1 (edytowany przez mjab 2018-07-05 14:02:02)

Temat: OpenWRT + USB Bluetooth + żarówka 230v RGB BT

Witam,

kupiłem żarówkę sterowaną z smartphone (Android) przez bluetooth działa super. I pomyślałem że gdyby router z OpenWRT miał podłączony do portu USB moduł bluetooth 4.0 to był by w stanie komunikować się z tą żarówką i nią sterować. A wtedy można nią sterować np. przez Internet, albo napisać skrypt bash który ją zautomatyzuje. Skoro umie to telefon, to tym bardziej powinien router?

Tylko moje pytanie brzmi, czy jest jakiś projekt który to rozwiązał i jak to zrobić? tongue


Zdjęcie opakowania

2

Odp: OpenWRT + USB Bluetooth + żarówka 230v RGB BT

Trzeba było kupić żarówkę wifi np. od Sonoff'a Mniej roboty i wygodne sterowanie. Np poprzez Espeasy lub Tasmota.

3

Odp: OpenWRT + USB Bluetooth + żarówka 230v RGB BT

ok, ale BT przecież tez obsługuje OpenWRT? A chciałbym połączyć to w cały projekt inteligentnego domu który rozwijam na OpenWRT od 2 lat.

Mam już sterowanie zamkami w drzwiach, rolety na oknach czy po prostu oświetlenie (za zasadzie przekaźników), ogrzewanie niezależne na każdy pokój, jednak żarówki na BT znacznie ułatwiają sprawę bo kosztują ok 16 PLN za szt. i nie muszę specjalnie kablować mieszkania.

Napisałem własną aplikację na Android do mojego systemu, chciałbym dodać do tego żarówki.

Wie ktoś jak taką żarówkę sprzężyć z OpenWRT?

4

Odp: OpenWRT + USB Bluetooth + żarówka 230v RGB BT

Bluetooth to tylko nośnik. Wiesz po jakim profilu BT to gada? Może robi po prostu seriala po którym możesz po telnecie pogadać z żarówką lub ma jakieś inne api. Ale to już musisz wiedzieć z czym ta żarówka rozmawia.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

5

Odp: OpenWRT + USB Bluetooth + żarówka 230v RGB BT

Najszybciej byłoby napisać apke korzystając z blueza i jego API dbus'owego.