1

Temat: Linksys EA8300 vs ASUS RT-AC68U

Cześć. Mój TP-Link TL-WDR4300 ostatnio szwankuje, więc chyba nadszedł czas na zmianę routera. Zastanawiam się nad Linksys EA8300 lub ASUS RT-AC68U. Czy ktoś mógłby wskazać, który lepiej kupić? Pod router będzie podpiętych ok. 10 urządzeń (komputery, telefony, TV, drukarka etc.). Moje wymagania wobec sprzętu są dość skromne - internet, komunikacja pomiędzy urządzeniami, serwer DLNA. Do urządzenia podpięty będzie dysk 2TB USB 3.0, z którego mam zamiar oglądać filmy na TV.

2

Odp: Linksys EA8300 vs ASUS RT-AC68U

Mam wrażenie że na złym forum pytasz. Na chwilę obecną żaden z nich nie jest wspierany w pełni przez openwrt, więc możesz o nich zapomnieć. A jeżeli w ogóle pytasz który z niech i nie pod openwrt to... złe forum wybrałeś. Na openrouter.info zapraszam.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

3 (edytowany przez mdma 2018-04-18 14:41:20)

Thnx! podbiję do nich smile Sprzęt dobry, wiec mam nadzieję, że kiedyś będzie można zainstalować na nich LEDE.

4

Na asusie już możesz, ale to broadcom i brak jest sterowników do wifi, więc nic ci po nim. EA8300 to nowy ipq, więc że będzie soft jest pewna nadzieja. Ale to trzeba czekać aż któryś deweloper go będzie miał i dorobi wsparcie.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

5

Imformacje na temat tych routerów znajdziesz na openlinksys.info. Poczytaj o tomato/fresh tomato i rmerlin.

rt-ac56u tomato, wdr3600@16MB flash/u-boot pepe2k/lede, wt3020f@16MB flash/e3372s/gargoyle, wr841n@16MB flash/64MB ram/u-boot pepe2k/lede

6

Żeby nie zakładać nowego tematu, już trwają prace nad softem do EA8300

https://openwrt.org/inbox/linksys/linksys_ea8300