1

Temat: WDR4300 + Gargoyle + modem 2CA

Witam
jakiś czas temu używałem routera TP Link WDR4300 z wgranym Gargoyle oraz podłączonym przez USB (z aktywnym hubem) modemem Huawei E3276. Z czasem jednak przestało mi to wystarczać, gdyż w sieciach mobilnych pojawiły się stacje z carrier aggregation dla dwóch lub nawet trzech nośnych. W między czasie udało mi się zdobyć router Huawei E5186e-22a który właśnie obsługuję 2CA. Jest to router pochodzący z dystrybucji TMobile a więc ma wgrany ich soft, który jest bardzo ubogi (to czego mi głównie brakuje, to przydzielanie IP według MAC). W związku z tym postanowiłem powrócić do starego, dobrego WDR4300 który teraz spięty jest kabelkiem właśnie z tym routerem Huaweia i działa dobrze. Natomiast w przeciągu 1-2 miesięcy będę mógł dostać kolejny modem/router z obsługą 2CA. Mam do wyboru:
- Huawei E5785Lh-22c, pochodzący z dystrybucji TMobile, a więc jest to router mifi
- Airbox LTE+ Alcatel Y901NB, czyli coś podobnego, pochodzące z dystrybucji Orange
W związku z tym mam pytanie, czy któryś z tych dwóch modemów/routerów będzie mógł współpracować z moim WDR4300 do którego będzie podpięty przez USB (zapewne również z aktywnym hubem)? Ktoś może testował takie rozwiązanie i może podzielić się efektami?

2

Odp: WDR4300 + Gargoyle + modem 2CA

Alcatela omijaj, do E5186 można wgrać inny software na pewno, zobacz na bez-kabli tam jest dużo o tym routerze. W którymś chyba był przydział IP po MAC.

3

Odp: WDR4300 + Gargoyle + modem 2CA

Dlaczego Alcatela omijać? Co z nim nie tak?
Jeśli chodzi o E5186 to czytałem o różnych SW, ale w sumie nigdzie nic konkretnego nie znalazłem, tzn. info, że na którymś SW działa przydział IP po MAC. A nie jest to mój router (tylko służbowy), więc jak już bym się zdecydował na zmiany SW to musiałbym mieć jakiś pewny SW i najlepiej dobrą instrukcję jak go wgrać, a potem wrócić do oryginału. A może ktoś czymś takim jest w stanie się podzielić?

4

Odp: WDR4300 + Gargoyle + modem 2CA

Bo Alcatel jest slaby. Nie na złącz do anten zewnętrznych, diagnostyki sygnału, brak wsparcia żadnego od Alcatela.

5 (edytowany przez intruder 2018-03-01 18:59:18)

Odp: WDR4300 + Gargoyle + modem 2CA

Tu masz dyskusję: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=11&t=45174

Szukaj czy jest soft z bridge jak w modowanym Huawei B525.

Wtedy sobie na Gargoyle ustawisz.

6

Odp: WDR4300 + Gargoyle + modem 2CA

Dzięki za sugestię dotyczącą E5186, ale tak jak pisałem, nie bardzo mogę/chcę tam zmienić soft.
Moje pytanie brzmiało i dalej brzmi, czy ktoś korzysta z modemów/routerów Huawei E5785Lh-22c lub Airbox LTE+ Alcatel Y901NB podłączonych po USB do jakiegoś "normalnego" routera na Gargoyle?

7

Odp: WDR4300 + Gargoyle + modem 2CA

A pomyślałeś ile pójdzie przez USB? Ja uważam że to nie bardzo ma sens.

8

Odp: WDR4300 + Gargoyle + modem 2CA

No wiem, że USB może być ograniczeniem, ale chyba nie aż takim, przycinało net ok. 80Mbps (bo tyle u mnie wyciągam na 2CA).

9

Odp: WDR4300 + Gargoyle + modem 2CA

Z informacji z forum bez-kabli wynika, że w alternatywnym SW dla E5186 jest możliwość ustawienia przypisanie MAC do IP jedynie dla 10 urządzeń, wiec to i tak mnie nie satysfakcjonuje.
No nic, w tej chwili dalej będę korzystał z połączenia E5186 do WDR4300, a jak dostanę nowy modem (E5785 lub tego Alcatela) to spróbuję go podłączyć po USB. Jak będzie działało to super, jak nie to zostanę przy obecnej konfiguracji.

10 (edytowany przez maks87 2018-03-09 21:07:52)

Odp: WDR4300 + Gargoyle + modem 2CA

No i jednak napotkałem na problem czy podłączeniu dwóch routerów między sobą.
Router dostarczający internet z kartą SIM do TMobile to E5186, jego adres to 192.168.0.1
Router WDR4300 z gargoyle ma adres 192.168.1.1.
Port WAN routera WDR4300 podłączony jest to portu LAN z pierwszego routera.
Na podłączonych do WDR4300 urządzeniach (telefony, komputery) czy to po kablu, czy po wifi, wszystko działa. Problem pojawia się gdy podłączam repeater wifi od xiaomi. Do tej pory nie było problemu, sieć wifi bezpośrednio z E5186 wzmacniał i wszystko działało. W tej chwili chcę wzmocnić sieć wifi z WDR4300, w repeaterze konfiguruję wszystko tak jak do tej pory, urządzenia potem łączą mi się z tą wzmocnioną siecią, ale internet nie działa.
Mogę spingować adres 192.168.1.1, mogę również spingować adres portu WAN (np. 192.168.0.100) ale już adresu 192.168.0.1 nie pinguje.
Ktoś ma pomysł co jest nie tak?

A tak wygląda tracert dla podłączenia się do wzmocnionej sieci, a druga przy podłączeniu bezpośrednio do wdr4300.
https://imgur.com/a/8wLch

EDIT: dodam, że problemem raczej nie jest router E5186, ale coś jest nie tak z konfiguracją WDR4300. Zamiast E5186, jako "dawcę" internetu zastosowałem telefon z andridem, a także w kolejnej próbuje modem podpięty pod USB. W każdym przypadku internet na urządzeniach połączonych do WDR4300 działa OK, a do tych podłączonych do repeatera nie działa. Wykonanie tracert lub ping daje taki sam efekt jak na screenie powyżej.

11 (edytowany przez maks87 2018-03-10 21:16:13)

Odp: WDR4300 + Gargoyle + modem 2CA

Problem rozwiązuje się, gdy wyłączę przypisywanie IP do MAC. Wtedy połączony komputer przez repeater ma dostęp do internetu. Natomiast gdy do MAC przypiszę konkretne IP to wtedy nie działa.
A właśnie przypisywanie MAC do IP to jest to na czym mi zależy. Ktoś pomoże?

EDIT: poniekąd udało się osiągnąć to co chciałem, czyli internet działa na urządzeniach podpiętych do wzmacniacza wifi xiaomi, z konfiguracją przypisanie stałego IP na podstawie MAC. Udało się to jednak tylko na oryginalnym SW, na gargoyle niestety to nie działa.