1

Temat: OpenWrt i OpenVPN Client - konfiguracja bramy...

Witam,

posiadam 2 routery na 2 innych łączach z OpenWRT. Jeden jest serwerem OpenVPN a drugi klientem. Wszystko jest ładnie spięte razem i działa.

Problem polega na tym że gdy korzystam z internetu na np. laptopie połączonym do routera klienta to mam w sieci Internet IP routera serwera. Chciałbym widzieć zasoby sieci po stronie routera serwera, ale internet już pobierać łączem podłączonym do routera klienta. Tunel ma służyć tylko do wymiany danych lokalnych.

Nie mam pojęcia jak to zrobić.


Sam router serwer pozwala na dostęp do sieci Internet przez tunel, bo są też połaczone z nim telefony (Android) i te mają już korzystać z internetu za pomocą tunelu (to działa teraz ok).


Mam nadzieję że napisałem to na tyle jasno że zrozumiesz mój kłopot tongue

2

Odp: OpenWrt i OpenVPN Client - konfiguracja bramy...

Nie, nie napisałeś jasno. Nie chcesz trasy domyślnej przez tunel dla jednego z komputerów, tak?

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

3

Odp: OpenWrt i OpenVPN Client - konfiguracja bramy...

Dokładnie, router jako jedyny ma nie używać tunelu jako domyślnej bramy.

4

Odp: OpenWrt i OpenVPN Client - konfiguracja bramy...

Robisz odpowiednio konfigurację serwera openvpn tzw client_config_dir. Innym wysyłasz trasę domyślną a temu jednemu nie...

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

5

Odp: OpenWrt i OpenVPN Client - konfiguracja bramy...

Konkretnie jak to zrobić? Bo szukam tyle czasu i nie znalazłem tongue

6

Odp: OpenWrt i OpenVPN Client - konfiguracja bramy...

Pierwszy link w google po wpisaniu ccd openvpn: https://openvpn.net/index.php/open-sour … howto.html

Rodział: Including multiple machines on the client side when using a routed VPN (dev tun)

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.