1

Temat: Proftpd - LEDE

Witam.

Problem z poprawnym działaniem Proftpd?
1. Sprzęt ZyXEL NBG6716 + Lede-17.01-snapshot-r3566-98c003e + skompilowany Proftpd_1.3.5-1_mips_24kc.ipk
Wszystko niby dobrze skonfigurowane, Proftpd na starcie błędów nie wywala. Sprzęt stoi u siostry, połączenie internet z Multimedia.

2. Ja łączę od siebie siebie z domu, także internet z Multimedia za pomocą Total Commander w trybie pasywnym.
Połączenie udaje się nawiązać jednak Total Commander wywala komunikat 425 unable to build data connection connection refused. Próbowałem połączenie w trybie aktywnym i bez zmian.
Efektem jest że nie listuje mi plików i katalogów. Np. mogę utworzyć ale ich nie widzę.

3. Ciekawe jest to, że jeśli ja do połączenia z siostry ftp nie użyję mojego internetu z multimedia tylko np. LTE Plus to wszystko działa.


Może znalazłem potencjalne rozwiązanie problemu https://forum.slackware.pl/viewtopic.ph … amp;t=3477

"Pozwól na połączenia z portem 20 tcp."
modprobe ip_conntrack_ftp
iptables -I INPUT 1 -m state --state ESTBALISHED,RELATED -j ACCEPT
+ przepuszczenie na port 21 --state NEW
portu 20 nie trzeba ruszac nim zajmie sie juz ip_conntrack_ftp

Tylko nie wiem jak to zastosować na Lede.

TP-Link TL-WDR4300 Mod, CPU 700MHz, Flash 16 MB, Gargoyle 1.5.11.4, extroot + dysk zewnętrzny Samsung (S2), kamerka MS LifeCam HD-5000
TP-Link TL-WR1043ND Mod, RAM 64 MB, chłodzenie pasywne, Gargoyle 1.5.10.14, extroot, kamerka Logitech HD Webcam C270

2

Odp: Proftpd - LEDE

ESTBALISHED,RELATED jest domyślnie. Otwórz tylko na firewallu port 21 jak już ew w konfigu ustaw sobie na stałe zakres portów od passive mode i je też otwórz na firewallu.

Ale jak pisałeś - na lte działa....

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

3

Odp: Proftpd - LEDE

Czy w /etc/proftpd.conf
mam zostawić Port    21
i pod spodem dopisać np:
PassivePorts    34000 34500

Natomiast w /etc/config/firewall
jak zapisać zakres portów, może tak?

config rule
    option name 'proftpd'
    option src 'wan'
    option target 'ACCEPT'
    option proto 'tcp'
    option dest_port '34000:34500'

TP-Link TL-WDR4300 Mod, CPU 700MHz, Flash 16 MB, Gargoyle 1.5.11.4, extroot + dysk zewnętrzny Samsung (S2), kamerka MS LifeCam HD-5000
TP-Link TL-WR1043ND Mod, RAM 64 MB, chłodzenie pasywne, Gargoyle 1.5.10.14, extroot, kamerka Logitech HD Webcam C270

4

Odp: Proftpd - LEDE

tak/tak

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

5

Odp: Proftpd - LEDE

I o kmod-nf-nathelper nie zapomnij.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

6

Odp: Proftpd - LEDE

Cezary napisał/a:

I o kmod-nf-nathelper nie zapomnij.

Nie wiem co to i czy potrzebne jeszcze ponieważ zrobiłem jak pisałem i działa smile Dziękuję!

Instalować jeszcze kmod-nf-nathelper ?

TP-Link TL-WDR4300 Mod, CPU 700MHz, Flash 16 MB, Gargoyle 1.5.11.4, extroot + dysk zewnętrzny Samsung (S2), kamerka MS LifeCam HD-5000
TP-Link TL-WR1043ND Mod, RAM 64 MB, chłodzenie pasywne, Gargoyle 1.5.10.14, extroot, kamerka Logitech HD Webcam C270

7

Odp: Proftpd - LEDE

Jak działa to działa.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.