1,226

Odp: Co kupić do OpenWrt? Poradnik kupującego

Wgrałem Gargoyle 1.10.0.2 (r49610) podłączyłem modem E3372 (zwykły) i skonfigurowałem internet na karcie RMB (free LTE).

Internet zestawiłem przy połączeniu ppp i interfejsie /dev/ttyUSB1. Mam jednak dwa pytania:
1. Tryb ppp nie wykorzystuje chyba pełnych możliwości mojego modemu i łącza? Jak przejść na szybszy tryb, ustawić połączenia optymalnie? Przy trybie ncm nie chciał działać.
2. W obecnej wersji Gargoyle nie dostrzegam możliwości ustawienia na stałe trybu LTE? Są inne a tego nie ma? Dlaczego? Jak dodać taką funkcjonalność.

Czytałem forum, szukałem. Problem w tym że większość postów jest z poprzednich lat, mam wrażenie że sporo funkcji zostało już zaimplementowanych do aktualnej wersji oprogramowania i nie ma konieczności instalowania pakietów z 2013 roku. Lepiej zapytać.

1,227

Odp: Co kupić do OpenWrt? Poradnik kupującego

1. ncm musi działać, chyba że masz wyłączone porty związane z ncm. Poszukaj tu na forum o at^setport.
2. Nie ma tego  w gui. Ręcznie w konsoli, zgodnie z poradnikiem: http://eko.one.pl/?p=openwrt-3g#obsugamodemwwtrybiencm

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

1,228

Odp: Co kupić do OpenWrt? Poradnik kupującego

ad.1 Dziękuję. Poszukam na forum.
ad.2 Tu mnie zaskoczyłeś. Taki soft jak Gargoyle i nie ma LTE w gui ??? Jestem zdziwiony w dzisiejszych czasach kiedy wszyscy stawiają na LTE? Nawet fabryczny soft huawei np. z B593 posiada możliwość zmiany z poziomu giu preferowanej sieć na LTE.

1,229 (edytowany przez mar_w 2018-02-20 09:09:13)

Odp: Co kupić do OpenWrt? Poradnik kupującego

Taaa, to podłącz E3372 do tego B593 i ustaw LTE.
Widać brak niezrozumienia pewnych kwestii i zasad działania modemów.

Podpowiedź: lub inaczej zmień w tym B593 wbudowany modem LTE na inny i wymuś temu nowemu tryb LTE.
Fajnie sie mówi jak masz tylko jeden konkretny  typ modemu, a co innego gdy Twój router potrafi obsłużyć kilkadziesiąt typów różnych firm.

A z drugiej strony gdyby Gargoyle kompleksowo obsługiwało tylko jeden typ modemu to byłby płacz, że słaby soft ograniczony tylko do jednego itd....

* WNDR 4300v2 * ||  * Xiaomi Miwifi Mini * || Netgear R6220 *
* DVBT2 - T230C *

1,230

Odp: Co kupić do OpenWrt? Poradnik kupującego

2. To modem ma LTE nie gargoyle smile, a opcje w gui co najwyżej mają wymuszenie danego pasma. Ponad to - to tylko gui, z poziomu konsoli możesz zrobić jak chcesz i co chcesz.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

1,231

Odp: Co kupić do OpenWrt? Poradnik kupującego

Panowie nie linczujcie nowicjusza za zadawanie pytań.

Powiedzmy sobie szczerze kto z osób korzystających z internetu komórkowego zadowala się dzisiaj pasmem 2G? Wszyscy dążymy do tego aby wycisnąć z sieci ile się da, podnosząc komfort użytkowania.

Nie czepiam się tylko dzielę przemyśleniami.
Piszę że byłem zaskoczony kiedy podpinając modem LTE do routera nie znalazłem wymuszenia szybszego pasma z poziomu gui.

Nie znam się na modemach nie będę się mądrzył.
Nie wiedziałem że każdy modem trzeba rozpatrywać z osobna. Na tomato o ile dobrze pamiętam wpiąłem modem, wymusiłem lte i działało.

Z tego co piszecie, rozumiem że mam modem który z poziomu gui  nie pozwala na takie ustawienie. Inne model pozwalają na wymuszenie lte z poziomu gui?

... Tylko po co to wymuszenie 2G z poziomu gui które mam?

1,232

Odp: Co kupić do OpenWrt? Poradnik kupującego

2G akurat nadal często używane jest telemetrii danych.

Widzisz, piszesz o tomato. A tu podpinasz modem i działa sam w lte - bez żadnego wymuszania i wybierania czegokolwiek. Nie wiem czemu tak bardzo zależy ci na czymś takim jak wymuszenie lte z gui - jak już raz to zrobiłeś i podłącz i masz lub zdaj się na automatykę modemu, nie musisz tego robić zawsze.

