Temat: alix 2d13 i jffs2 na karcie kingston cf/16gb-s2
podłączyłem kartę do PC przez adapter CF-->IDE i przeniosłem obraz squash.image za pomocą komendy w stylu: dd if=openwrt-x86-squashfs.image of=/dev/sda.
Włożyłem kartę do aliksa i podpiąłem się kablem null modem pod com1 pod Windows XP. Uruchomiłem Hyper terminal i podłączyłem zasilanie płyty. System zaczął startować, niestety stoi długo na:
jffs2_scan_eraseblock(): End of filesystem marker found at 0x0
jffs2_build_filesystem(): unlocking the mtd device... done.
jffs2_build_filesystem(): erasing all blocks after the end marker... done.
mini_fo: using base directory: /
mini_fo: using storage directory: /jffs
tworzenie partycji jffs....czekam, czekam i czekam...
1. ile to może trwać dla 16gb? czy to będzie tylko takie 1 razowe czekanie?
2. czy mogę za pomocą fdisk pod linuksem utworzyć najpierw 2 partycję.
np. 2gb i 14gb. Potem wydać polecenie: dd if=openwrt-x86-squashfs.image of=/dev/sda1
Nadpisując obraz tylko na 1 partycję. Pytam, bo nie wiem czy tak można. 2 partycja /dev/sda2 miała by system ext2 lub jakiś inny (tylko nie jffs2)