1 (edytowany przez arecki09 2017-11-10 12:18:55)

Temat: Tp-link WR702N brak partycji ART

Witam ponownie
Dostałem do zabawy 702N, wersja 2MB/ 16MB. Chciałbym uruchomić na nim OpenWRT dlatego naszykowałem już ram 64MB i flash 16MB. Problem mam z wyciągnięciem art-a i kolejny 64kB po u-boocie z oryginalnej kości. Oryginalny u-boot nie rozpoznaje komend z hornetu i nie mogę wgrać u-boota pepe2k do flasha. Czy przerabiał ktoś temat i jakimi komendami lub jaką metodą mogę wyciągnąć potrzebne części?

2

Odp: Tp-link WR702N brak partycji ART

Przepraszam za post pod postem. Czy któryś z kolegów posiada backup swojego art-a od 703 i mógłby się podzielić??

3

Odp: Tp-link WR702N brak partycji ART

arecki09 napisał/a:

Witam ponownie
Dostałem do zabawy 702N, wersja 2MB/ 16MB. Chciałbym uruchomić na nim OpenWRT dlatego naszykowałem już ram 64MB i flash 16MB. Problem mam z wyciągnięciem art-a i kolejny 64kB po u-boocie z oryginalnej kości. Oryginalny u-boot nie rozpoznaje komend z hornetu i nie mogę wgrać u-boota pepe2k do flasha. Czy przerabiał ktoś temat i jakimi komendami lub jaką metodą mogę wyciągnąć potrzebne części?

Pokaż jakie masz dostępne polecenia w U-Boot na tym urządzeniu.

arecki09 napisał/a:

Przepraszam za post pod postem. Czy któryś z kolegów posiada backup swojego art-a od 703 i mógłby się podzielić??

Powinieneś użyć danych z oryginalnej kości.

4 (edytowany przez arecki09 2017-11-10 12:28:17)

Odp: Tp-link WR702N brak partycji ART

Przewalczyłem już wgranie u-boota zamiast oryginalnego tylko problem w tym że na końcu flasha nie ma nic (same FFF).
Pewnie vmWorks w innym miejscu przechowuje te ustawienia tylko nie wiem za bardzo w którym sektorze ich szukać.

Wiem że powinna być z oryginału tylko co zrobić jak tych danych nie ma??

5

Odp: Tp-link WR702N brak partycji ART

arecki09 napisał/a:

Przewalczyłem już wgranie u-boota zamiast oryginalnego tylko problem w tym że na końcu flasha nie ma nic (same FFF).
Pewnie vmWorks w innym miejscu przechowuje te ustawienia tylko nie wiem za bardzo w którym sektorze ich szukać.

Zrzuć sobie całą kość i szukaj wystąpienia ciągu znaków ASCII "ABEG12".

arecki09 napisał/a:

Wiem że powinna być z oryginału tylko co zrobić jak tych danych nie ma??

Nigdy nie miałem 702N, nie wiem co tam siedzi ale raczej dane kalibracyjne tam są, może nie zajmują całego sektora i są w innym miejscu.

6 (edytowany przez arecki09 2017-11-10 13:21:52)

Odp: Tp-link WR702N brak partycji ART

W ciągu zaczynającym się od 1F1000 jest ABEG12, czyli jakimś hex edytorem wyciąć 64kB od momentu 1F1000??

7 (edytowany przez kurwicycek 2017-11-10 13:23:02)

Odp: Tp-link WR702N brak partycji ART

W przypadku flasha 2MB partycję art masz od 1F0000 do końca pliku. Z resztą spróbuj wyciąć 64kB od 1F1000 smile.
Aha, przerabiałem kilka takich ruterów i pięknie działają. Można też dolutować gniazdo USB.

8

Odp: Tp-link WR702N brak partycji ART

Właśnie załapałem big_smile
A co z fragmentem 64kB pod u-boocie, są bardzo konieczne??

9

Odp: Tp-link WR702N brak partycji ART

Ja to robiłem tak: kopiowałem osiem razy zawartość (doklejałem do końca pliku) w hexedytorze, na początek wklejałem u-boot od peke2k i potem wgrywałem soft na działającym ruterze przez u-boot. Bez problemów.

10

Odp: Tp-link WR702N brak partycji ART

kurwicycek napisał/a:

Ja to robiłem tak: kopiowałem osiem razy zawartość (doklejałem do końca pliku) w hexedytorze, na początek wklejałem u-boot od peke2k i potem wgrywałem soft na działającym ruterze przez u-boot. Bez problemów.

Wy to naprawdę potraficie sobie utrudnić prostą sprawę smile

Przecież wystarczy wgrać mojego U-Boota, a resztę dograć sobie przez www (firmware, art). A jak już naprawdę chcesz mieć gotowy wsad do wgrania na całą kość, to zamiast bawić się w edytorze hex i machać myszką, wygeneruj go sobie przy pomocy dd.

