało flash i niewiele więcej się już zmieści pakietów.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

3

Odp: Edimax 3G 6200n

Znalazłem w końcu chwilę czasu i wgrałem OpenWRT do mojego Edimaxa 3G-6200n. Zrobiłem również extroota i wszystko poszło całkiem nieźle. Na pendrive z extrootem zrobiłem sobie również partycje swap i nie jestem przekonany czy ona działa. Teoretycznie 'mkswap' poszedł dobrze, w /etc/fstab jest odpowiednia linijka, ale wydając np. polecenie mount nie widzę mojego /dev/sda1 (czyli owej partycji swap) [tylko czy tam powinna być?].

Udało mi się uruchomić wifi jako AP. Mam jednak inny problem. Chciałem do testów aby mój router był klientem AP. Znalazłem odpowiedni artykuł na eko.one.pl jednak po kilku próbach skapitulowałem. Edimax nie łączy się do sieci WI-FI i za każdym razem już nie mogę się do routera połączyć. Wtedy wyciągam extroota formatuje partycje i od nowa smile.

W tej chwili do połączenia z internetem używam modemu z funkcją routera ZTE MF60. Działa to nawet nieźle. Docelowo chciałem używać routera z modemem E122 lub E220. Na tą chwilę jednak do poznawania OpenWRT chciałbym tylko do routera podłączyć internet przez WiFi oraz mieć możliwość połączenia przez SSH (nie ważne czy przez WiFi czy przez kabel).

ZTE MF60 nadaje na kanale 8 z zabezpieczeniem Personal WPA2. Czy karta w 3G-6200n obsługuje taki tryb? Czy ja coś źle robie...? W oryginalnym firmware istniał i działał tryb WISP więc wydaje się, że pod OpenWRT też powinno być OK.

Ustawiałem to wg wzoru: http://eko.one.pl/?p=openwrt-trybypracy#klientap (oczywiście zmieniając kanał itp.)

Bardzo proszę o jakieś rady.

4

Odp: Edimax 3G 6200n

free pokaże czy masz swap

tak ustaw: http://eko.one.pl/?p=openwrt-ath9k#trybapclientwisp

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

5

Odp: Edimax 3G 6200n

Okazuje się, że swap działa. WISP-a też udało mi się postawić big_smile Choć moim głównym błędem było chyba nazewnictwo interfejsów sieciowych. (u mnie jest wlan0 dla wifi oraz eth0.1 dla lan).

Bardzo dziękuję za pomoc.

6

Odp: Edimax 3G 6200n

Tak, to musisz pilnować bo może być inne dla każego routera.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

7

Odp: Edimax 3G 6200n

Mam problem z wgraniem openwrt na ten router
wykonuje wszystko wg instrukcji
na koniec wgrywania okienko putty sie zamyka a router sie restartuje
(miga dioda power przez dłuższą chwilę, zapala sie dioda wifi, lan i wan)
no i na tym się kończy
router staje się przezroczysty, komputer do niego podłączony otrzymuje ip od serwera dhcp z portu wan
i nic więcej nie działa.

8

Odp: Edimax 3G 6200n

A soft wgrałeś ode mnie czy jakiś inny?

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

9

Odp: Edimax 3G 6200n

robiłem zgodnie z instrukcją z wiki.openwrt i linków tam podanych

10

Odp: Edimax 3G 6200n

To teraz wbij się na niego i zrób upgrade moją wersją.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

11 (edytowany przez mscomp 2013-12-04 11:31:46)

Odp: Edimax 3G 6200n

jedyne wbicie na niego to tftp i oryginalny soft. A skąd ściągnąć Twoją wersję bo w sumie w swoim poście podajesz link do tej samej instrukcji

I jeszcze jakiś dodatkowy manual odnośnie extroota by się przydał

12

Odp: Edimax 3G 6200n

http://ecco.selfip.net/attitude_adjustment/ramips/

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

13

Odp: Edimax 3G 6200n

Wgrałem obraz z podanego linku. jest o tyle lepiej że router się podniósł i przydzielił mi adres ip z klasy 192.168.1.x
ale niestety nie mogę wbić się na jego stronę konfiguracyjną

Czy jakaś instrukcja odnośnie extroot

14

Odp: Edimax 3G 6200n

Jest na eko.one.pl. To czysty openwrt bez gui, więc nic dziwnego że nie możesz wejść na stronę konfiguracyjną smile

http://eko.one.pl/?p=openwrt-attitude-adjustment#ramips

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

15

Odp: Edimax 3G 6200n

dzieki za pomoc, oczywiscie lenistwo wychodzi. wszystko jest ladnie opisane na Waszej stronce. Ja szukalem na openwrt i to mnie zmylilo.
routerek wstal. dostep jest. teraz walcze z konfiguracja. musze go jeszcze do zte mf60 podlaczyc przez wifi jako zrodlo internetu.

