1

Temat: WDR3600 Problem z VPN po przesiadce z Gargoyle na LEDE

Cześć wszystkim,

Mam problem z TP Linkiem TL-WDR3600 po przesiadce z Gargoyle na ostatnie LEDE z Luci (obie z eko.one.pl). Połączenie po kablu, ale na WiFi jest to samo.
Do pracy często muszę używać VPN (klient Pulse Network Connect na Windows 7). Problem polega na tym, że po zmianie oprogramowania na LEDE nie moge się połączyć z infrastrukturą za VPN. Podejrzewam, że problem jest w okolicy DNS.

Powiedzmy, że mam server TFS o nazwie tfstest. Po http dostaję po prostu ERR_CONNECTION_TIMED_OUT.
Jak pinguję po nazwie, to prawie połowa pakietów ginie, a średni czas  to 2500ms.
Jak pinguję po IP, to mam loss na poziomie 0% i średni czas 102ms. TTL taki sam, czyli 52.

Teraz przesiadłem się z Gargulca 1.10, ale już wcześniej próbowałem przesiąść się na LEDE z G1.9 (jedna z wersji psuła u mnie WiFi). Na żadnej wersji Gargoyle z VPN nie miałem problemu. Powrót z LEDE na G1.10 rozwiązuje ten konkretny problem (ale Gargo ma inny problem u mnie).
Wtedy było jeszcze śmieszniej, bo dla tego samego serwera TFS (będąc w VPN podkreślę) rozwiązywany był IP należący do mojego dostawcy internetu.

LEDE mam z czystą konfiguracją, ustawiłem tylko hasło, WiFi 2.4 oraz 5G, sieć LAN zmieniłem z 192.168.1.1 na 192.168.10.1 i zmniejszyłem pulę DHCP do 30, żadnych innych zmian.

Czy ktoś z Was może mnie naprowadzić, gdzie szukać przyczyny?