11

Odp: Tp-link WR702N brak partycji ART

Jak będę w domu to sprawdzę czy wszystko ok. Jeszcze zostaje skompilowanie LEDE pod 16MB smile

12

Odp: Tp-link WR702N brak partycji ART

arecki09 napisał/a:

Jak będę w domu to sprawdzę czy wszystko ok. Jeszcze zostaje skompilowanie LEDE pod 16MB smile

Po co? Wgrywasz zwykły obraz, nic nie trzeba zmieniać, jest dedykowany mtd splitter, sam sobie obliczy rozmiar partycji firmware w locie.

13

Odp: Tp-link WR702N brak partycji ART

Uff, całe szczęście, przyzwyczajenia z 15.01 robią swoje smile

14

Odp: Tp-link WR702N brak partycji ART

arecki09 napisał/a:

Uff, całe szczęście, przyzwyczajenia z 15.01 robią swoje smile

Przecież w 15.01 też to jest.

15

Odp: Tp-link WR702N brak partycji ART

pepe2k napisał/a:

Wy to naprawdę potraficie sobie utrudnić prostą sprawę smile

Przecież wystarczy wgrać mojego U-Boota, a resztę dograć sobie przez www (firmware, art). A jak już naprawdę chcesz mieć gotowy wsad do wgrania na całą kość, to zamiast bawić się w edytorze hex i machać myszką, wygeneruj go sobie przy pomocy dd.

Nie wiem jak inni, ale ja jestem dość biegły we wciskaniu Ctrl+C i Ctrl+V, więc ten sposób wydał mi się najprostszy. Poza tym mam jedynie Windowsa na swoim pececie, a mój tani chiński programator i tak zawsze nagrywa całą kość.

16 (edytowany przez arecki09 2017-11-10 20:46:35)

Odp: Tp-link WR702N brak partycji ART

Dziękuje koledzy za pomoc. Wifi śmiga, USB też już śmiga. Co do wgrywania u-boota kolegi na vm-a to opiszę w kilku punktach:
1. Łączymy się z routerem po Rs-ie.
2. Zatrzymujemy start image  (Ctrl+C)
3. Na komputerze uruchamiamy serwer tftp, ustawiamy adres na sztywno 192.168.1.100, u-boota opisujemy u-boot.bin
4. W routerze wpisujemy komendę: update boot 192.168.1.100 u-boot.bin.
5. Jeżeli wszystko zrobiliśmy dobrze router zaciągnie u-boot i z automatu go wgra gdzie powinien.
6. Wpisujemy komendę: reboot, router się zrestartuje i odpali z nowym u-bootem.

Do stabilnego działania routera trzeba wymienić pamięć Ram na np. 64MB i flash na 8MB bądź 16MB. Co do poszukiwania Ramu polecam wylutowanie z nbox-a 5800, kości pasują idealnie smile

17

Odp: Tp-link WR702N brak partycji ART

arecki09 napisał/a:

Dziękuje koledzy za pomoc. Wifi śmiga, USB też już śmiga. Co do wgrywania u-boota kolegi na vm-a to opiszę w kilku punktach:
1. Łączymy się z routerem po Rs-ie.
2. Zatrzymujemy start image  (Ctrl+C)
3. Na komputerze uruchamiamy serwer tftp, ustawiamy adres na sztywno 192.168.1.100, u-boota opisujemy u-boot.bin
4. W routerze wpisujemy komendę: upgrade boot u-boot.bin 192.168.1.100.
5. Jeżeli wszystko zrobiliśmy dobrze router zaciągnie u-boot i z automatu go wgra gdzie powinien.
6. Wpisujemy komendę: reboot, router się zrestartuje i odpali z nowym u-bootem.

Do stabilnego działania routera trzeba wymienić pamięć Ram na np. 64MB i flash na 8MB bądź 16MB. Co do poszukiwania pamięci polecam wylutowanie z nbox-a 5800, pamięci pasują idealnie smile

No i super, będzie dla potomnych! Jak masz, to dorzuć jeszcze logi z konsoli.

18 (edytowany przez arecki09 2017-11-10 20:49:47)

Odp: Tp-link WR702N brak partycji ART

Co prawda pierwotnie nie zrobiłem loga ale dla potomnych zrobiłem ponownie smile:

________  ________             __      __  ____   _  __   ___
        |________||   ___  |           |  |    |  ||    \ | ||  | /  /
           |  |   |  |___| |   __ __   |  |    |  ||     \| ||  |/  /
           |  |   |   _____|  |__ __|  |  |___ |  || |\     ||      \
           |__|   |__|                 |______||__||_| \____||__|\___\


                            Software Platform for MIPS
Creation date: Aug 24 2011, 18:58:10 (chenyunchuan@tp-link.net)
Copyright(C) 2001-2010 by TP-LINK TECHNOLOGIES CO., LTD.
CPU: AR9330: AP121 Board
CPU freq: 400 MHZ
SDRAM size: 8 MB
ipaddr:192.168.1.1
serverip:192.168.1.100
file:vxWorks.img


