Temat: Pyload + Raspberry + CC

Pytanie może banalne ale jak zainstalować Pyload na Raspberry ?

2

Odp: Pyload + Raspberry + CC

Tak samo jak na innych routera. Doprecyzuj pytanie.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

3

Odp: Pyload + Raspberry + CC

Chodzi mi o to że należy zainstalować różne pakiety między innymi pythona. W oficjalnych repozytoriach dla CC Raspberry nie ma pakietów niezbędnych do instalacji Pyloada. Czy mogę sobie skorzystać z pakietów przeznaczonych na inne urządzenia (CC). Jeżeli nie to skąd wziąść pakiety które będę mógł zainstalować? Czy jako laik dam radę zainstalować ze źródeł? Skąd wziąść ewentualne przykłady?

4

Odp: Pyload + Raspberry + CC

Z innej architektury nie możesz zainstalować. Zrób sobie upgrade do LEDE, a do lede znajdziesz poradniki tutaj na forum.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

5

Odp: Pyload + Raspberry + CC

Zainstalowałem LEDE  Reboot (17.01.4, r3560-79f57e422d). W paczkach (arm_arm1176jzf-s_vfp) nie ma python-curl. Skąd to mogę zainstalować?

6

Odp: Pyload + Raspberry + CC

Na chwilę obecną nie ma, nie kompiluje się: http://downloads.lede-project.org/snaps … thon-curl/ musisz poczekać cierpliwie aż naprawią pakiet.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

7

Odp: Pyload + Raspberry + CC

Nie chce mi się odpalić pyload. Co robię źle lub czego mi jeszcze brakuje?

root@LEDE:/media/pyload-stable# python ./pyLoadCore.py
Traceback (most recent call last):
  File "./pyLoadCore.py", line 48, in <module>
    from module.network.RequestFactory import RequestFactory
  File "/media/pyload-stable/module/network/RequestFactory.py", line 22, in <module>
    from Browser import Browser
  File "/media/pyload-stable/module/network/Browser.py", line 6, in <module>
    from HTTPRequest import HTTPRequest
  File "/media/pyload-stable/module/network/HTTPRequest.py", line 21, in <module>
    import pycurl
ImportError: Error loading shared library libmbedcrypto.so.1: No such file or directory (needed by /usr/lib/python2.7/site-packages/pycurl.so)

8

Odp: Pyload + Raspberry + CC

Tego co napisał: zainstaluj libmbedtls

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

9

Odp: Pyload + Raspberry + CC

Chyba się pośpieszyłem z python-curl. Paczki libmbedtls nie mogę znaleźć.

10

Odp: Pyload + Raspberry + CC

Jest normalnie w repo, po prostu zainstaluj. Np. tu http://downloads.lede-project.org/relea … fpv4/base/ jeżeli masz rpi o tej architekturze.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

11

Odp: Pyload + Raspberry + CC

Ja mam rpi b(512 mb+1xlan+2xusb). Zainstalowałem LEDE z tej architektury arm_arm1176jzf-s_vfp.

12

Odp: Pyload + Raspberry + CC

Pakiet libmbedtls_2.6.0-1_arm_arm1176jzf-s_vfp.ipk nadal jest w http://downloads.lede-project.org/relea … _vfp/base/ ....

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

13

Odp: Pyload + Raspberry + CC

Otrzymuję taki komunikat

root@LEDE:~# opkg install libmbedtls
Package libmbedtls (2.6.0-1) installed in root is up to date.

14

Odp: Pyload + Raspberry + CC

A widzisz, bo libmbedtls z wydania stabilnego dostarcza libmbedcrypto.so.0 a nie libmbedcrypto.so.1 o który Ci się buntuje. Albo zrób sobie linka z libmbedcrypto.so.0 do libmbedcrypto.so.1 albo zainstaluj nowszą wersję libmbedtls z wersji rozwojowej.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

15

Odp: Pyload + Raspberry + CC

Teraz coś takiego
root@LEDE:/media/pyload-stable# python ./pyLoadCore.py
Traceback (most recent call last):
  File "./pyLoadCore.py", line 48, in <module>
    from module.network.RequestFactory import RequestFactory
  File "/media/pyload-stable/module/network/RequestFactory.py", line 22, in <module>
    from Browser import Browser
  File "/media/pyload-stable/module/network/Browser.py", line 6, in <module>
    from HTTPRequest import HTTPRequest
  File "/media/pyload-stable/module/network/HTTPRequest.py", line 21, in <module>
    import pycurl
ImportError: Error loading shared library libmbedcrypto.so.0: No such file or directory (needed by /usr/lib/libcurl.so.4)

16

Odp: Pyload + Raspberry + CC

Dokładnie to samo tylko odwrotnie smile Potrzebujesz więc obie wersje bibliotek, bo część rzeczy wymaga standardowej wersji a pycurl tej nowszej. Żeby nie przedłużać agonii - ściągnij pakiet z postu 12, rozpakuj go a później skopiuj pliki ręcznie do /usr/lib. Będziesz miał i spełnione zależności i obie wersji bibliotek wymagane przez resztę programów.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.