1

Temat: przekierowanie portow dla Xbox360

Powrocilem z gargoyle na openwrt ( jakos bardziej do mnie przemawia, ale z konfiguracja gorzej smile ) i chcialem odrazy przekierowac te porty

Port 88 (UDP)
Port 3074 (UDP i TCP)
Port 53 (UDP i TCP)
Port 80 (TCP)

W zakladnce Redirections mam do wyboru  :

Name - tu wpisuje nazwe oczywiscie

Source zone - tutaj wybieram wan (ale nie jestem pewien)
   
Protocol - tutaj wybieram w zaleznosci co  mam podane do xboxa

External port - tutaj wpisuje port

Internal IP address - tutaj adres xboxa

Internal port (optional) - tutaj nie wiem


Prosze powiedzcie mi czy dobrze rozumiem temat, i czy dobrze wszystko robie i uzupelniam wink
Ewentualnie prosilbym o wskazowki.

2

Odp: przekierowanie portow dla Xbox360

Skoro mowa o zakładkach, to chyba w przeszedłeś z "czystego" openwrt na Gargoyle a nie odwrotnie? Jeśli jednak jest tak jak piszesz, to konfigurację firewalla dla przekierowania portu z łatwością znajdziesz na eko.

3

Odp: przekierowanie portow dla Xbox360

Mialem gargoyle i wrocilem na czyste openwrt smile

Hmmm po wpisaniu slowa xbox szukajka pokazuje kilka tematow ale nic one nie wprowadzaja do problemu. Natomiast gdy wpisze slowa przekierowanie mnogosc wynikow przeszkadza w odnalezieniu odpowiedniej odpowiedzi na moje pytanie. Wiec sorry kolego ale po co sie wypowiadasz skoro nie chcesz pomoc, tylko madrowac sie ?

4

Odp: przekierowanie portow dla Xbox360

http://eko.one.pl/?p=openwrt-konfigurac … nykomputer

80 i 53 raczej nie, bo to przecież www (gui) i dns jest.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

5

Odp: przekierowanie portow dla Xbox360

Cezary napisał/a:

80 i 53 raczej nie, bo to przecież www (gui) i dns jest.

Mozna jasniej bo nie rozumiem dlaczego nie  ?

6

Odp: przekierowanie portow dla Xbox360

Właśnie napisałeś że na routerze z openwrt masz gui. Jest na porcie 80. Więc z jakiego powodu 80 chcesz na xboxa przekierować (i tak swoją drogą po co?).

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

7

Odp: przekierowanie portow dla Xbox360

Bo mam problemy z nat i wyczytalem na stronie MS ze przekierowanie tych portow moze pomoc.

8

Odp: przekierowanie portow dla Xbox360

Dobrze, ale przekieruj port (zakres portów) na którym działa dana usługa (gra sieciowa). Port 80 to przeważnie serwery http, więc zostaw go w spokoju :-).

9

Odp: przekierowanie portow dla Xbox360

duchu napisał/a:

Bo mam problemy z nat i wyczytalem na stronie MS ze przekierowanie tych portow moze pomoc.

Pokaż proszę tę stronę MS (mam PS/3).
A nie wystarczy zainstalować, skonfigurować i odpalić UPnP?

10

Odp: przekierowanie portow dla Xbox360

http://support.microsoft.com/kb/908874/pl

A co mam rozumiec pod zakres portow ? Ze np. od 50 do 53 czy jak ? smile

11 (edytowany przez baniaczek 2012-02-22 16:34:08)

Odp: przekierowanie portow dla Xbox360

Jeśli przez przekierowanie rozumiemy taką konfigurację routera, żeby pakiety z zewnątrz skierowane do portu na przykład 80 (czyli http) albo 53 (dns) były kierowane do konsoli, to to jest bardzo poważny błąd w sztuce.

Goście, którzy piszą warstwy sieciowe w grach mają naprawdę łeb nie od parady. Miałem kiedyś takiego jednego w zespole. Szacun wielki. Dużo się od niego nauczyłem.

Mam PS/3. Niby co innego, ale na różnych forach można znaleźć podobne "porady". Oprócz tego na dwóch komputerach działa Steam czy Hamachi i dla nich można znaleźć w sieci podobne "porady".
Jeszcze jedno, co przemawia za tezą, że to wszystko to trochę nieprawda: A co, jeśli mamy XBOXa, PS/3 i stacjonarny komp do grania? Na którego z nich przekierować port 80??? Na żadnego.
Otwarcie tych portów należy rozumieć jako "umożliwienie komunikacji na tych portach z konsoli, a nie do konsoli. Popatrz na to, też ze strony xboxa: http://forums.xbox.com/xbox_forums/xbox … 24540.aspx. Przede wszystkim jest możliwe, że Twoje OpenWrt bardzo poprawnie obsługuje granie bez żadnych czarów-marów z portami. Zapuść z poziomu konsoli sprawdzenie łącza po prostu.