Attaching interface lo0... done
Rx clbufs 768 each of size 1756
eth_rx_netpool_init: allocated, pDmaBuf=0x80637910, buffend = 80782514
ATHRS26: resetting s26
ATHRS26: s26 reset done
eth_rx_netpool_init: done already!
Attached IPv4 interface to mirror unit 0
Press Ctrl+C to stop auto-boot...
Stop auto-boot...
#
# update boot 192.168.1.100 u-boot.bin
TFTP from server 192.168.1.100;
our IP address is 192.168.1.1;
Filename 'u-boot.bin'
Downloading... 125952
**
# reboot

Reset_1

***************************************
*     U-Boot 1.1.4-b29f18ad-clean     *
*          Build: 2017-08-31          *
***************************************

** Warning: SPI NOR FLASH in bank #1 is
   unknown, JEDEC ID: 0x1C7015

   Information provided in SFDP:
   - FLASH size: 2 MB
   - erase sector size: 64 kB
   - erase sector command: 0xD8

** Warning: bad env CRC, using default,
   use 'saveenv' to save it in FLASH

  BOARD: TP-Link TL-WR703N v1
    SOC: AR9330 rev. 1
    CPU: MIPS 24Kc
    RAM: 64 MB DDR1 16-bit CL3-3-3-8
  FLASH: 2 MB EON unknown model
    MAC: 00:03:7F:09:0B:AD (fixed)
CLOCKS: CPU/RAM/AHB/SPI/REF
         400/400/200/ 25/ 25 MHz

Hit any key to stop booting:  0

u-boot>

19

Odp: Tp-link WR702N brak partycji ART

Ja chciałem log z wgrania mojej modyfikacji, a nie jak to wygląda po wink

arecki09 napisał/a:
** Warning: SPI NOR FLASH in bank #1 is
   unknown, JEDEC ID: 0x1C7015

   Information provided in SFDP:
   - FLASH size: 2 MB
   - erase sector size: 64 kB
   - erase sector command: 0xD8

A tak na marginesie, z tego jestem najbardziej zadowolony smile

20 (edytowany przez artrem 2018-02-25 09:22:40)

Odp: Tp-link WR702N brak partycji ART

arecki09 napisał/a:

Dziękuje koledzy za pomoc. Wifi śmiga, USB też już śmiga. Co do wgrywania u-boota kolegi na vm-a to opiszę w kilku punktach:
1. Łączymy się z routerem po Rs-ie.
2. Zatrzymujemy start image  (Ctrl+C)
3. Na komputerze uruchamiamy serwer tftp, ustawiamy adres na sztywno 192.168.1.100, u-boota opisujemy u-boot.bin
4. W routerze wpisujemy komendę: upgrade boot u-boot.bin 192.168.1.100.
5. Jeżeli wszystko zrobiliśmy dobrze router zaciągnie u-boot i z automatu go wgra gdzie powinien.
6. Wpisujemy komendę: reboot, router się zrestartuje i odpali z nowym u-bootem.

Do stabilnego działania routera trzeba wymienić pamięć Ram na np. 64MB i flash na 8MB bądź 16MB. Co do poszukiwania pamięci polecam wylutowanie z nbox-a 5800, pamięci pasują idealnie smile


Witam. Czy mogę poprosić obraz flasha (16MB). Jestem świeży w tym temacie rozpocząłbym od "najprostszej" rzeczy czyli wgrania po prostu już skompilowanej wersji. Jeśli będę widział jakieś problemy z działaniem routera to zacznę się martwić dalej. Wgranie obrazu planuję za pomocą programatora ,oryginalny flash zachowam dla bezpieczeństwa. Wyciąganie ART to trochę dla mnie czarna magia z powodu tych sektorów bajtów bitów itd big_smile Router to WR702N ver 1.4

P.S. Jeśli chodzi o te pamięci z nbox to są to te Hynix HY5DU121622CTP ? Na płycie jest jeszcze para jakiś innych i nie wiem które to 64MB.

21

Odp: Tp-link WR702N brak partycji ART

No waśnie art masz mieć od swojego routera a nie od innego. Więc jednak wyciągnij go ze swojego.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

22

Odp: Tp-link WR702N brak partycji ART

Cezary napisał/a:

No waśnie art masz mieć od swojego routera a nie od innego. Więc jednak wyciągnij go ze swojego.

Jaki w takim razie jest najprostszy sposób (jak dla mnie) na wyciągnięcie tego ART?

23

Odp: Tp-link WR702N brak partycji ART

Skoro masz oryginalny obraz i/lub masz programator to wytnij ostatnie 64KB i masz arta.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

24

Odp: Tp-link WR702N brak partycji ART

Cezary napisał/a:

Skoro masz oryginalny obraz i/lub masz programator to wytnij ostatnie 64KB i masz arta.

A teraz poproszę to samo ,ale łopatologicznie wink Programator dopiero zakupiłem i będzie to 1 z 5 routerow które chce przygotować pod multiroom sat.

25

Odp: Tp-link WR702N brak partycji ART

Jasne, tak jak bym wiedział jaki programator masz. Wylutuj kość, włóż ją do programatora, odczytaj zawartość i całość zapisz do pliku.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.