51

Odp: D-Link DWR-116 + OpenWRT

pepe2k napisał/a:

Witki mi opadły, A2EU ma rzeczywiście przesunięte dane kalibracyjne o 1 bajt...

Niestety. Mam nadzieję, że więcej offsetów już nie ma.

pepe2k napisał/a:

@Królik, w DWR-116-A2EU.dts i DWR-116-A2PL.dts powinieneś mieć stringi od compatible i model, do tego musisz też skopiować cały węzeł gpio-leds i ustawić prawidłową nazwę dla LEDa. I dołóż też licencję do dts/i, według Twojego uznania.

Nie ma znaczenia, że jest to w we wspólnym dtsi?

pepe2k napisał/a:

Aaaa... no i koniecznie musisz napisać o tym, że D-Link spartolił i to przesunięcie rzeczywiście tam jest. Ktoś na pewno o to zapyta, bo takiego babola to chyba jeszcze nie było.

Dopiszę to w takim razie w opisie PR.

52

Królik napisał/a:
pepe2k napisał/a:

@Królik, w DWR-116-A2EU.dts i DWR-116-A2PL.dts powinieneś mieć stringi od compatible i model, do tego musisz też skopiować cały węzeł gpio-leds i ustawić prawidłową nazwę dla LEDa. I dołóż też licencję do dts/i, według Twojego uznania.

Nie ma znaczenia, że jest to w we wspólnym dtsi?

Skoro masz różne obrazy dla każdego modelu (z innym metadata) i używasz innego board name, to musisz mieć różne. I tak też powinno to być zrobione, bo inaczej wszystkie obrazy będą pasować do każdego z tych modeli (board name w metadata byłby taki sam).

Nazwa płyty (board name) jest generowana w userspace automatycznie z tego, co masz w compatible string: https://github.com/openwrt/openwrt/blob … sysinfo#L5

Modyfikacja U-Boot dla routerów (gotowe obrazy)
Free Your Router, Again!

Podejmę się naprawy każdego routera, wymienię RAM i FLASH (32-128 MB już dostępne!) na większy

53

@pepe2k

Mógłbyś zobaczyć czy teraz jest ok?

54

Status led support almost done.

But if I want to blink at 1 Hz the LED (as the stock firmware does) with the code below, the led trigger settings vanishes from /etc/config/system ... o.O

dlink,dwr-116-a1|\
dlink,dwr-116-a2eu|\
dlink,dwr-116-a2pl)
    set_wifi_led "$boardname:green:wifi"
    ucidef_set_led_timer "status" "Status" "$boardname:green:status" "1000" "1000"
    ;;

@pepe2k: any toughts?

Google Translate napisał/a:

Wsparcie ledowe prawie zakończone.

Ale jeśli chcę migać z częstotliwością 1 Hz LED (tak jak oprogramowanie sprzętowe) z poniższym kodem, ustawienia wyzwalacza led znikają z / etc / config / system ... o.O

55 (edytowany przez xabolcs 2018-02-14 02:49:32)

xabolcs napisał/a:

Status led support almost done.

But if I want to blink at 1 Hz the LED (as the stock firmware does) with the code below, the led trigger settings vanishes from /etc/config/system ... o.O

It was my fault!
The target/linux/ramips/base-files/etc/board.d/01_leds file lost it's execution flag while editing and never run on the router. roll

Now it all works! cool

Google Translate napisał/a:

To moja wina!
Plik target/linux/ramips/base-files/etc/board.d/01_leds utracił flagę wykonania podczas edycji i nigdy nie uruchamiał się na routerze. roll

Teraz wszystko działa! cool

56 (edytowany przez boria Dzisiaj 12:24:50)

Pany pomocy!

Ucegliłem swojego dwr-116. Bawiłem się openwrt i na siłę wciasnąłem mu przez sysupgrade -n -F nie ten soft co potrzeba. Teraz z pętli się restartuje. Wyciągnąłem z szuflady starego dongla USB-> serial ale cuś nie mogę się podpiąć UARTEM... Fotki z pierwszej strony posta już są niedostępne. Podpowiedzcie pls który pin to który... Od lewej wydaje mi się, że to VCC, potem GND, i TX z RXem - ale tak mi nic nie czyta... O dziwo jak pierwszy z lewej czyli niby VCC podpinam pod GND, to czyta ale krzaki... Coś chyba robię źle..
Oto fota moich profi lutów big_smile ( https://ibb.co/ghMb2c )

Ustawienia mojego COMa (testowałem też parę innych) : https://ibb.co/eBo0TH
Help needed urgently sad

Sorki za lamerstwo ale nie jestem aż tak biegły w tej tematyce

57

Jeżeli to "stary dongiel usb-> serial" to możesz mieć zwykłego rs232c którym w najgorszym przypadku spalisz uart w routerze. On ma pracować na napięciach 0-3.3v. Jest tak?

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

58

tak tak to 3,3 V wink Aż tak stary nie jest big_smile. Router ogólnie działa, bo co jakiś przyjmuje pinga na parę sekund i zaś no response... I tak w kółko... Możliwe, że uwaliłem go nieodwracalnie ? sad Trochę szkoda by było...

59

A on nie ma trybu awaryjnego w jboocie?

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

60

Znalazłem wątek na openwrt.org któregoś z naszych chłopaków: "I managed to get part of boot dump. UART is at JP1 [TX, GND ,VCC ,NC ,RX] with 57600n8" Podpiąłem j.w. i UART już jedzie wink