Temat: Jaki router powinienem kupić aby wgrać gargoyle

Pytanie jak w temacie.Obecnie posiadam tp-linka tl-wr1043nd z 64 mb ramu. Szukam czegoś z podobnymi możliwościami technicznymi.Problem polega na tym że co pewien czas router ten się jakby zawiesza,nie wiem z jakiego powodu i przestaje działać internet.Po odłączeniu zasilania i ponownym załączeniu wszystko wraca do normy.Wcześniej problem ten nie występował.

2 (edytowany przez kiko80 2018-06-17 17:05:49)

Odp: Jaki router powinienem kupić aby wgrać gargoyle

AD1 https://eko.one.pl/routerdatabase/
AD2 Rozbierz router i zobacz czy w środku wszystko ok

3

Odp: Jaki router powinienem kupić aby wgrać gargoyle

Problem trochę ideologiczny - oficjalnie nie ma gargoyle opartego na nowych wydaniach openwrt, więc liczba nowych urządzeń na których działa gargoyle jest bardzo ograniczona. Z tych bardziej wydajnych na którym działa gagroyle to linksysy wrt1200/wrt1900/wrt3200, ale jakoś sterowników w poprzednim wydaniu openwrt była taka sobie.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

4

Odp: Jaki router powinienem kupić aby wgrać gargoyle

kiko80 napisał/a:

AD1 https://eko.one.pl/routerdatabase/
AD2 Rozbierz router i zobacz czy w środku wszystko ok

To znaczy na co mam zwrócić uwagę jak go rozbiorę ?




Cezary napisał/a:

Problem trochę ideologiczny - oficjalnie nie ma gargoyle opartego na nowych wydaniach openwrt, więc liczba nowych urządzeń na których działa gargoyle jest bardzo ograniczona. Z tych bardziej wydajnych na którym działa gagroyle to linksysy wrt1200/wrt1900/wrt3200, ale jakoś sterowników w poprzednim wydaniu openwrt była taka sobie.

Przepraszam ale nie kumam o co chodzi z tą jakością sterowników. Czy to znaczy że router nie będzie działał zgodnie z przeznaczeniem, czy tez będzie miał jakieś zwiechy ?. Najtańszy z nich to wrt 1200 i wydaje mi się że dla mnie zupełnie wystarczający.

5

Odp: Jaki router powinienem kupić aby wgrać gargoyle

To znaczy że wifi może ci zrywać lub będzie mało kiepską wydajność jeżeli chodzi o transfery.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

6

Odp: Jaki router powinienem kupić aby wgrać gargoyle

To ja dziękuje za taki sprzęt za tyle kasy i jeszcze żeby mi zrywał połączenie. Wobec powyższego jaką mam alternatywę ?.Wiem że to nie na temat,ale mógłbyś mi powiedzieć co np. sądzisz o tym routerze:

Router-WiFi-AC-Gigabit-AVM-FRITZBox-4040/110

7

Odp: Jaki router powinienem kupić aby wgrać gargoyle

Nic nie sądzę. Jest wspierany przez openwrt ale nie miałem go ręku.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

8

Odp: Jaki router powinienem kupić aby wgrać gargoyle

No nic, dziękuje i za tyle i za poświęcony czas.