Różnica pomiędzy ppp a ncm to sposób połączenia z modemem, nie wymuszenie technologi modemu.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

1,233

Odp: Co kupić do OpenWrt? Poradnik kupującego

1. W RMB mam jedynie darmowe LTE. Jeśli automatyka modemu uzna że sygnał jest jest za słaby przełączy mnie na 3G. Wchodzę w inne rozliczanie. Chciałbym tego uniknąć i mieć możliwość kontrolowania (szybkiej zmiany) wyboru pasma. Nie wszędzie jest lte z zadowalającym poziomem sygnału.
Jeśli wymuszę lte to czy kolejna zmiana i powrót do automatyki również odbywa się przez konsolę?

2. Tomato domyślnie także było ustawione z automatyką modemu. Soft daje tylko możliwość ręcznego zmiany trybu pracy z poziomu gui. Nie zastanawiałem się jaki mam modem? Działało.

3. Czy inne modemy lte mają możliwość wybory pasma lte z poziomu gui w gargoyle?

1,234 (edytowany przez Cezary 2018-02-20 10:57:13)

Odp: Co kupić do OpenWrt? Poradnik kupującego

1. tak, raz wprowadzone ustawienia są zapamiętywane przez modem, więc jak raz ustawisz tylko lte to modem to pamięta dopóki nie dostanie następnego polecenia zmiany sposobu łączenia. Domyślnie gargoyle nie wysyła żadnego polecenia żeby zmienić technologię
3. nie.

PS. zainstaluj sobie moje mifi to będziesz miał wybór technologi dla ncm. Choć jak pisałem - jeżeli modem to ma ustawione to pamięta to i nie ma potrzeby strzelać do niego za każdym razem.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

1,235

Odp: Co kupić do OpenWrt? Poradnik kupującego

kompleksowy napisał/a:

Panowie nie linczujcie nowicjusza za zadawanie pytań.

Powiedzmy sobie szczerze kto z osób korzystających z internetu komórkowego zadowala się dzisiaj pasmem 2G? Wszyscy dążymy do tego aby wycisnąć z sieci ile się da, podnosząc komfort użytkowania.

Nie czepiam się tylko dzielę przemyśleniami.
Piszę że byłem zaskoczony kiedy podpinając modem LTE do routera nie znalazłem wymuszenia szybszego pasma z poziomu gui.
...

Sorry, jeśli poczułeś się urażony z mojej strony, ale tak na marginesie pasmo LTE nie zawsze daje lepsze osiągi. czasem przy LTE i RSSI -95dBm mam mega prędkość 2 Mbit/s w tym samym miejscu, gdzie zejście na DC-HSPA+ i RSSI -65 dBm powoduje wzrost prędkości do 6,5 Mbit/s. Sorry, ale jest szybciej.
Inna kwestia to celowe wymuszenie LTE, żeby mieć neta "za darmo".

kompleksowy napisał/a:

...Nawet fabryczny soft huawei np. z B593 posiada możliwość zmiany z poziomu giu preferowanej sieć na LTE....

kompleksowy napisał/a:

...Na tomato o ile dobrze pamiętam wpiąłem modem, wymusiłem lte i działało.

A tutaj nie wyszło z B593 więc szybki unik w stronę tomato...

A jeżeli mam Hilinka/hostless to mogę z GUI tomato zmienić technologię na LTE w modemie???
Bo jeżeli nie, to słaby ten tomato, żeby nie potrafił zmienić technologii w dowolnym modemie smile

* WNDR 4300v2 * ||  * Xiaomi Miwifi Mini * || Netgear R6220 *
* DVBT2 - T230C *

1,236

Odp: Co kupić do OpenWrt? Poradnik kupującego

@mar_w: zły przykład, akurat tomato na broadcomach w ogóle prawie nie działa z hilinkami...

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

1,237

Odp: Co kupić do OpenWrt? Poradnik kupującego

Witam który router wspiera 2.4 i 5 ghz z oprogramowaniem gargoyle.

1,238

Odp: Co kupić do OpenWrt? Poradnik kupującego

Np. wdr3600/4300, archery c5/c7 w odpowiednich wersjach.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

1,239

Odp: Co kupić do OpenWrt? Poradnik kupującego

Tomato używam od jakiegoś czasu i ma swoje zalety. To nie znaczy że zamykam się na inny soft.
Nadarzyła się wreszcie okazja aby na innym sprzęcie zapoznać się z Gargoyle i chętnie to robię.
Już na początku mnogość funkcji robi wrażenie. Nie chce porównywać oprogramowania, chcę się zaznajomić z Gargoyle. Nie wchodźmy w tematy poboczne.

