1

Temat: Lede i NAT Loopback

Witam.

Mam Lede 17.01-SNAPSHOT, r3566-98c003e na TL-WDR4300 v1, m.in. ddns, serwer www, ftp, Ip do mac, przekierowane porty itd. wszystko działa smile.
Czytam to https://forum.supla.org/viewtopic.php?p=29999#p29999 #1 ostatnia kropka w tym punkcie "Ustawiamy NAT Loopback" i zastanawiam się czy ja mam to zrobione? jeśli nie to co należy zrobić?

O NAT Loopback wyczytałem tyle.
Allow NAT Loopback: Jeśli zaznaczone, to router pozwala urządzeniom z sieci lokalnej na dotarcie do innych urządzeń w sieci lokalnej poprzez adres WAN routera i odpowiednio skonfigurowane przekierowania portów. Jeśli odznaczone, urządzenia mogą kontaktować się z innymi urządzeniami w sieci lokalnej tylko po adresach lokalnych.

TP-Link TL-WDR4300 Mod, CPU 700MHz, Flash 16 MB, Gargoyle 1.5.11.4, extroot + dysk zewnętrzny Samsung (S2), kamerka MS LifeCam HD-5000
TP-Link TL-WR1043ND Mod, RAM 64 MB, chłodzenie pasywne, Gargoyle 1.5.10.14, extroot, kamerka Logitech HD Webcam C270

2

Odp: Lede i NAT Loopback

Poczytaj: https://morfikov.github.io/post/nat-ref … w-openwrt/

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

3

Odp: Lede i NAT Loopback

Przeczytałem i z tego co rozumiem to NAT Loopback jest uruchomiony w openwrt automatycznie a to za sprawą src_dport.
Czyli skoro mam zrobione np. takie przekierowania portów to NAT Loopback powinien działać?. Można to sprawdzić jakąś komendą?

config redirect 'redirect_enabled_number_0'
    option name 'supla'
    option src 'wan'
    option dest 'lan'
    option family 'ipv4'
    option proto 'tcp'
    option src_dport '80'
    option dest_ip '192.168.2.10'
    option dest_port '80'

config redirect 'redirect_enabled_number_1'
    option name 'supla_ssl'
    option src 'wan'
    option dest 'lan'
    option family 'ipv4'
    option proto 'tcp'
    option src_dport '443'
    option dest_ip '192.168.2.10'
    option dest_port '443'

TP-Link TL-WDR4300 Mod, CPU 700MHz, Flash 16 MB, Gargoyle 1.5.11.4, extroot + dysk zewnętrzny Samsung (S2), kamerka MS LifeCam HD-5000
TP-Link TL-WR1043ND Mod, RAM 64 MB, chłodzenie pasywne, Gargoyle 1.5.10.14, extroot, kamerka Logitech HD Webcam C270

4

Odp: Lede i NAT Loopback

Będąc w lanie spróbuj odwołać się do adresu wan na port 80 czy 443. Jeżeli dostaniesz stronę to wszystko gra.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

5

Odp: Lede i NAT Loopback

w luci  to tez jest  = zakładka ZAPORA  >> tam wejdz  na  swoje przekierowanie EDYCJA  > Ustawienia Zaawansowane   i tam  sprawdz czy masz  wstawiony  ptaszek   przy Włącz NAT Loopback