1 (edytowany przez kamil4772 2018-01-24 15:58:49)

Temat: Projekt sieci w domu z UPC - Ethernet

Mam Internet z upc

1. UPC daje modem  Technicolor TC7200 (4 gigabitowych portów Ethernet )
2. Do modemu mam podłączony Router Archer C7 -  5 gigabitowych portów Ethernet

3. od modemu/routera jest pociągniętych 7 kabli kat.6 UTP do gniazdek w pokojach każdy długości około 20metrów.


Do gniazdek będzie podłączony serwer NAS(gigabitowy), dwa komputery(gigabitowy), konsola(gigabitowy),kamera lan(Fast Ethernet), telewizor(Fast Ethernet)

Jak najlepiej podłączyć urządzenia do instalacji? Podłączyć do modemu TC7200? do Router Archer C7? a może kupić porządny switch?

2

Odp: Projekt sieci w domu z UPC - Ethernet

Kup switch...

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

3 (edytowany przez kamil4772 2018-01-24 16:07:21)

Odp: Projekt sieci w domu z UPC - Ethernet

czyli do modemu Technicolor TC7200 podłączyć switch. I do switcha wszystkie urządzenia.

Router też do switcha? czy bezpośrednio do modemu Technicolor TC7200?

4 (edytowany przez Cezary 2018-01-24 17:06:33)

Odp: Projekt sieci w domu z UPC - Ethernet

Dokładnie.

Archera pewnie będziesz ustawiał tak żeby mieć jak najlepsze pokrycie/zasięg. Ciągnięcie do niego wiązki kabli jest takim sobie pomysłem.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.

5 (edytowany przez kamil4772 2018-01-24 16:35:50)

Odp: Projekt sieci w domu z UPC - Ethernet

Trochę inaczej to rozwiązałem, nie chcę mieć żadnych urządzeń na wierzchu, dlatego Archer jest zamknięty w szafce RACK i dodatkowo w pawlaczu. Przestawiłem go na pasmo 2.4GHz.
Następnie idzie do niego tylko jedna antena - ANT2405C 2.4GHz(fabryczny kabel 1.3 m), antena wychodzi na zewnątrz(centralny punkt w mieszkaniu). Dwie pozostałem anteny(fabryczne) są zamknięte w szafce RACK która jest w pawlaczu

Co o tym myślisz?

6

Odp: Projekt sieci w domu z UPC - Ethernet

Jeżeli działa Ci to czemu nie.

Masz niepotrzebny router, uszkodzony czy nie - chętnie przygarnę go.