Jaki pakiet doinstalować do Gargoyle aby uzyskać info o używanym w danym momencie paśmie?

1,240

Odp: Co kupić do OpenWrt? Poradnik kupującego

Nie ma takiego dodatku. Chyba że wystarczy Ci technologia i parę innych parametrów - wtedy plugin 3ginfo - masz to w menu "dodatki"

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

1,241

Odp: Co kupić do OpenWrt? Poradnik kupującego

Przeczytałem wątek od początku 2017 i odnoszę wrażenie, że jest co raz gorzej z wyborem. Praktycznie wszystko z wyszukiwarki routerdatabase już nie jest obecne na rynku. Czy coś się da teraz kupić do Openwrt za 200-300 zł bez dłuższych poszukiwań po sklepach: stabilny, w miarę dobry zasięg, dualband (może być tylko N, ale AC mile widziane smile), 4xGbps, w miarę wydajny, żeby kilka torentów go nie uwaliły. Z dwoma LAN jest Xiaomi 3G z Chin, bez dualband jeszcze z trudem można wyrwać 1043nd, bez Gbps  - C59/60. Zostaję tylko C5v1, jak się znajdzie?

Ewentualnie jakiś router wg tych wymagań, ale bez Openwrt możecie poradzić?

1,242

Odp: Co kupić do OpenWrt? Poradnik kupującego

Kup Xiaomi.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

1,243

Odp: Co kupić do OpenWrt? Poradnik kupującego

xiaomi ma tylko 2 lana, a ja mam 3 urządzenia, co mają być podłączone kablem.

1,244

Odp: Co kupić do OpenWrt? Poradnik kupującego

A od czego są switche?

1,245 (edytowany przez Rixer 2018-03-01 20:29:39)

Odp: Co kupić do OpenWrt? Poradnik kupującego

Może jakiś Linksys ? WRT1200AC,WRT1900..,WRT3200..?
https://openwrt.org/toh/views/toh_avail … _*%7E%5D=5

1,246

Odp: Co kupić do OpenWrt? Poradnik kupującego

linksys'y daleko poza budżetem. O switchu nie pomyślałem, ale to jest mało elegańskie :)lub ewentualnie mogę przerobić telewizor na wifi. Ale widzę że miałem racje, praktycznie nie ma wybóru.

1,247

Odp: Co kupić do OpenWrt? Poradnik kupującego

Nie w tym przedziale cenowym. Obecnie każdy sprzedaje albo słabe sprzętowo routery albo wypasione za blisko 1000zł.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

1,248 (edytowany przez 9tysiecy 2018-03-01 21:56:54)

Odp: Co kupić do OpenWrt? Poradnik kupującego

relyt napisał/a:

linksys'y daleko poza budżetem. O switchu nie pomyślałem, ale to jest mało elegańskie :)lub ewentualnie mogę przerobić telewizor na wifi. Ale widzę że miałem racje, praktycznie nie ma wybóru.

Widzisz, albo jedno urządzenie więcej albo telewizor na WiFi albo... nic. Obecnie wybór w takich nowoczesnych routerach jest kiepski.

1,249

Odp: Co kupić do OpenWrt? Poradnik kupującego

Jak ktoś planuje zakup Xiaomi R3G to polecam kupić switch. Ja zakupiłem taki:
https://www.aliexpress.com/item/Tenda-S … 42860.html
Jest to odpowiednik TP-Link TL-SG1008D
https://www.tp-link.com/pl/products/det … 1008D.html
(prawdopodobnie to samo w środku siedzi)
Mnie wyniósł 18.11 USD

Modem: Technicolor CGA2121 (Multimedia)
Router1: Xiaomi Router 3G,          Soft: Gargoyle PL 1.14.0.0 (Built 20230526-1549 git@97d7a844)
Router2: Tp-Link TL-WR1043ND,   Soft: OpenWRT, Gargoyle 1.9.2.2 (r39585)

1,250

Odp: Co kupić do OpenWrt? Poradnik kupującego

Witam ponownie. Idę za ciosem i chciałbym kupić kolejny sprzęt pod Gargoyle.

Tym razem chciałbym zrobić multibridge za pomocą czterech TL-WR741ND.
Założenie jest następujące: Lokalizacja główna to router z tomato lub gargoyle do którego po LAN podpięty jest jeden z tl-wr741nd. W trzech kolejnych lokalizacjach pozostałe tp-linki. Wszystkie tp-linki pracują w trybie mostu sieciowego, adresy IP rozdaje router z lokalizacji głównej. Tp-linki mają podpięte zewnętrzne anteny panelowe.

Czy mogę zrobić taką sieć na gargoyle i tl-wr741nd?