A jak nie, to w pierwszej kolejności zalecają odpalenie UPnP. Dopiero, jak ani natywna konfiguracja nie działa, ani UPnP nie pomoże, to wtedy grzebać przy ręcznym kierowaniu portów.

Na moim PS/3 jest identycznie: też mam z poziomu konsoli test łącza, też zalecają włączenie UPnP.
O, taki dokument ze strony Sony: http://manuals.playstation.net/document … ttest.html: "The port numbers for PlayStation®Network servers used for this are TCP: 80, 443, 3478, 3479, 3480, 5223, 8080 and UDP: 3478, 3479." Mowa jest o portach na serwerach, z którymi moje PS/3 się komunikuje.

Do niedawna miałem Tomato, a na nim tak skomplikowaną politykę przekierowania portów, że skutecznie mnie to odstraszało od jakichkolwiek zabaw z firmware'em.
Od dwóch miesięcy mam OpenWrt, żadnych sztuk nic nie robiłem z portami, a PS/3, Steam i Hamachi działają bez zająknięcia.

12

Odp: przekierowanie portow dla Xbox360

Witam
Też mam xbox`a i na routerze otworzyłem tylko port 3074 (m.in. dla usługi LIVE) dla stałego IP, które ma xbox
Mój konfig firewalla

config 'redirect' 'redirect_enabled_number_0'
    option 'name' 'xbox'
    option 'src' 'wan'
    option 'dest' 'lan'
    option 'proto' 'tcp'
    option 'src_dport' '3074'
    option 'dest_ip' '192.168.1.105'
    option 'dest_port' '3074'

config 'redirect' 'redirect_enabled_number_1'
    option 'name' 'xbox'
    option 'src' 'wan'
    option 'dest' 'lan'
    option 'proto' 'udp'
    option 'src_dport' '3074'
    option 'dest_ip' '192.168.1.105'
    option 'dest_port' '3074'

TL-WR1043ND Gargoyle:
1.6.2.2 (r42647),  by obsy oraz NAS z MiniDLNA i Transmission

wcześnej: HUB aktywny + drukarka + USB 2,5" + miniDLNA z napisami + torrent

13

Odp: przekierowanie portow dla Xbox360

Witam,
Ja mam problem z niedziałającym UPnP dla Xboksa 360. Xbox nie dostaje adresu IP mimo tego że jest połączony po Wi-Fi. Ruter cały czas odrzuca połączenie z Xboksem. Ruter niewidzi Xboksa nawet jak wpisze mu IP na stałe.

Przeszukałem już internet i znalazłem taki wpis na forum:
https://forum.lede-project.org/t/miniup … soles/2016

Czy w miniupnp z  2017-09-16 LuCI LEDE 17.01-SNAPSHOT igd2 jest ustawione domyślnie?
Wiecie gdzie mogę znaleźć paczkę z wyłączonym igd2 dla mips_24kc (TP-Link Archer C7 v2)?

Pozostałe urządzenia podłączone pod Wi-Fi działają normalnie. Nie wiem co mam z tym już robić.

14

Odp: przekierowanie portow dla Xbox360

miniupnp w lede ma idg2 WYŁĄCZONE domyślnie. I na dodatek nic wspólnego z przydziałem adresu IP to nie ma. Pokaż logi z routera z próby połączenia xboxa.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

15

Odp: przekierowanie portow dla Xbox360

Dzięki za odpowiedź.
Sprawa się wyjaśniła. Po przespanej nocy, wróciłem do tematu jeszcze raz i okazało się, że LastPass automatycznie zmieniał mi hasło sieci Wi-Fi. Ja wpisywałem hasło a LastPass  podmieniał je na hasło do rutera. W momencie gdy hasło zmieniało się na gwiazdki.

Teraz walczę z NAT'em. Mam nietypową strukturę sieci i do końca nie wiem jak ustawić przekierowanie.
1. światłowód dochodzi do modemu 192.168.1.1
2. modem do 24 portowego switch
3. do jednego kabli podłączony jest TP-Link Archer C7 v2 192.168.1.100
4. do LAN TP-Link Archer C7 v2 podpięty jest mój komputer 192 .168.1.2
5. do Wi-Fi TP-Link Archer C7 v2 podpięty jest X-box 192.168.1.232
6. do Wi-Fi TP-Link Archer C7 v2 podpięte są tel + tablety+ laptopy INNE IP

Problem polega na tym że wszystkie urządzenia muszą widzieć się w jednej sieci. TP-Link Archer C7 v2 ma stały adres ip w lan i obsługuje te same adresy co modem od dostawcy internetu. Dzięki temu rozwiązaniu wszyscy mogą wymieniać się plikami ()grupy M$ działają), korzystać z drukarki sieciowej. Oryginalny soft TP-Link Archer C7 v2 dzieli sieć na 3 podsieci (wan, lan oraz wi-fi).

