Temat: AP 5Ghz na Gargoyle

Siema, mam pytanie czy jest gdzieś lista urządzeń 5Ghz które obsługuje Gargoyle by Cezary ?? Planuję wymianę sprzętu na coś co ma 5Ghz ale chciałbym na nim mieć właśnie Gargulca.

pozdrawiam

2

Odp: AP 5Ghz na Gargoyle

Nie, bezpośrednio takiego spisu nie ma. Musisz po prostu zrobić porównanie tego co wspiera gargoyle z tym co ma 5GHz.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

3

Odp: AP 5Ghz na Gargoyle

A może masz lub ktoś ma taki sprzęt najlepiej coś z tp-linka niedrogiego i może polecić ?

4

Odp: AP 5Ghz na Gargoyle

Mam gdzieś wdr3600 który leży u mnie w pudle jeżeli Ci pasuje. Ma 5GHz i jest wspierany przez gargoyle.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

5 (edytowany przez tptomek 2018-03-07 21:02:19)

Odp: AP 5Ghz na Gargoyle

Powiedzcie jak jest z tym Arche C7 V2 bo na oficjalnej stronie Gargoyle w dziale Download jest info:

WARNING 1: Current firmware (1.9.0 and earlier) has been reported to brick recent models of Archer C7 v2 (Early 2016 and later)

Rozumiem że wersja 1.10.X działa normalnie na C7 V1 i V2 pytam się bo zastanawiam się nad tym modelem.

6

Odp: AP 5Ghz na Gargoyle

I mam jeszcze prośbę możecie pomóc w rozszyfrowaniu tych nowych tp-linków np jedni piszę C1200 drudzy C5 i trudno się połapać czy to samo a jak już pisałem chcę coś kupić mocnego co jest wspierane przez gargoyle.

7

Odp: AP 5Ghz na Gargoyle

Taka mała nieścisłość:
Dwupasmowy, gigabitowy router bezprzewodowy AC1200, Archer C1200: https://www.tp-link.com/pl/products/det … C1200.html
Dwupasmowy, gigabitowy router bezprzewodowy AC1200, Archer C5: https://www.tp-link.com/pl/products/det … er-C5.html

Archer C1200 to broadcom, zapomnij o nim.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

8 (edytowany przez tptomek 2018-03-07 22:17:01)

Odp: AP 5Ghz na Gargoyle

Ale widzę że jest C5 dostępny do pobrania, proszę też napisać jak macie taką wiedzę czy a jak to kiedy będzie obraz dla C7 w wersji V4 lub 5 ?

9

Odp: AP 5Ghz na Gargoyle

C7v4 jest  dostępny w wersji rozwojowej: http://downloads.lede-project.org/snaps … x/generic/

Jak poczekasz miesiąc/dwa to może z tego wersja stabilna będzie.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

10

Odp: AP 5Ghz na Gargoyle

Sorki nie chcę narzekać ale dlaczego Gargoyle ma takie opóźnienia openwrt już dawno jest V4 i dużo innych modeli które Gargoyle nie ma.

11

Odp: AP 5Ghz na Gargoyle

Ponieważ gargoyle ma kilka rzeczy których nie ma w openwrt i które trzeba przepisać. A ich twórca ma inne rzeczy na głowie niż utrzymywanie tego na bieżąco. Więc dopóki nie zostaną one przepisane to nie będzie też gargoyle opartego o nowe środowisko.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

12

Odp: AP 5Ghz na Gargoyle

Jak masz info to napisz na jakim to jest etapie http://downloads.lede-project.org/snaps … actory.bin z linka wyżej co podałeś.

Proszę napisz czy opernwrt ma możliwość łączenia się z ISP poprzez wifi i nadawanie wifi w domu oraz jak jest z obsługą modemu LTE ??

Mam możliwość zakupu w przyzwoitej cenie wersji V4 i nie wiem czy brać.

13

Odp: AP 5Ghz na Gargoyle

tptomek napisał/a:

Jak masz info to napisz na jakim to jest etapie http://downloads.lede-project.org/snaps … actory.bin z linka wyżej co podałeś.

