Temat: Dostęp do zasobów NSA z drugiego routera

Witam. Mam taki problem że do 1043 mam podpięty NSA z filmami. Niestety brakło mi już w nim portów i podpięty jest dodatkowo do niego router Linksys i dopiero do niego podłączony telewizor. Jak zrobić aby DLNA działało prawidłowo?? Bo w tej konfiguracji telewizor nie widzi NSA. W linksysie nie moge wyłączyć jego własnego DHCP bo jak to robie to przestaje mi działać na nim VIOP ( to jest model z wbudowaną bramka). Przypuszczam że jakbym wyłączył jego DHCP i adresy przypisywałby 1043 to wtedy DLNA śmigałoby bez kombinacji.

2

Odp: Dostęp do zasobów NSA z drugiego routera

dlna nie będzie bo rozgłasza się po sieci, więc po prostu nie to nie przechodzi przed tego dodatkowego linksysa.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

3

Odp: Dostęp do zasobów NSA z drugiego routera

ok dzięki za szybką odp. Ale np samba będzie mi działała? bo moge zamienic telewizor z jednym z kompów bo tam nie korzystam z DLNA tylko Samby

4

Odp: Dostęp do zasobów NSA z drugiego routera

Do samby możesz przez ip się wbić, więc o ile routing będzie to tak.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

5

Odp: Dostęp do zasobów NSA z drugiego routera

acha i przy okazji nasuwa sie nowy problem. Jak moge identyfkować poszczególne kompy podpięte do linksysa, za pomocą 1043. Chodzi mi o to że chce je widzieć na TP linku w/g konkretnych adresów tak żebym mógł sprawdzać statystyki i przypisać im określoną ilość pasma. Da się tak mieć nad nimi nadzór??

6

Odp: Dostęp do zasobów NSA z drugiego routera

A ten linksys robi za router? To nie zobaczysz bo wszytko idzie z mac linksysa.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

7

Odp: Dostęp do zasobów NSA z drugiego routera

no tak niestety robi za router, tak jak już pisałem chciałem wyłączyć mu dhcp i mieć adresy z tp linka ale wtedy VOIP nie chce działać, ot taka złośliwość producenta. Czyli zostaje jedynie jakiś porządny switch zastosować