1

Temat: Wybieraczka obrazów - Firmware wizard

Panowe (i Panie),
nie mój projekt, ale szybko zaadoptowałem go dla siebie. Oryginalne ogłoszenie o tym jest tu: https://forum.lede-project.org/t/firmware-wizard/9039 a ja dodałem to do swojego repo: http://dl.eko.one.pl/firmware

Do czego to służy? Do łatwego wyboru obrazów dla danego routera. Wybiera się producenta, model i wyświetla się lista dostępnych obrazów które można pobrać. Projekt nie jest idealny, nie jest spójny wizualnie z resztą *eko.one.pl, ale jak na kilka minut zabawy może być. W co to się przekształci jeszcze nie wiem, czy zostanie na stałe - jeszcze nie wiem. Nie ma też tam wszystkich routerów. Podoba mi się pomysł tego, więc zobaczymy co będzie dalej.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

2

Odp: Wybieraczka obrazów - Firmware wizard

czy to wina starej przeglądarki na ubuntu 12.04 (tylko Gargoyle jest niby dostępne)

https://zapodaj.net/e8f00c25d5de6.png.html

* WNDR 4300v2 * ||  * Xiaomi Miwifi Mini * || Netgear R6220 *
* DVBT2 - T230C *

3

Odp: Wybieraczka obrazów - Firmware wizard

Błąd wybieraczki jest, już zgłosiłem. Źle parsuje numer wersji, na liście jest też r3566, jak to wybierzesz to będą kolejne obrazy. Pisałem - nie mój projekt smile

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

4

Odp: Wybieraczka obrazów - Firmware wizard

Cezary
wiem smile a ja tylko spytałem czy to wina starej przeglądarki, bez oskarżania projektu (czy Ciebie) o wstawianie złego kodu smile
Jak się rozwinie to być może nie będzie zbędnych pytań: "Który obraz mam wgrać? Factory czy ... ? big_smile"

* WNDR 4300v2 * ||  * Xiaomi Miwifi Mini * || Netgear R6220 *
* DVBT2 - T230C *

5

Odp: Wybieraczka obrazów - Firmware wizard

Spokojnie, i tak pytania będą. Tym razem "pokazało mi obraz do pierwszej instalacji. Czy na pewno mam zainstalować bo nie chciał bym uwalić routera..."

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

6 (edytowany przez mar_w 2017-11-25 21:22:41)

Odp: Wybieraczka obrazów - Firmware wizard

A jak się wybierze r3566 to wyskakują wersje np "Luci stable" dla wszystkich innych rewizji. Dopiero nazwa pliku mówi, który to router bo na przyciskach nie ma o tym mowy.

https://zapodaj.net/697fc949d2ccd.png.html

* WNDR 4300v2 * ||  * Xiaomi Miwifi Mini * || Netgear R6220 *
* DVBT2 - T230C *

7

Odp: Wybieraczka obrazów - Firmware wizard

Mówiłem, błąd wybieraczki smile

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

8

Odp: Wybieraczka obrazów - Firmware wizard

Naprawili smile

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

9

Odp: Wybieraczka obrazów - Firmware wizard

Powiem tak: rewelacja - wg Mnie dużo pytań powinno cię ominąć Cezary - wyklikuje się to to to i to i już się ma oprogramowanie, bardzo wygodna sprawa i jestem na TAK dwoma rękami smile

10

Odp: Wybieraczka obrazów - Firmware wizard

Genialne. Pozostaje dopasować wizualnie do reszty strony i będzie niesamowicie przydatnym narzędziem.

WinISO.pl - Archiwum polskich wersji systemów Windows, Windows Serwer i Office

11

Odp: Wybieraczka obrazów - Firmware wizard

Dobra, trochę dostosowałem wygląd, dodałem opisy czym są poszczególne nazwy oraz linki do opisów zawartości obrazów. Trochę pracy jeszcze przede mną, ale to spokojnie na tygodniu.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

12

Odp: Wybieraczka obrazów - Firmware wizard

Podoba Mnie się to smile język angielski i niemiecki dodasz bo teraz nie zmienia opisów stabilny itd i gitara jak dla Mnie, a tobie wg Mnie dużo pytań itd spadnie z głowy bo teraz to dzieciniada sobie firmware znaleźć i ściągnąć poprzez te wybory smile

13

Odp: Wybieraczka obrazów - Firmware wizard

Albo mi się wydaje albo https://dl.eko.one.pl/firmware/ nie działa.

14

Odp: Wybieraczka obrazów - Firmware wizard

Jak byś czytał też inne posty to byś widział że dl.eko.one.pl ma czkawkę.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

15

Odp: Wybieraczka obrazów - Firmware wizard

Cezary a nie zastanawiałeś się czasem nad dodaniem mirrora dla swoich obrazów?

WinISO.pl - Archiwum polskich wersji systemów Windows, Windows Serwer i Office

16

Odp: Wybieraczka obrazów - Firmware wizard

Ja nie. Są natomiast ludzie którzy codziennie to synchronizują po rsyncu. Co najmniej z 5 różnych witryn...

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

17

Odp: Wybieraczka obrazów - Firmware wizard

Cezary napisał/a:

Ja nie. Są natomiast ludzie którzy codziennie to synchronizują po rsyncu. Co najmniej z 5 różnych witryn...

yhmmm, to dobrze

WinISO.pl - Archiwum polskich wersji systemów Windows, Windows Serwer i Office

18

Odp: Wybieraczka obrazów - Firmware wizard

Cezary napisał/a:

Ja nie. Są natomiast ludzie którzy codziennie to synchronizują po rsyncu. Co najmniej z 5 różnych witryn...

Czy możesz zapodać te witryny? Chciałbym ściągnąć starsze obrazy...

Linksys WRT3200ACM (Gargoyle)
PC Engines APU.4C4 Platforma 4x i211AT LAN, 4GB RAM, AMD GX-412TC CPU (Gargoyle)
Tp-link 1043NDv2 (Gargoyle)

19

Odp: Wybieraczka obrazów - Firmware wizard

Ja widzę ip hostów, a nie są to witryny dostępne pod taką nazwą w internecie. Coś w rodzaju - widzisz IP chmury, ale jakie tam serwisy stoją tego nie wiesz.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.