Nie mam żadnego info, nie miałem tego urządzenia.

Proszę napisz czy opernwrt ma możliwość łączenia się z ISP poprzez wifi i nadawanie wifi w domu oraz jak jest z obsługą modemu LTE ??

Tutaj to już trochę przesadziłeś. Napisałeś to tak jak byś zobaczył openwrt pięć minut temu. Tak, ma od zawsze.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

14

Odp: AP 5Ghz na Gargoyle

Generalnie raz go widziałem a tak to tylko Gargoyle który jak by nie było różni się graficznie. Dzięki za info smile

15

Odp: AP 5Ghz na Gargoyle

Nie patrz na openwrt przez pryzmat luci (gui).

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

16 (edytowany przez tptomek 2018-03-11 11:31:22)

Odp: AP 5Ghz na Gargoyle

Hehe to przez komendy to będzie ciężko cokolwiek ustawić ;/

17

Odp: AP 5Ghz na Gargoyle

I tak i nie. 99% da się ustawić z luci, ale nie wiem kim trzeba być żeby chcieć to robić z własnej woli. Szybciej jest z konsoli.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

18

Odp: AP 5Ghz na Gargoyle

Jak w nazwie firmware jest wdr4300-v1- a na urządzeniu pisze 1,7 to jest to samo czy jednak może nie podejść ??

19

Odp: AP 5Ghz na Gargoyle

To jest to samo. Soft v1 pasuje do wszystkich 1.x

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

20

Odp: AP 5Ghz na Gargoyle

Żeby nie zaśmiecać forum napiszę tutaj.

Po pierwsze czym różni się TL-WR1043ND od TL-WDR4300 planuję zamianę na coś niedrogiego co ma 5GHz. Z tego co pisze na oficjalnej stronie to widzę że 4300 jest delikatnie większy. Natomiast nie ma napisanej mocy antenek mają takie same jak 1034ND 5dBi ??? Macie jakieś info może mieliście możliwość korzystania z jednego i drugiego.

Ostatnio czytałem (tutaj na temat C7) że Gargoyle mocno jest ograniczone tzn: ogranicza transfer moje pytanie przy necie do 100Mb czy to jest jakoś mocno odczuwalne pytam bo mam możliwość takiej prędkości. Pytam również bo w przyszłości mam zamiast zakupu C7 V4 a że do wersji V2 jest "działający" dlatego chciałbym mieć jakieś porównanie jak to jest od strony technicznej Gargoyle.

Czytałem również że lepiej zainstalować czyste lede ale ja bez GUI nie dam rady konfiguracji więc czy jest możliwość doinstalowania gui do czystego lede oraz czy on sam w sobie ma obsługę modemu LTE ?

21

Odp: AP 5Ghz na Gargoyle

Idź na http://eko.one.pl/routerdatabase/ wpis tplink, zaznacz wdr4300 i 1043, zrób porównanie. I będziesz widział czym się różnią. O mocy antenek wiesz tyle co napisał producent.  Generalnie wdr3600 ma mniejszy zasięg/moc niż 1043.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

22

Odp: AP 5Ghz na Gargoyle

To że wdr3600 ma mniejszy zasięg wiem bo go miałem ale pytam o wdr4300 sugerujesz że jest to poprawiona wersja 3600 ??
Dzięki za link do strony chociaż z niej za dużo się nie dowiedziałem tylko tyle że 1043ND ma dużo mocniejszy procek.

Powiedz zrezygnować z zakupu 4300 i poczekać lub kupić teraz C7 V4 i czekać na stabilną wersję softu ??

23

Odp: AP 5Ghz na Gargoyle

wdr4300 nie jest poprawioną wersję wdr3600 smile W moim odczuciu to to samo. 4300 to staroć przed kilku lat, nijak się ma do C7.

Nie wiem po co chcesz czekać na "stabilną" wersję. Po prostu wgrywaj i używaj.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.