Pytania:
Który adres jest nadrzędny 192.168.1.1. czy .192.168.1.100 dla 192.168.1.232?
Jak ustawić prawidłowo NAT dla portu 3074 przy takiej strukturze sieci, kiedy nie mam wan?

16

Odp: przekierowanie portow dla Xbox360

Jeżeli wszystko jest w jednej sieci to znaczy że jesteś pod lan podpięty, nie zachodzi żaden proces  natowania i nie działa reszta rzeczy. Więc nie robisz żadnego przekierowania bo nie ma na czym - Archer nic nie robi z pakietami, co więcej - wszystko  krąży tyllko w obrębie switcha i nie przechodzi przez soc archera żeby móc z tym zrobić cokolwiek.

Krótko - musi działać wszystko od pierwszego kopa, bo sprowadziłeś Archera do roli głupiego AP po prostu.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

17 (edytowany przez Dyfren 2017-10-23 22:56:20)

Odp: przekierowanie portow dla Xbox360

Dzięki za podpowiedź, próbowałem wszelkich możliwości/kombinacji i wciąż mam komunikat o NAT.
Universal Plug & Play działa i wykrywa Xboxa 360 i włącza przekierowanie portu 374.
Protokół    Port zewnętrzny    Adres klienta    Port klienta    
UDP            3074                    192.168.1.232    3074
Teoretycznie to powinno wystarczyć?

Próbowałem przekierować ruch na Xboxa w Zaporze :
Z dowolny host w lan (próbowałem też z wan)
Przez dowolne IP routera w port 3074
do:
IP 192.168.1.232, port 3074 w lan
Niestety nie daje to żadnego efektu.

Otworzyłem tez port w
Każdy tcp, udp
Z dowolny host w lan
Do IP 192.168.1.232, port 3074 w lan
Accept forward
Też brak efektów

Nie mam już pomysłów jak to ugryź. Macie jakieś pomysły?
Popełniam gdzieś błąd?

18

Odp: przekierowanie portow dla Xbox360

Przeczytałeś to co napisałem? Archer nie uczestniczy w tym więc żadnego przekierowania lan w lan nic nie da. Jak byś połączył go normalnie przez wan, miał nata itd to wtedy takie przekierowania mają sens.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

19 (edytowany przez Dyfren 2018-02-08 23:21:05)

Odp: przekierowanie portow dla Xbox360

Przekombinowałem, problem leży gdzie indziej:
https://forum.lede-project.org/t/miniup … soles/2016
https://github.com/openwrt-routing/packages/pull/310
"
The upstream project also reverted IGDv2-by-default due to widespread
compatibility problems.

So far all Microsoft operating systems up to Windows 10, Xbox 360, Xbox One
Playstation 3 and Playstation 4 consoles seem to be incompatible to the
new 2.0 standard.
"

20

Odp: przekierowanie portow dla Xbox360

Napisałem to już w poście 14. Jest domyślnie wyłączone v2 w minidlna, więc nie ma "niekompatybilności" z windowsami.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

21

Odp: przekierowanie portow dla Xbox360

Wróciłem do problemu na L4, co prawda czuje się jak ... ale czymś trzeba zająć umysł.
V2 jest niekompatybilna z PS3, PS4, Xbox 360, Xbox One.

Żeby konsole działały poprawnie należny wyłączyć IGDv2 podczas kompilacji pakietu, który domyślnie jest włączony.

22

Odp: przekierowanie portow dla Xbox360

Domyślnie jest WYŁĄCZONY! https://github.com/openwrt-routing/pack … kefile#L35

Wyłączone zostało 3 lipca 2017r, więc jeżeli używasz wersji przed tego okresu to sam sobie jesteś winien i zaktualizuj sobie system.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

23 (edytowany przez Dyfren 2018-02-09 18:22:53)

Odp: przekierowanie portow dla Xbox360

Dzięki za szybką odpowiedź, używam własnie tej wersji: 2.0.20170421-2

Czyli problem leży gdzie indziej sad

Jakieś pomysły?

Dodatkowym utrudnieniem jest sama usługa Xbox Live, akurat dziś nie działa prawidłowo.
https://support.xbox.com/pl-PL/xbox-live-status