16

Odp: Edimax 3G 6200n

http://eko.one.pl/?p=openwrt-ath9k#trybapclientwisp

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

17

Odp: Edimax 3G 6200n

Nie wiem co robię nie tak ale niestety nie działa klient wisp. próbowałem również opcji ze sterownikiem relayd i też nie chce to działać. w statusie wygląda na to że router uzyskuje połączenie przez wifi ale niestety komputer podłączony przez lan nie dostaje ip, jak się wprowadzi z reki to też nie widzi łącza z wisp

18

Odp: Edimax 3G 6200n

W sensie apclient sam/zwykły nie działa?

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

19

Odp: Edimax 3G 6200n

Ustawiam APClient WISP i nie mam routingu. Dodatkowo próbowałem z Bridget Client i to też nie chce działać.
Na portach LAN nie mam dostępu do łącza z AP

20

Odp: Edimax 3G 6200n

Pokaż

uci show wireless
uci show network

Dla zwykłego klienta jak to zrobiłeś.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

21

Odp: Edimax 3G 6200n

root@OpenWrt:~# uci show network
network.loopback=interface
network.loopback.ifname=lo
network.loopback.proto=static
network.loopback.ipaddr=127.0.0.1
network.loopback.netmask=255.0.0.0
network.lan=interface
network.lan.ifname=eth0.1
network.lan.type=bridge
network.lan.proto=static
network.lan.ipaddr=192.168.1.1
network.lan.netmask=255.255.255.0
network.lan.macaddr=00:1f:1f:f1:99:a8
network.wan=interface
network.wan.ifname=eth0.2
network.wan.proto=static
network.wan.ipaddr=192.168.0.5
network.wan.netmask=255.255.255.0
network.wan.macaddr=00:1f:1f:f1:99:a9
network.@switch[0]=switch
network.@switch[0].name=rt305x
network.@switch[0].reset=1
network.@switch[0].enable_vlan=1
network.@switch_vlan[0]=switch_vlan
network.@switch_vlan[0].device=rt305x
network.@switch_vlan[0].vlan=1
network.@switch_vlan[0].ports=0 1 2 3  6t
network.@switch_vlan[1]=switch_vlan
network.@switch_vlan[1].device=rt305x
network.@switch_vlan[1].vlan=2
network.@switch_vlan[1].ports=4  6t


root@OpenWrt:~# uci show wireless
wireless.radio0=wifi-device
wireless.radio0.type=mac80211
wireless.radio0.channel=3
wireless.radio0.hwmode=11ng
wireless.radio0.macaddr=00:1f:1f:f1:99:a8
wireless.radio0.htmode=HT20
wireless.radio0.ht_capab=GF SHORT-GI-20 SHORT-GI-40 RX-STBC1
wireless.radio0.txpower=30
wireless.radio0.country=00
wireless.@wifi-iface[0]=wifi-iface
wireless.@wifi-iface[0].device=radio0
wireless.@wifi-iface[0].network=wan
wireless.@wifi-iface[0].mode=sta
wireless.@wifi-iface[0].encryption=psk2
wireless.@wifi-iface[0].ssid=aaaaaaa
wireless.@wifi-iface[0].key=xxxxxxx
wireless.@wifi-iface[0].disabled=1


co rozumiesz przez zwykłego klienta?

22

Odp: Edimax 3G 6200n

wireless.@wifi-iface[0].disabled=0

bo w ten sposób to radio wyłączyłeś...

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

23

Odp: Edimax 3G 6200n

Właśnie mi się udało.
usunąłem konfigurację wifi i w luci wybrałem połącz do wyszukanej sieci i wreszcie ruszyło

a to wireless.@wifi-iface[0].disabled=0 przy ostatnich zabawach się wyłączyło i nie zmieniłem

24

Odp: Edimax 3G 6200n

Witam

Miałem zinstalowany AA na tym sprzęcie z exrootem lecz po kilku wyłączeniach prądu wszystko się wysypało i router nie startował. Zatrzymywał się w bootloaderze. "Przywróciłem" mu oryginalny soft przez tftp i teraz zaczął się problem gdyż nie mogę zalogować się do niego. Próbuję się zalogować i dostaję okno do logowania wpisuję standardowego usera i hasło i nic. Nie mogę się dostać do panelu. http://router/syscmd.asp też nie reaguje. Czy od strony UART da radę go przywrócić do życia? Generalnie router przyisuje adresy, wygląda jakby wysypało się gui.

25

Odp: Edimax 3G 6200n

O strony uarta, przez bootloader tak, możesz wgrać. Pamiętaj że zawsze on ma ten swój tryb reanimacyjny po którym możesz nowy soft wgrać.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.